ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Контрастно вещество...

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Весето

Контрастно вещество...

Мнение от Весето » 14 юни 2017 21:17

Наложи се да правят ЯМР на глава на моя близка с контрастно. Тя е с недобър говор и затруднена походка. Това е дало идеята на лаборанта/лекаря да НЕ постави контрастното вещество. Предварително й беше поставен абокат. По време на изследването й е казано - сега ще поставим контрастно вещество и просто са я докоснали с пръст по ръката. Това е. Прибрали са си шишенцето, не знам дали ще забогатеят със стотина лева, но дано им послужи. В разчитането е споменато на едно място, че при въвеждане на к. м. не се наблюдавало засилване на нещо си. Тоест, съвсем неутрално изречение. Не е вписано името на използваното контрастно вещество. Няма как да го докажа... И нищо не мога да направя... Но вече обещавам, че когато чуя за побой над представители на медицинското съсловие, няма да се възмущавам. Крушката си има опашка. Единствено се притеснявам дали това по някакъв начин няма да изкриви информацията от изследването и да навреди на болната при по-нататъшното й лечение.

puls100

Re: Контрастно вещество...

Мнение от puls100 » 15 юни 2017 18:17

Изобщо не се впечатлявай и нервирай излишно, само си навличаш стрес и негативизъм.
И на мен ми правиха една процедурка, която по документи изрично трябваше да е с анастеза, обаче си я спестиха анастезата и просто се наложи да го изтърпя :lol: Но това не означава пък, че е някаква фатална грешка. Просто малки врътки да покриват бюджетите, явно се налага и няма много други начини. Така че не се притеснявай, че това е било противопоказно или вредно за приятелката ти. Повярвай ми, може да има не съвсем коректни нещица из болничните ни заведения, но такива да навредят на изследването или не дай боже (или който беше там) на състоянието - просто абсурд, освен в чисто теоритичните случаи, когато това е умишлено или съответно поръчано :twisted:

Весето

Мнение от Весето » 15 юни 2017 21:56

Благодаря ти за мнението. Вече ми мина. Просто всичко е толкова тъжно и жалко...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 21:04

Контрастната материя не се поставя на ръка от мед. персонал. Използва се специален инжектор, който го дозира точно в определени фази на изследването. Така че жената няма как да усети кога и се поставя.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”