ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Трептене(мъждене) в левия крак.

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

assist.dim

Трептене(мъждене) в левия крак.

Мнение от assist.dim » 06 юли 2012 16:58

Здравейте. Имам малко странно оплакване ако може така да се нарече. От около 2 дни периодично усещам нещо наподобяващо трептене сякаш вътре в крака - предната част на бедрото на около педя над коляното. Усещането започна да ме притеснява, защото вече няколко часа се получава през 2-3 секунди за по 1 секунда. Сякаш усещам кръвта си как минава на талази през някаква вена. Не мога да определя дали е в мускула, защото вибрациите са съвсем леки и НЕ предизвикват съкращения на мускула, пък и се усеща по-навътре ако може така да се каже. Нямам болки нито изтръпване нито промяна в цвета на крака. Притесних се да не е някакво запушване и изпих един аспирин - няма ефект. Какво бихте ме посъветвали? Дали да ходя на лекар или да изчакам? На 24г. 174см/66кг. пия често бира, пуша 5-10 цигари на ден. Доста нервен човек съм, чувствам често екстрасистоли (почти всеки ден по няколко пъти), за което пия деанксит сутрин и на обяд по 1. Правил съм изследвания на сърцето и щитовидната жлеза, които не показаха нищо, но това беше месец след първите пъти в които усетих тези екстрасистоли. Кардиологът ми направи ЕхоКГ но нямаше нищо тревожно (аномалии или изменения в големината на самото сърце, съдовете и т.н.). Старая се да съм максимално изчерпателен, защото това трептене ме притеснява вече доста. Благодаря предварително.

д-р Цончев

Re: Трептене(мъждене) в левия крак.

Мнение от д-р Цончев » 06 юли 2012 17:11

Като цяло оплакванията са доста слабо изразени и нетипични, т.е не могат да се свържат с конкретно разстройство. Вероятно след няколко дни ще отшумят. Не виждам нещо притеснително така както го описвате.

assist.dim

Мнение от assist.dim » 06 юли 2012 17:33

Благодаря за бързия отговор. Ще пиша отново ако има развитие. Поздрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 юли 2012 15:09

Моля, пишете ако има развитие.

assist.dim

Мнение от assist.dim » 16 юли 2012 12:53

Ами след 3-4 дни, в които усещах въпросното мъждене всичко премина.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 юли 2012 20:49

Чудесно, значи всичко е наред.

veni82

Мнение от veni82 » 11 юли 2017 09:58

Здравейте д-р Цончев,
Аз също имам такъв проблем с вибрации в краката от доста време. Неврологът при който съм ходила казва, че е от дисковата херния - коренчово дразнене. Проблемът не се повлиява от нищо предписано до момента - милгама , противовъзпалителни, мазила. Този проблем ме побърква, защото е във всяко едно положение, може ли да е съдов проблем, който да предизвиква такъв симптом ? Какъв специалист да посетя? Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 юли 2017 20:17

Направете ЯМР за да се види до каква степен е хернирането.

veni82

Мнение от veni82 » 22 сеп 2017 16:38

Здравейте отново, правих ЯМР, няма промяна в протрузиите и херниите. Неврологът каза, че тези симптоми с вибрациите и слабостта не са от хернията.
Пия от близо 2 месеца Коаксил, но няма промяна, дори от седмица имам голямо влошаване - потрепване на мускулите, умора, въпреки че спя, тези вибрации, които са точно все едно ти пускат ток навътре или си усещаш кръвта на талази по вените. Не мога да си седя на краката дори да се изкъпя...посъветвайте ме какъв специалист да посетя и какво може да е. Определено стигам до извода, че не е на психична основа, а е нещо физиологично. Благодаря Ви!

veni82

Мнение от veni82 » 22 сеп 2017 16:40

Забравих да кажа, че усещането е симетрично в двата крака.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 19:03

Пуснете си една кръвна картина с йони - калий, калций, плор, магнезии. Възможно е разстройства в йонния баланс да доведе до подобниоплаквания.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”