ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Моля,за мнение

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

magiv1

Моля,за мнение

Мнение от magiv1 » 12 авг 2016 20:39

От седмица на приливи и отливи мисе случва,следното.При дълго седене и ставане имам пулсираща болка в тила и главата отзад и ми причернява.Също така като лягам усещам пак все едно ми се вие свят и потъвам.Тогава ме стяга главата като каска,повърхностно стягане.Имам усещане за задух и сърцебиене,но невинаги.И все едно ми е стегнат врата.По принцип съм хипохондрик от години.Пия ксетанор,ритмонорм,конкор за предсърдното мъждене и синтром.И за вените също.ЛД каза да пия повече вода.Кардиограма нищо малко само ускорен пулс 86.

д-р Цончев

Re: Моля,за мнение

Мнение от д-р Цончев » 12 авг 2016 21:37

А кръвното как е?

magiv1

Мнение от magiv1 » 12 авг 2016 21:56

120/70,130/80.Поне така съм го мерил.В момента съм с удървен пукащ врат при въртене и стегната глава като в менгеме.Нямам апарат да го видя сега как е.Главата я чуствам като след махморлук.

magiv1

Мнение от magiv1 » 16 авг 2016 18:25

Ходих на невролог.Неврологичен статус ОК.Изписа ми ремирта.Нужно ли е да си направя доплер на глава профилактично,и ако да къде

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2016 14:11

Не мога да преценя дали е нужно.. може, най-малкото за успокоение. Проф. Василева, Неврология, ИСУЛ.

magiv1

Мнение от magiv1 » 22 авг 2016 19:53

Още не съм стигнал до доплер глава.Главата като,че ли отшумяват симптомите.От време навреме ми се удървя врата и болка в тила сутрин но не винаги.Случи ми се и друго.Поду ми се дясно стъпало за мен е от тясна обувка.Започна и периодична болка към пръстите.От 20 год страдам от вени затова направих доплер съдове.Всичко е ок няма запушване вени и артерии.Изписа ми Ендотелон,ангиолога.И сега пак проблем от няколко дена.Подържам температура от обед до към 20 часа 36.8 до 37.2 след това пада и така до другия ден на обед.И пак изследвания:ПКК диф бр 5 части всичко ОК.Хемоглобин 149.Общ белтък ОК.АСАТ,АЛАТ и ГГТ ОК.Това което ме притеснява е:CRP 19.73 mg/l и hs CRP 17.670 mg/L.Личния лекар кардиограма ОК и слушалка бял дроб чисто дишане,каза ОК.Изписа ми Инфлуцид 12 тб дневно и витамини.Сега пия ритмонорм 3х150,конкор 2х5,синтром за предсърдно мъждене.Новарикс и ендотелон за вените.Ремирта за Паническо разтроиство.Тези всичките са стари заболявания вените са от 20 год.Новото сега е тази температура подутото стъпало и извън норма CRP.А и още едно доста старо Хашимото и там еутирокс.Мъж на 47 год 120 кг пушач страстен непия.Въпроса ми е а сега накъде.От София съм.Много ви благодаря др Цончев за всичко досега.П.С. бях и при УНГ и там е ОК.Синузит и ринит си ги имам отдавна.Забравих да спомена и една уртикария от месец и повече силен сърбеж и големи пъпки наи вече по гърба и плешките и това отшумя.Това е.

magiv1

Мнение от magiv1 » 22 авг 2016 20:27

Забравих и бъбрека един е десен по рождение.Компесаторна хипертрофия.Урея,Креатинин,Пикочна киселина ОК.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 авг 2016 23:04

СРП е неспецифичен показанел, аз лично не го използвам много-мното. При всичкото това което изброявате, както и една евентуална вироза която да води до този субфебрилитет е съвсем възможно да повиши този показател.

NikolaiGenov

Re: Лични съобщения до д-р Цончев

Мнение от NikolaiGenov » 13 апр 2017 00:05

Д-р Цончев, моля Ви за помощ. Не знам как да напиша това в форума и къде да го постява, затова пиша тук. Преди 2 дни ми направиха скенер на глава( за пръв път ме облъчват със скенер ) Резултатите за перфектни. Правиха ми и ехокг и там свичко е наред, но се притеснявам за облъчването от скенера. Моля Ви да ми кажете дали съм в опасност, чел съм че скенера използва огромна доза радиация , която е много вредна. В рамките на 48 часа си купих витамини A,C,E за да се пречистя от облъчването. Ям много чесън и наблягам на царевицата,орехите, понякога ябълки и разни зеленчуци ( но по-рядко) затова Ви моля да ми кажете какъв хранителен режим да спазвам и колко е опасно това облъчване през което съм преминал. Има ли място за притеснение :cry: полудявам вече..... Моля Ви помогнете ми.
на 15 години съм. Спортувам всеки ден ( лостове,бягане,но много седя пред компютъра...) :| :| :|

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2017 20:58

Не се притеснявайте, облъчването не е толкова голямо колкото си мислите.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”