ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Второ мнение за МРТ.

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Olena04

Второ мнение за МРТ.

Мнение от Olena04 » 15 юни 2017 14:21

Здравейте, на 46 г съм.Преди 1 месец получих двойно виждане , много силно, което продължи 2 дни.След това близо 2 седмици се чувствах много зле - безсилие, замаяност, главоболие, пресипнал глас, нямах сили да говоря. Минах през няколко доктора- невролози, офталмолози и на невроофтомолог бях. Всички ми препоръчаха ЯМР. Направих МРТ на главата плюс съдова програма. Заключение, което получих, не ми се струва много изчерпателно защото ми обясниха , че имам старо възпаление на ухо, но аз не помня да съм имала такова, а дори да е така , възможно ли да се получи двойно виждане от проблем в ухото?
Това ми е заключението от МРТ : На нивото на паренхима на двете ГМХ не се откриват белези за обемен процес, едем, течни колекции, кръвоизлив или масивни огнищни лезии. Единични пунктиформени вазогенно-индуцирани огнища в бялото вещество в двете ГМХ. Без промени в ЗЧЯ и селарно. Вдясно се откриват оскъдни течни колекции в клетъчната система на пирамидата при задебелена мукоза. Вляво на това ниво – дискретни промени.
 Заключение: МРТ находка за мастоидит вдясно.
И също така ме притесняват тези "единични огнища в бялото вещество. .".
Мисля да дам диска с изследването от ЯМР и на друг лекар за повторно разчитане.

д-р Цончев

Re: Второ мнение за МРТ.

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 21:06

Дайте го, но според мен разчитането си е съвсем достатъчно - описва се нормална мозъчна находка на здрав човек /от към мозък/

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”