ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Честата консумация на леща регулира кръвното налягане
Бебетата учат лексика от бащите си
Няколко прости съвета за храненето

Продължително главоболие? Имам ли основания за страх?

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

flower.l

Продължително главоболие? Имам ли основания за страх?

Мнение от flower.l » 19 апр 2017 23:19

Здравейте. На 23 години съм. От около месец и половина имам главоболие, което се диагностицира като нервно. Изписаха ми терапия - успокоителни, обезболяващи, Mydocalm. Отне известно време, за да подейства, но от няколко дни пак ме боли глава. Факт е, че тревожността ми все още не се е оправила, но пък тя се дължи до голяма степен на главоболието. Беше ми извършен преглед от лекар, в чиято компетентност не съм убедена с абсолютна сигурност. Не ми е назначаван скенер, ЯМР, кръвни изследвания, само типичен неврологичен преглед - рефлекси, симптоми етц. Започвам да се замислям за нещо по-сериозно - тумори, раци, аневризми. Единствното ми оплакване е главоболието, което бих описала като слабо, тъпо, не е локализирано на едно място - мести се от задната част на главата - ту от ляво, ту от дясно, ту от двете страни, понякога лявото слепоочие, понякога дясното. Не съм забелязала да имам други неврологични проблеми. Моля ви, дайте ми мнение, защото вече започвам да се притеснявам.

д-р Цончев

Re: Продължително главоболие? Имам ли основания за страх?

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2017 20:33

Обърнете се към квалифициран невролог, също така има и центрове за борба с главоболието.

flower.l

Мнение от flower.l » 21 апр 2017 11:35

д-р Цончев написа:
20 апр 2017 20:33
Обърнете се към квалифициран невролог, също така има и центрове за борба с главоболието.
Благодаря Ви за отговора. Но все пак смятате ли, че имам причина да се притеснявам за нещо сериозно според нещата, които споделих тук?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 20:18

Е, не всяко главоболие е свързано с нещо страшно, почти всички на един или друг етап ни боли глава...

Ivan1212

Мнение от Ivan1212 » 02 май 2017 17:28

И аз имам подобно главоболие. Може да е врат, стрес, диоптър, мигрена, притеснения, кръвно, тумор ... всичко е възможно за добро или за лошо :) Невролозите често имат нужда да ти направят общ преглед и да те питат за симптоми, за да изключат много от болестите. Ако ще ти стане по-добре можеш да си пуснеш ЯМР, но няма гаранция, че веднага ще се успокоиш, тъй като и там невинаги казват "супер си", а дават уклончиви обяснения.

markuch111

Мнение от markuch111 » 02 май 2017 23:11

Всеки се нахвърля веднага на туморите.При персистиращо главоболие е хубаво да се обърне внимание и на далеч по-прозаични неща откъдето обикновено изскача заека в 99% от случаите...Преглед на зрението,кръвно,графия на синуси,пулпити на горни зъби и т.н.

Jakito

Добър вечер ..

Мнение от Jakito » 14 авг 2018 00:44

:oops: Здравейте, имам главоболие, замъглено зрение, световъртеж и висок пулс стигащ до 100.
И се чудя на какво може да се дължи това

д-р Р. Иванова

Re: Добър вечер ..

Мнение от д-р Р. Иванова » 14 авг 2018 15:39

Измервали ли сте кръвното си налягане и какви са стойностите му по принцип при Вас?

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”