ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Болка и изтръпване в крайниците

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

staviki

Болка и изтръпване в крайниците

Мнение от staviki » 15 яну 2017 19:04

От два месеца имам болка и слабост в крайниците, а на моменти и изтръпване. Ходих при невролог, който без никакви изследвания реши, че имам радикулит. Пих малгама и Вит.б без резултат даже вече имам лек шум в ушите и студени ръце и крака. Виждайки, че нещата се влошават реших да си направя ЯМР на гръбначния стълб. Резултатите са следните:.
Изправена шийна лордоза.Налични спондилозни,остеохондрозни и спондилозни промени на нива C5-6;C6-7. с налице е дегенерация на диско-вертебралния комплекс на ниво C6-7 по типа модик 1.
На ниво С5-6 се установява лекостепен bulging на диска. На ниво С6-7 се установява парамедианна вляо дискова протрузия без контакт с коренчетата. Начални спондилозни спондилартрозни промени в торакалния отдел на гръбнака. На ниво Т7-8 остеофити оказват лекостепенна компресия върху коренчето в ляво. На нива Л4-5 и Л5-ес1 се установява лекостепенен bulging на дисковете с малки медиални дискови хернии без компресия върху коренчетата.
Меко казано съм в шок. Ако някой може да даде мнение по въпроса ще съм му много благодарен. И симптомите, които имам са постоянни. Аз съм мъж на 39 години.

д-р Цончев

Re: Болка и изтръпване в крайниците

Мнение от д-р Цончев » 16 яну 2017 22:01

Слабостта във всички крайници едновременно ли е?
Имате изменения от типа навъзрастовите промени, но като цяло нищо особено притеснително. В случая може да се очакват подобни оплаквания но в определени области а не по цялото тяло...

staviki

Мнение от staviki » 16 яну 2017 22:54

Благодаря за отговора.Изтрпвания имам в областа на плешките и към врата, а също и в областа на седалището. В крайниците по скоро чувствам бодежи и лека болка в мускулите. Ръцете постоянно са ми студени от китката до края на пръстите, а в същото време усещам парене и лека болка. Скоро ми откриха, че имам спаднали сводове на стъпалата може ли болката в краката да е от това? :oops:

staviki

Мнение от staviki » 16 яну 2017 23:09

Пропуснах да кажа, че слабоста не е постоянна проявява се при малко по голямо натоварване като се проявява със сърцебиене. А и май влизам в депресия.. :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2017 20:39

Болката в краката е съвсем възможно да се провокира от ниските сводове. Инак, според описанието на оплакванията и според това, което чета от ЯМР-то е нормално да имате подобни оплаквания. В случая можете да направите някаква физиотерапия или балнеолечение, тъй като измененията са на няколко нива и са по типа на възрастовите изменения.

staviki

Мнение от staviki » 18 яну 2017 23:16

Благодаря за отговора и задължително ще започна физиотерапия.

mivanova123

Мнение от mivanova123 » 26 яну 2017 13:30

Здравейте,
На 24г съм, пушач. От 2 седмици изпитвам изтръпване в областта около лявата плешка, което се провокира при леко навеждане. След изправяне на стойката се нормализира. При затопляне също има малко подобрение. Няма болка, само изтръпване. От 2 дни се появи и тежест в краката и нужда да стоя седнала.
Въпросът ми е, според вас, това някакъв неврологичен проблем ли е или може би е свързано с някой орган - сърце, бял дроб ? Има ли повод за притеснение и евентуално към какъв специалист да се обърна.
Благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2017 22:09

Според описанието не виждам сериозен проблем. Починете си и мажете рамото с нещо от типа на алгасан.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”