ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

EМГ резултати

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Galina 1986

EМГ резултати

Мнение от Galina 1986 » 04 апр 2017 19:50

Здравейте,
днес ми правиха електромиография по повод отмаляване и болка в дясната ръка, но тъй като неврологът ми е в отпуска имам нужда от помощ в разчитане на резултатите.
Обективно състояние:
Изследваните нерви, двигателни и сетивни влакна са в норма. На лице са леко изразени радикулерни промени C6-7,8- по изразени за C6-7. Леко са удължени латенциите на F вълните, но без блок. Регистрират се нормални и полифазни моторни единици с високи амплитуди.
Какво означават тези резултати и има ли нещо притеснително.
Благодаря!

д-р Цончев

Re: EМГ резултати

Мнение от д-р Цончев » 05 апр 2017 21:03

Нищо притеснително не виждам в това заключение. Болката е с коренчев произход.

Galina 1986

Мнение от Galina 1986 » 07 апр 2017 08:40

Благодаря много др. Цочев.
Ще опиша целия проблем, който не свършва само до проблемите с ръката.
Преди около 2-3 месеца, започнаха да ми потрепват клепачите на едното око. Аз не обърнах внимание. В един момент минали месец обаче треперенето се засили, и аз се обърнах към офталмолог. Установи се, че имам "синдром на сухо око", и ми предписа изкуствени сълзи. Подобриха се нещата, треперенето намаля, но си остана. Тогава се разболях от някакъв респираторен вирус, и понеже имам стеснена евстахиева тръба от дясно малко ми заглъхваше едното ухо, но вече се оправи. По това време някъде ми се появиха проблемите с ръката + един световръртеж, който си го имам до момента, особено при някакви движения с главата-навеждане, клякане, рязко завъртане, след това се чувствам замаяна един час, понякога чувствам главата си "тежка" и имам едно усещане все едно потъвам като вървя. При неврологичния преглед не се засичат никакви отклонения. Изписаха ми Милгама и магнезии за един месец. Ръката се пооправи, също така и клепачите се укротиха.
Лекарката в момента е отпуска, ще мога да запиша час следващата седмица, за да видим какво ще правим. Тези оплаквания определено ме плашат, дори имам усещането, че се появяват и нови. От няколко дни сякаш ми изтръпват и краката, на моменти ги чувствам като сковани, и имам усещането, че цялото ми тяло трепери, но това усещане е по-скоро вътрешно, защото няма външен тремор, само аз го усещам.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2017 20:28

В случая е добре да ви види невролог и да се снеме неврологичен статус.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”