ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

За невролог ли съм?

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

June2017

За невролог ли съм?

Мнение от June2017 » 20 юни 2017 21:20

Здравейте, имам комплексен проблем и вече ми е трудно да преценя към какъв лекар трябва да се обърна. Здравно осигурен съм. Мъж на 26 години.
От известно време (миналото лято) на моменти изпитвам умора, както и се чувствам замаяно (не ми се вие свят въпреки всичко). Миналото лято получих пристъп и виках бърза помощ понеже не знаех какво точно се случва с мен - сърцебиене, изтръпване, пребледняване, изпотяване, виене на свят и т.н. Оказа се че това е паническа атака и лекаря от бърза помощ ми каза, че най-вероятно става дума за вид невроза. За всеки случай ходих и на кардиолог - нямах проблеми.
В последствие се престраших да отида на психиатър (такъв ми препоръчаха да посетя) и след кратка и не особено успешна терапия сметнах, че явно аз трябва сам да преодолея проблемите си някак. А такива имам, насъбра ми се и продължава да ми се събира силен стрес по редица причини.
В последните няколко месеца изпитвам изтръпване или лека моментна болка (силно казано болка, по скоро някакво усещане) в различни части на тялото, което по един или друг начин ми беше повлияло на левия крак. Отмина и пак имам мравучкане и изтръпване на пръстите на ръце, крака, понякога и на един от двата крака.
Също така имам някакво усещане в областта на таза, което обаче не е особено приятно, въпреки че няма болка. От повече от месец имам и куркане в червата и на моменти ходя до тоалетната повече от 1 път на ден (нямам разстройство, понякога изпражненията са по-течни, друг път са малки, но нито имам запек, нито разтройство).
Бях на гастроентеролог - на ехограф не показа нищо, в предвид оплакванията ми каза, че най-вероятно стомашните ми оплаквания са на психическа основа... въпреки, че имам малко бяло в средата на езика.
Правих си изследвания ПКК (леко занижени MCV и MCH, нормален хемоглобин и т.н.). Личен лекар и гастроентеролога казаха, че това не било никакъв проблем. Изследвах урина - също личната лекарка каза, че нямам проблеми. Понякога ходя често да уринирам... възможно ли е и това да е на нервна почва? За всеки случай си пуснах и PSA - 0.95 (тоест в норма).
В момента чакам за направление от невролог. Чудя се какви изследвания да си направя и ако можете да препоръчате добър невролог във Варна. Изобщо за невролог ли съм? Или трябва да продължа посещенията при гастроентеролог, да отида на невролог и по възможност да комбинирам лечението с психиатър/психолог?

Благодаря много за вниманието!

д-р Цончев

Re: За невролог ли съм?

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 21:01

Посетете невролог, но ако действително става въпрос за паническо разстройство или депресивен период е добре психиатър да ви води лечението.

June2017

Re: За невролог ли съм?

Мнение от June2017 » 14 дек 2017 20:25

Здравейте отново! Въпросните оплаквания преминаха, имах и период свързан с дискомфорт в гърдите, както и стомашен дискомфорт и лека болка в стомаха. За щастие, дано и да продължава така, тези оплаквания липсват или се изразяват от време на време и не дълготрайно. За нещастие обаче от около седмица имам главоболие или по-скоро тежест в главата. Понякога е едностранно, понякога в областта на челото или тила. Не е постоянно, както и ми е трудно да преценя дали има особен период в деня, когато то е по-силно или не. Следователно се усеща и на различни места.
Същевременно не съм лекувал проблема с тревожност/депресия и естествено веднага се буди въпроса, при положение, че тревожността я има изразена от над 1 година (година и няколко месеца), възможно ли е въпростното главоболие/тежест да е влседствие от тревожността и постоянното напрежение?
В момента нямам възможност да посетя невролог на частно, както и да направя ЯМР/секенр. Работата ми е свързана с компютър, предполагам това до голяма степен би спомогнало за изявите на главоболие. Също така преди една година при контролен очен преглед "вътрешно-очното налягане" ми бе на "границата". Предполагам това са допълнителни фактори, които малко или много биха спомогнали изразената симптоматика.
Ровенето в google Почти винаги изкарва мозъчен тумор, сами се досещате. Та реших да се допитам до този форум. Според вас редно ли е да го отдам на тревожност/силен стрес при липсата на друга симптоматика? Благодаря за вниманието, поздрави!

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”