ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как се проявява хипертиреоидизъм при мъжете
Включете интензивна интервална тренивовка (видео)

Много странни симпоми.

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Keriq

Много странни симпоми.

Мнение от Keriq » 13 яну 2018 15:02

Здравейте, нещо много странно се случва с мен и вече не знам към кого да се обърна. Преди известно време можех да спя непрекъснато и по всяко време, бях винаги изморена и само да си сложех главата на възглавницата и заспивах моментално. Започнах да пълнея и качих 28кг за 3 години, след много ходене по мъките и при всякакви специалисти най-накрая ми откриха Кушинг синдром, оперираха ме и ми отстраниха лявата надбъбречна жлеза и за 6 месеца се възстанових напълно, както и си възвърнах нормалното тегло. Но сега започнаха други проблеми или по-точно безсъние. Първоначално не можех да заспя, защото имах чувството ,че нещо ме лази, побъркваше ме, това премина и започна сърбежът. Не знаех къде по-напред да се почеша, беше ужасно, на всякъде ме сърбеше, трябваше винаги да си взема един много горещ душ ,за да изчезне, накрая и това премина. Преди година започна нещо странно, просто 1 -2 часа след като си легна се събуждах от нещо,което не можех да определя, но сърцето ми биеше много силно, сякаш от уплаха и повече не можех да заспя. За първи път ми се случваше да не мога да опиша, даже и за себе си какво точно усещам. Но от 1 седмица вече разбрах, събуждам се от усещане сякаш ще припадна или ,че потъвам и ми се вие свят, същото чувство, когато ми биха пълната упойка, сякаш губя съзнание, трае около 1-2 секунди. Отварям очи и започвам да дишам дълбоко и задържам въздуха известно време и отминава.Преди ми се случваше 1-2 пъти в месеца, после почна всяка седмица, сега вече е всеки ден и все по-продължително. Вече ме е страх да си легна, това ми се случва само в легнало положение и то малко преди да заспя. Направиха ми МRT , неврологът каза, че нямало проблем , но трябвало да спра цигарите- намалих ги на 5-6 на ден(преди пушех по кутия) и спрях напълно кафето. Но като си погледнах изследването пише, че има съмнение че е започнала Mikroangiopathie, дали това има някаква връзка? И накрая говорих и с личният лекар и той ме изпрати на рентген на шийните прешлени и сега чакам резултата. На 49 години съм и кръвното обикновено ми е ниско 100/60, живея и работя в Германия и определено въобще не съм доволна от здравната система, мога да си позволя всяко едно изследване тук , но съм до там, невролога казва,че нямало проблем , ама да спра цигарите само. Моля дайте ми съвет , на какво може да се дължи това и в каква насока да търся. Предварително благодаря.

д-р Цончев

Re: Много странни симпоми.

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2018 21:48

Моля, конкретзирайте точно оплакванията си, така ми е трудно да се ориентирам...

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”