ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Инсулт

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

delux2

Инсулт

Мнение от delux2 » 29 яну 2017 20:56

Първо да кажа, че не провеждаме онлайн лечение, а просто искам да се допитам до колкото се може повече различни съвети. Дядо ми получи инсулт на 31 декември, не е викана бърза помощ и му е обездвижена лявата част. Аз разбрах след 48 часа и някъде по това време започна лечението, Ноотропил по едно, два пъти Кавинтон форте и по едно Клопидогрел тева. Той е възрастен, над 80г силно подвижен до тогава и с много дребни болежки за годините си, без някакво заболяване до сега, киста на бъбрек е единствено.
Личната лекарка провежда това лечение, той вече си е върнал част от движенията и може да върви, може да си вдигне ръката над главата. Не му е правен скенер или някакво изследване, той е силно против изобщо да стъпва в болница, за него това означава гробищата. Това го казвам за да не се чудите, как така се лекуваме на сляпо.
Сега се очертава личната лекарка да спре някои от горните медикаменти, не знам още кои и защо - може би защото е по-добре. Вредни ли са, ако ги пие дълго? Аз бях силно против да си помисля да спира и от тогава започнах да събирам мнения как да продължим оттук нататък. Макар и в напреднала възраст, аз мисля че той може да се възстанови и не искам да правим грешка, подобна на тази в която не са извикали бърза помощ, защото е било нова година! Холестерола по мое настояване ще бъде изследван другата седмица, надали ще е в норма и ще бъде лекуван със станини. Искам да знам досегашното му лечение, колко време може да продължи с тези препарати + статини/евентуално до живот/. Дядо му е от хората, които като чуят от личната лекар 'С' и вече са СПРЕЛИ хапчетата, пиенето на тези до момента си е постижение.

д-р Цончев

Re: Инсулт

Мнение от д-р Цончев » 30 яну 2017 21:12

Щом се е възстановил до някаква степен освен клопидогрела другите медикаменти не са толкова необходими и могат да се спрат. Статините - според резултатите от липидния профил.

delux2

Мнение от delux2 » 01 фев 2017 21:56

Благодаря д-р Цончев, личната лекарка е казала нещо подобно още тогава, сега разбрах че наистина става въпрос за клопидогрела - можело да го пие до 6 месеца, а другите ще ги спре. Сега е спрял да пие Ноотропила, продължава с Клопидогрел и Кавинтон форте докато свършват и после щяла да предпиши други, което означава още 15 дни ще ги приема, между временно е започнал да пие Луцетам 1200мг. Сега възникна една ситуация, личната лекарка не смята да изследва холестерола, даже и да го лекува, понеже според нея имало притовопоказност между сегашните препарати и препаратите за холестерол. Тук нещата взеха да увисват, а не мен честно казано не ми харесва това.
Консултирам се разбира се и с други лекари, но обсъждаме само лечение/а не кой какво е казал/ за да не се подвеждат лекарите от думите на други. Благодарение на това, че той може самостоятелно да ходи, само че доста несигурно - успях да го убедя да го прегледа неврохирург след 2-3 седмици. Аз не съм лекар, но за мен последния вариант е правилния, надявам се до тогава, лечението ако не може да е най-доброто, то поне да не вреди.

Iva1234

Мнение от Iva1234 » 02 фев 2017 11:02

Дядо ми получи мозъчен институт 2 дни не го приема ха в болница, в неделя го приеха почти нищо не ни казват той е на 75 години. Искам да попитам дали е добре че е много буен непрекъснато мърда лявата си половина (иска да си махне кислорода, катет ара, всичко) реагира, но сме непрекъснато до него да го пазим, не ни казват това дали е добре или зле... Благодаря предварително!!! Дясната ръка също я мърда, но по-малко и леко. Не говори, но като цяло мисля че ни усеща като сме до него...

д-р Георгиева

Мнение от д-р Георгиева » 02 фев 2017 20:58

Здравейте!

Възможно е да се наблюдава известна психомоторна възбуда във връзка с настъпилия мозъчно-съдов инцидент. Обикновено първите няколко денонощия са рискови и лекарите трудно се обвързват с прогнози. Все пак, ако имате въпроси, може да ги зададете на съответния лекуващ лекар. Вие имате право на информация относно състоянието на Вашия близък.

Поздрави

Iva1234

Мнение от Iva1234 » 03 фев 2017 12:16

Благодаря много

Стани01

Мнение от Стани01 » 03 юли 2017 21:17

Здр искам да попитам.Баща ми има инсулт от 26год до преди 1 год се държеше в добро състояние.Но тогава се промени промени му се говора, държанието,състояние всичко.Направихме скенер имало нови поражения изписаха ни ноотропил,донецепт и ефектин но няма подобрение даже се влошава.Вие може ли да помогнете или да кажете някой който да го консултира.Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 21:44

Цитирайте ми заключението от скенера
Принципно мога да го консултирам, но ако има трайни изменения в мозъка няма да успея да помогна...

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”