ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

какъв лекар да търся за лечение - спешно

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Stasi x

какъв лекар да търся за лечение - спешно

Мнение от Stasi x » 05 сеп 2017 19:34

Имам следният проблем на който нито невролог нито кардиолог може да ми определи и диагнозата и лечението ми а положението ми се влошава всеки ден на бързо на 37 г съм преди месец получих на улицата внезапен световъртеж оттам отмаляване и буквално безсилие в ръцете и краката прибра ме мъжът ми след 3 дена се пооправих ходих на кардиолог направи ми ехокардиография и каза че сърцето ми е ок и че ми паднало кръвното само да споделя че преди години имах проблеми със сърцето след раждане но се оправох . от инцедента започна периодично да ми премалява направо да ми се изпразва главата особенно когато бях права изведнъж , имам нестабилност при ходене , появи ми се слабост в краката като вървя изведнъж ми се вдървяват и блокират краката все едно нямам връзка глава и крака , оттам направиха ми ямр на главата и там намериха влошен венозен кръвоток в лявата мозъчна вена невролозите ми казаха че съм ок но не мога да кажа как така като имам такъв застои в кръвотока и така аз започнах да отмалявам и да не мога да си седя на краката и да вървя а в главата ми като сън всичко трябва да се дърга за някой и постоянно конвълси в прасците , направиха ми мн изследвания които бяха ок щитовидни , кръвни единствено паратхормона е по нисък и откриха силно завишени д-димери 1080 мл а трябва да са под 250 по спешност ме приеха в интензивното кардиология и оттам вливки и инжекции за разреждане на кръвта и казаха ми че имам някакъв тромб в тялото или съсирек но не знаят къде е и къде цирколира просто предположения и дали това е свързано с главата въпрки консултацията им с друг невролог , нищо била съм ок свалили са ми стойностите на хормона но пак били леко завишени и трябвало да го следа през 3 месеца . сега 2 дена след болницата пия ксарелто , предуктал . бизогама , трифАС КОР ,спиронолактон но съм толкова зле не знам защо и постоянно ми трептят прасците и не ме държат краката на моменти са тежки слаби и примръзнали , много бързо се изморявам и отмалявам както си върша нещо моля ви ако някой може да ми даде съвет къде да ида при какъв специалист който ще ми каже каво е и предприеме нещо най скоро време ако е някакво запушване знам ли . имам малко детенце много ми е трудно почти само лежа , моля за помощ !

д-р Цончев

Re: какъв лекар да търся за лечение - спешно

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 22:22

Добре е да ви консултира и отоневролог. Мога да препоръчам лекар в София.

Stasi x

Мнение от Stasi x » 11 сеп 2017 19:09

Да няма проблеми д-р Цончев , ще ви бъда благодарна да ми кажете за отоневролог , но споед вас дали не става дума за мултиинфарктна енцефалопатия прочетох го в статия от сайта и много ми прилича на моето състояние макар че аз вообще не съм лекар и още една молба тъй като в епикризата ми пишеше претсърдно мъждене и вероятен белодробен емболизъм. ще приложа снимка на белият ми дроб която направих днес дали според вас има нещо притеснително ,защото ми е доста притеснено , докато се косултирам с пулмолог .Благодаря предварително !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 21:47

Не е мултиинфарктна енцефалопатия спокойно, недейте да четете толкова...

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”