ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Временна парализа на ръката

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Tonziiii

Временна парализа на ръката

Мнение от Tonziiii » 29 авг 2013 21:52

Здравейте!Аз съм жена на 53 години и се обръщам към вас ,защото съм доста уплашена. Първо да кажа,че ходих на лекар,но ми казаха да изчакам тъй като нямало направления.Та моя проблем е следния. Аз съм много жизнен човек.Постоянно съм на крак.Но от известно време усещам умора. Приспива ми се рано.Още към 7 следобед. И нещото ,което най ме притеснява е,че вечер се будя ,заради пълна парализа на една от ръцете си. Първо беше лявата.Сега е дясната. А буквално се парализират.Не мога да правя нищо с потърпевшата ръка. Удрям я с другата ,за да усетя нещо. и едва когато я пусна да виси надолу след известно време чувствителността и се подобрява. Но в момента в ,който започна да се унасям и я усещам отново как започва да се парализира . И това е само по време на сън.След като стана и я раздвижа нямам този проблем през деня.Само понякога лек гъдел,като изтръпване,който обаче се появи и в десния ми крак.Мисля че е важно да кажа,че имам силно ошипяване по гърба. А преди 20 години имах ужасно силно главоболие и ми правиха изследване и ми казаха че имам патологично огнище в главата си,но нищо повече.А личният ми лекар така ме наплаши с приказки за тумори и множествена склероза,че вече се чудя към кого да се обърна.

д-р Цончев

Re: Временна парализа на ръката

Мнение от д-р Цончев » 01 сеп 2013 10:25

Така, както описвате проблема не виждам причина да се мисли за тумори и множествена склероза, добре е все пак да ви види невролог.

Tonziiii

Мнение от Tonziiii » 06 сеп 2013 22:33

Ще споделя какво се случи с мен, заради хората,които имат подобен проблем но не си обръщат внимание. Ходих по лекари,бях на невролог. Пратиха ме на снимка и се оказа,че от стара травма е изместен на вътре един от прешлените на врата ми.Който продължава да се изкривява и да върви към малкия мозък.Ако не си бях обърнала внимание на време,лекарят каза,че е нямало след време дори да мога да си вдигна ръцете.От друга страна не е нужно да сте имали тежки травми със счупвания и прочие.Аз лично съм нямала такава сериозно,но съм имала множество малки, една от които е допринесла за това ,което съм в момента. След тази диагноза ходих на рехабилитатор. След масажа,се почувствах като нов човек. Преди това и носа ми беше запушен изцяло нямах мирис.Сега всичко си е по местата. Надявам се да съм ви помогнала. :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2013 11:35

Можете ли да цитирате заключението на рентгенолога или диагнозата на невролога?

Tonziiii

Мнение от Tonziiii » 10 сеп 2013 17:06

Ще ви цитирам всичко ,което пише в болничният ми лист след прегледа.
Анамнеза: Оплаквания от болки обхващащи цялостно и двустранно цервикобрахиални зони , по - изразени в дясно ,изтръпване и отмаляване на горните крайници.Давност от неопределено дълго време.
Обективно състояние: Двустранно предимно деснострано цервикорадиколярен синдром с палпаторна пареветребална болка и брахиалгичен синдром с палпаторна болка в суп и супра клавиколярните ямки и по медиалните ръб на скапулите.

Изследвания: Ро.графия-изгладена шийна лордоза ,начална спонделоза,остеохондроза ,снижени дискални пространства на С5/С6 със спонделолистеза ретротип на С5 спрямо С4/С6

Терапията ,която ми е назначена е следната : Дексаметазон-Алмирал 6 амп. х1 и. м. дн. ; Спазмалгон - 3х1 ; Флексистад- 3х1 ; Долгит външно.
Аз не съм употребявала нито едно от тези лекарства. Ходих на рехабилитатор,който по някакъв начин сложи всичко по тялото ми на мястото си и сега се чувствам страхотно. :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2013 18:25

Това е добре. Понякога такива болки са доста досадни...

Krasio

Мнение от Krasio » 05 окт 2017 09:10

Здравейте! От близо година имам леко изтръпване в пръстите на дясната ръка. От една седмица се появиха точно същите болки посред нощ. Така, както сте ги описали, едно към едно. Ако може, кажете ми какво точно направихте, за да ми помогнете. Не може да се спи от болка когато заспя, събудя ли се, след минути отшумява. И сърцето започна да се обажда, а и кръвното.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”