Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Липсват експертни комисии за предписване на биологична терапия
Бактерии има и върху монетите, но те са по-различни
Във Велико Търново, където можете да се срещнете на живо с лек...
реклама

Нервна криза

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Нервна криза

Мнениеот Петяя » 17 Мар 2008 12:23

Здравейте. Имам проблем и не знам как да се справя с него. Преди повече от година започнах да получавам нервин кризи ( сърцебиене, а в същото време пусла е абсолютно нормален, треперене, виене на свят, често ходене до тоалетна по малка нужда). Ходих на лекар, изписаха ми сероксат, който пих 6 месеца. Имаше ефект, но след това пак започнаха в по-слаба форма. Пак отшумяха и така до 10 март 2008г., когато се възвърнаха и станаха по-чести.Вярно, че симптомите са по-слабо изразени, но дискомфорта е много неприятен. Не знам как да се справя с този проблем. Случват ми се обикновенно след като съм прекарала чудесно някъде или съм била на почивка или просто след почивка събото и неделя. ПОМОГНЕТЕ. Не мога повече така. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Петяя

Re: Нервна криза

Мнениеот Д-р Янева » 17 Мар 2008 20:11

Както разбирам не Ви се пият лекарства....Тогава алтернативата е психотерапия. Ако сте от София - Център "Динамика" на ул."Мърфи" 22.
Д-р Янева

Мнениеот румка » 08 Апр 2008 16:15

Здравей Петя,
Здравейте д-р Янева,
Реших да споделя своя опит и същевременно да потърся отговори,които не намерих 12 години.От толкова време имам следните симптоми:около 1час след заспиване се събуждам напрегната,пресъхват ми устата,появяват се позиви за тоалетна,започва силно сърцебиене,което понякога стига до 150 удара в минута,може да се появи и задух,главозамайване и така около20 мин.,след което кризата завършва най-често с треперене.Появява се съвсем внезапно,често след абсолютно спокоен ден и добро настроение.Може да се случи 1-2 пъти в месеца,понякога може да пропусне някой месец.Аз съм на 42 години,хипотоник с кръвно не по-високо от 100/70,но в момент на криза стига до 120/80.Все още не съм наясно това нервна криза ли е или паническа атака? Каква е разликата между тях и има ли разлика в лечението?Правила съм изследвания на сърцето-лекарите казват,че причината не е в него и най-вероятно е на нервна почва. Много е важно за мен да зная каква таблетка да взема в кризисен момент,за да облекча и съкратя кризата ,как да си помогна с дишане или други действия?Предварително благодаря на всеки,който ми помогне!
румка

Мнениеот Д-р Янева » 08 Апр 2008 16:26

Бих Ви посъветвала първо да си направите ЕЕГ- след като всички досегашни кризи са по време на сън. Ако в изследването всичко е наред и както писахте нямате други телесни симптоми и причини за пристъпите, обърнете се към психиатър - може би наистина става дума за пристъпи на паника. Нерядко тези епизоди се случват и по време на сън. Не е задължително да са провокирани от стресогенни събития през деня. Дължат се на базисно повишената тревожност и тревожното "очакване" на следващ епизод.
Д-р Янева

Мнениеот румка » 09 Апр 2008 17:33

Благодаря Ви д-р Янева,
ЕЕГ съм правила-беше в норма.Моля Ви да ме посъветвате какво да предприема по време на криза ,за да я облекча - валиум,лексотан или нещо друго.Опитвала съм да дишам дълбоко ,за да успокоя пулса ,но като че това не помага, а допълнително ме главозамайва.Пия витамини В-комплекс.Подходящо ли е "Магне В6" и ако да -колко време да го вземам?
румка

Мнениеот Д-р Янева » 09 Апр 2008 21:22

Едва ли само с витамити ще решите проблема. Изброените други лекарства може и да помагат временно, но не са за дългосрочно лечение, поради потенциала им да предизвикват зависимост. Намерете си терапевт по когнитивно-поведенческа психотерапия. Той ще Ви научи на ранно разпознаване на симптомите и различни техники за релаксация при пристъп. Непременно поискайте сертификат за компетентност по този вид терапия.
Д-р Янева

Мнениеот nono6ka » 13 Мар 2009 20:58

zdraveite D-r Qneva! Na 43 godini sum i sum operirana ot mioma,nqmam cikal ... postoqnno sum nervna i hodq postoqnno po nevrolozi,i piq nai razlichni lekarstva.Ot 20 dena sum mnogo otpadnala i poluchavam po 4-5 puti nervni krizi na den.Piq Sofanax,Natriev bronit ,Nootropil,Serjanor i vupreki tova pak ne mi e dobre i nqmam sili nqmam sili za nishto.Kruvnoto mi po princip e 105/60,no ponqkoga skacha na 160/100.Poluchavam trepereniq na celiq organizum i poluchavam svetovurtej.Postoqnno jiveq sus strah da ne se povtori.Gotova sum da napravq vsichko vuzmojno,za da se opravq.Molq da mi pomognete ... Blagodarq Vi !!!
nono6ka

Мнениеот emi_bs » 21 Авг 2009 20:18

zdraveite.... az sam na 21 godini...
problema mi e takav,che az ot nai malkoto poludqvam..poluchavam nervni krizi...iskam vsichko da schupq da vikam da udrqm po stenite i t.n..... znam che e smeshno na moite godini da sam takav nervak, no nz kakvo da napravq...sama se draznq ot tozi fakt.....sled malko sajalqvam za tova koeto sam pravila, no kato se nerviram vaobshte ne mislq..... prosto poludqvam .. :( kajete mi kakvo da napravq? blagodarq vi predvaritelno
emi_bs

Мнениеот djenifarr » 25 Яну 2010 16:32

здравейте на 24 години съм.гледам майка ми на легло с прекарани 2 инсулта,от което постоянно и за всичко нервничи,знам че е нормално за инсултно болните.получавам нервни кризи от ядове,косата ми започна да пада,посъветвах се с доктор за косопада оправих го до някъде,но нервната криза си стой.по някого имам чувството че полудявам,домакисната работа и в същото време и нея.имам чувството че полудявам,незнам от нерви ли е но постоянно ми се спи дори както седя мога да заспя,тресе ме постоянно някви студени вълни.моля помогнете ми какво да правя.ще съм благодарна :( :( :( :(
djenifarr

Мнениеот zuiKi » 25 Яну 2010 21:53

Zdraveite, i az imam problem s nervite :cry: Predi godina i polovina poluchih adska nervna kriza sus sarcebiene,vdarveni kraka i ruce,posinqvane na ustnite,rucete mi se izkriviha v taka narechenata "akusherska kitka" :cry: Beshe mn strashno,imah chuvstvoto che shte umra. Ot togava poluchih postoqnen svetovartej,strah ot mesta kadeto ima mn hora ili osobenno v magazinite (poneje v magazin poluchih nervnata kriza) Minah prez kakvi li ne lecheniq i polojenieto e sashtoto. Ot 1 godina piq Ksetanor,trqbva da go spiram veche no me e strah. Izsledvaniqta mi sa perfektni,praviha mi i dopler na sarceto,vsichko e nared. Az se pritesnqvam dali tazi kriza ne e svarzana s problem v glavata? Lekarite mi kazaha che tova si e tipichna nervna kriza i taka kakto protichala nqmalo nujda ot skener. Molq vi da mi pomognete,ako nqkoi e imal sashtiq problem. Jiveq v postoqnen strah da ne mi se sluchi pak :cry: Blagodarq vi predvaritelno. Az sumjena,na 28 godini.
zuiKi

Мнениеот д-р Цончев » 27 Яну 2010 11:56

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот zuiKi » 08 Фев 2010 01:16

Здравейте,имам проблем с нервната система :cry: . Преди година и половина получих адска нервна криза,иъкривяване на ръцете в така наречената акушерска китка,вдървени крака,посинели устни и сърцето ми така биеше,имах чувството че ще се пръсне.В бърза помощ ми казаха че няма нищо страшно и ме пуснаха.След това имах кризи но не толкова чести.Лекуваха ме с транксен от 5мг в продалжение на 3 месеца.След спирането му получих световартеж и болки в ставите и главата,страхувам се да излизам на вън сама за да не припадна някаде. Тоъи страх продалжава 1 година,на 27 години съм и не мога да се понасям. :cry: В момента пия Ксетанор от 25мг.Помогнете ми ако можете със съвет. Благодаря ви предварително.
zuiKi

Мнениеот д-р Цончев » 10 Фев 2010 00:26

Ако от настоящото лечение се чувствате по-добре - продължавайте да го приемате. В противен случай мога да препоръчам подходящ невролог в София.
д-р Цончев

Мнениеот zuiKi » 10 Фев 2010 01:13

Благодаря ви д р Цончев за бързия отговор, но аз от 5 месеца живея в Австрия. Лечението ми действа добре но остава този страх от магазини и открити пространства. Понеже нервната криза я получих в магазин. Всички лекари ми казват че имам паническо разтройство и ми предписват лекарства като транксена който повече ми навреди отколкото ми помогна. Ако има някакво лекарство билково или друго ще ви бъда безкрайно благодарна ако ми го препоръчате. Благодаря ви предварително. Ъабравих да спомена е Ксетанор го пия вече година и трябва да го спирам вече,но започнали да го правя пак ми става лошо,незнам може и да си внушавам.
zuiKi

Мнениеот д-р Цончев » 11 Фев 2010 18:41

В случая билколечение не мисля че ще помогне. Добре е състоянието да се прецени от специалист, аз нямам право да назначавам лечение чрез този форум.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Нервна система - състояния и заболявания