ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Дегенеративна болест на нервната система, неуточнена

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

odizio

Дегенеративна болест на нервната система, неуточнена

Мнение от odizio » 14 яну 2017 21:38

Здравейте!

На 38 години съм и преди дни бях на невролог, който ми написа следното в амбулаторния лист:

Обективно състояние:
СМРД не се установява. ЧМН - б.о. Двиг. дейност - в ПЛП дискретно пронира лявата ръка. Мускулен тонус - лек спастицитет в ляв крак. Координация - Ромберг положителен. Дизметрия при КСП в ляво. При тандемна походка залита наляво. СНР - общо оживени, повече за краката, поликинетични коленни рефлекски. Клонусоиди на двете стъпала. ПР - полож. орални автоматизми. Росолимо - двустранно положителен. Сетивност - съхранена. ТР контролира. ВКФ съответни за възрастта.

В началото на февруари трябва да ида за направление за магнитен резонанс на главен мозък. Не ми казаха друго, освен, че има проблеми вляво и че ще изчаме резонанса. Като диагноза ми е вписана Дегенеративна болест на нервната система, неуточнена - МКБ G31.9

Някой би ли могъл да ми каже какво означават написаните неща, понеже не успях да ги разбера напълно, дори и търсейки из интернет. Наясно съм, че посочената диагноза е сериозно нещо.

Благодаря.

д-р Цончев

Re: Дегенеративна болест на нервната система, неуточнена

Мнение от д-р Цончев » 16 яну 2017 22:04

Обективното състояние, т.н. неврологичен статус, опизва известни отклонения от нормата, но диагнозата като цяло нищо не означава и следва да се конкретизира. В случая трябва да се направи освен ЯМР и ЕМГ, ако е необходимо и други изследвания по преценка на невролозите.

odizio

Re: Дегенеративна болест на нервната система, неуточнена

Мнение от odizio » 16 яну 2017 22:18

Благодаря Ви, д-р Цончев!

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”