ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Удар в тилната област на главата ?

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

UJASA

Удар в тилната област на главата ?

Мнение от UJASA » 29 сеп 2016 22:25

Значи вчера пътувам с градския транспорт, но докато пътувам бях близко с гръб до перфоратор от тези старите. По някое време започна да се клатушка рейса и езичето което стърчи на перфоратора ме удари отзад в тила където се пада малкия мозък(тилния отвор). Сега ми е някак изморено, заспало и малко неориентирано. Не ме е ударил силно, но там мисля, че е незащитено място няма череп в тази област, а езичето на перфоратора кофти стърчи. Дали е сериозно според вас и случвало ли ви се е да се ударите в тази област? Какво да правя, че се филмирах да не стане беля?

Най-неприятно ми е като лежа и съм се облегнал в тази област получава се някак си като налягане, тежест и топлина. Утре мисля да отида до спешен кабинет. Има ли вариант освен рентген или скенер да се разбере какво се случва в тази област? Защото за тази година имам 1 скенер и 5 рентгена.Някак си се чувствам дискомфортно откакто се случи това. Много хора ми казват и те са се удряли така, но при тях само болка и отмине пък при мен по-различно. Днес ми се струваше, че захапката ми седи по стегнато все едно стискам зъбите може да е свързано. Доста пъти съм си удрял глава, но така не съм се чувствал.

д-р Цончев

Re: Удар в тилната област на главата ?

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2016 13:22

Малко вероятно е да ивате сериозна травма.
Към днешна дата как сте?

Елора

Мнение от Елора » 15 ное 2016 19:40

Здравейте, ударих се и аз преди три дни в областта на тила при битов инцидент в ръба на леглото. При удара усетих силна болка и "звезди" пред очите, съзнание не съм губила. В момента имам цицина леко вляво над основата на черепа, която ме боли при вдигане на главата нагоре, освен това и болка при натиск в седмия шиен прешлен, този който се напипва под кожата. Чувствам умора и замаяност, но това са симптоми, които при мен са почти ежедневие. Получих също навяхвяне на лява гривнена става, която пое частично удара. Проведена е консултация с ортопед-травматолог за ръката. Доколко е сериозно състоянието, добре ли е сега да се консултирам и с невролог или да изчакам? Ще съм благодарна за всеки отговор.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 ное 2016 15:19

Ще мине спонтанно. Вероятно към днешна дата вече е добре...

Елора

Мнение от Елора » 24 ное 2016 09:08

Благодаря Ви, д-р Цончев! Има лека болка в областта на травмата, но тя отшумява. Вероятно ще мине от само себе си, както казвате.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”