ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Продължително главоболие? Имам ли основания за страх?

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

flower.l

Продължително главоболие? Имам ли основания за страх?

Мнение от flower.l » 19 апр 2017 23:19

Здравейте. На 23 години съм. От около месец и половина имам главоболие, което се диагностицира като нервно. Изписаха ми терапия - успокоителни, обезболяващи, Mydocalm. Отне известно време, за да подейства, но от няколко дни пак ме боли глава. Факт е, че тревожността ми все още не се е оправила, но пък тя се дължи до голяма степен на главоболието. Беше ми извършен преглед от лекар, в чиято компетентност не съм убедена с абсолютна сигурност. Не ми е назначаван скенер, ЯМР, кръвни изследвания, само типичен неврологичен преглед - рефлекси, симптоми етц. Започвам да се замислям за нещо по-сериозно - тумори, раци, аневризми. Единствното ми оплакване е главоболието, което бих описала като слабо, тъпо, не е локализирано на едно място - мести се от задната част на главата - ту от ляво, ту от дясно, ту от двете страни, понякога лявото слепоочие, понякога дясното. Не съм забелязала да имам други неврологични проблеми. Моля ви, дайте ми мнение, защото вече започвам да се притеснявам.

д-р Цончев

Re: Продължително главоболие? Имам ли основания за страх?

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2017 20:33

Обърнете се към квалифициран невролог, също така има и центрове за борба с главоболието.

flower.l

Мнение от flower.l » 21 апр 2017 11:35

д-р Цончев написа:
20 апр 2017 20:33
Обърнете се към квалифициран невролог, също така има и центрове за борба с главоболието.
Благодаря Ви за отговора. Но все пак смятате ли, че имам причина да се притеснявам за нещо сериозно според нещата, които споделих тук?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 20:18

Е, не всяко главоболие е свързано с нещо страшно, почти всички на един или друг етап ни боли глава...

Ivan1212

Мнение от Ivan1212 » 02 май 2017 17:28

И аз имам подобно главоболие. Може да е врат, стрес, диоптър, мигрена, притеснения, кръвно, тумор ... всичко е възможно за добро или за лошо :) Невролозите често имат нужда да ти направят общ преглед и да те питат за симптоми, за да изключат много от болестите. Ако ще ти стане по-добре можеш да си пуснеш ЯМР, но няма гаранция, че веднага ще се успокоиш, тъй като и там невинаги казват "супер си", а дават уклончиви обяснения.

markuch111

Мнение от markuch111 » 02 май 2017 23:11

Всеки се нахвърля веднага на туморите.При персистиращо главоболие е хубаво да се обърне внимание и на далеч по-прозаични неща откъдето обикновено изскача заека в 99% от случаите...Преглед на зрението,кръвно,графия на синуси,пулпити на горни зъби и т.н.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”