Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Изглежда, че здравословното тегло предпазва мозъка
Който не се очаква да предизвиква пристрастяване
Как най-ефикасно да се справим с малките наранявания?
реклама

Некотролируеми спазми на мускулите на врата

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Некотролируеми спазми на мускулите на врата

Мнениеот djaya » 23 Окт 2010 18:56

Здравейте!
Имаме известен проблем с неконтролируем спазъм. Става дума за моят приятел, който има странни тикове на мусколите около врата и едното рамо, абсолютно неволеви, но осъзнати от него. Не знаем какво е това, но се появи преди 3,4 години без някаква видима причина, причина и зачестява. Той е на 27 години. Не е изложен на особен стрес, работата му е спокойна и необвързана с работно време, спешни срокове, преговори или нещо такова. Спортува, тренира ориентиране, фитнес и въпреки това тикът е на лице. Аз съм го наблюдавала и знам точно кои мускулчета взимат участие. Не зная как се нарича всеки от тях, но тикът не винаги използва всички мускули, които засяга по принцип. Понякога само леко издърпва левият ъгъл на устата с опъване на някоя жила на врата от същата страна. Понякога спозъма е по-силен и ярко опъва жилите на врата и придизвиква навеждане на главата на пред и на долу. Понякога към това навеждане се включва повдигане на рамото и завъртането му сякаш не му е удобна яката или нещо му боде от етикета на дрехата. Най-често се случва това с наваждането на гладата, може да се повтаря често до 20, 30 пъти в минута или да се появи за един два пъти и после не се повтаря. Случва се, когато тялото е седнало или право, но общо взето в покой, зад волана, на компютъра и т.н. Той е свикнал с това и не му прави впечатление, както и на мен, но понеже зачести решихме да потърсим помощ или съвет, информация, която да ни отведе при правилния специалист или да даде варианти за самолечение, масажи или нещо от сорта ако има такъв вариант, разбира се. Ще се радвам да научим повече за тиковете като цяло и за конкретния случай ако е описан някакси точно този тик, на тези мускули.
Благодаря много!
DjayA
Аватар
djaya

Re: Некотролируеми спазми на мускулите на врата

Мнениеот justice » 16 Ное 2010 19:22

И аэ имам тик обаче на главата от няколко години,който не е много чест но ми пречи естествено.Ходила съм на психиатър и са ми иэписвали само антидепресант но тика продължавам да го имам.Последно ходих на невролог и ще видим дали ще има реэултат.Бих искала да попитам как се лекуват тиковете по принцип?
А относно вашият пост,според мен приятелят ви трябва да отиде на невролог.Мен ме пратиха эа скенер на врата эащото ако има някаква нередност там можело да предиэвика тик.При мен се окаэа че всичко е наред със снимката и че тика ми е предиэвикан от стрес.Няма да е эле да му направят скенер эа всеки случай,особено ако се уплаква от болки във врата.Желая ви успех и пишете эа реэултати.
justice

Мнениеот Tiama » 22 Ное 2010 17:12

Здравейте,

Аз имам неврологично заболяване, което засяга мускулите на врата и е свързано с неконтролируеми движения на главата и силни болки. Дори съм отворила цяла тема в този форум. Така като чета е възможно вашият приятел да има подобни проблеми, но може и да не е същото заболяване. Препоръчвам Ви да се обърнете към невролози за консултация. Те ще Ви кажат какви изследвания да се направят (ЕМГ, скенер или ЯМР) и ще поставят точна диагноза. Най-добрите специалисти са в болница Св. Наум /на 4 км./. Там си има клиника за двигателни нарушения.

Успех и дано е нещо поправимо и лечимо!
Tiama

Мнениеот babs » 04 Яну 2011 21:51

Zdraveite,mnogo chesto se smiata, che problema e nevrologichen, no vswshnost ne e. Moga da Vi pomogna
babs

Мнениеот ih45 » 10 Ное 2011 17:49

Здравейте, аз имам такива спазми на лицевия нерв. Казвате, че можете да помогнете: бихте, ли казали повече по въпроса? Ако искате, можете да ми отговорите тук или на e-mail: ilka-horozova@abv.bg
ih45

Мнениеот ih45 » 10 Ное 2011 17:51

Моля, да ме извините e-mail-а ми е : ilka_horozova@abv.bg
ih45

Назад към Нервна система - състояния и заболявания