ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

мускулни потрепвания

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Добринка

Re: мускулни потрепвания

Мнение от Добринка » 20 фев 2016 22:46

Здравейте.И аз от около година имам мускулни трептения като започнаха първо предците а сега вече са и по цялото тяло.Миналата седмица ми правиха ЕМГ и не установиха увредени мускули.Засега пия магнезий 250 мг на Абофарма.Изнервят ме и дано да спрат.Имам хипофункция на щитовидна жлеза и пия хормон.

mirik

Мнение от mirik » 22 фев 2016 19:32

Тези трептения са толкова упорити, че не знам от какво могат да се повлияят. Солена вода пия, магнезий, витамин д3 и какво ли още не и колкото пъти се погледна все трепкат и се съкращават мускулите. Много е изнервящо, не знам има ли връзка със стоенето дълго прав. На мен ми се появиха след много дълго стоене на работа прав, по много часове и ходене дълги разстояния и много умствен труд и стрес. Някой ако има подобни неволи нека сподели как се оправил.

mirik

Мнение от mirik » 13 апр 2016 19:36

Приятели ако има някои нови потребители, които имат проблеми с мускулни потрепвания, Моля пишете , дайте да дискутираме и да се информираме по този ужасно изнервящ проблем. Кой какво пие, билки , медикаменти и др илачи. Защото само, който не се е сблъсквал с този изнервящ проблем нищо не знае.

bahi

Мнение от bahi » 20 апр 2016 14:14

Здравейте и от меннн , Аз съм с тези потрепвания от 1 год и 1 месец. Да кажа как се появихаа, първо преживях голям стрес, загубихме бебчето си през 2014 г. След това декември същата година ме оперираха от киста на опашната кост. Доктора след операцията ми каза че кистата се била възпалила и бях в болница 4 дена на антибиотично лечение. След месец изгубих един мн добър приятел, чак вдигнах кръвно сърцебиене ужас, след ходих в спешната имах чуството че получавам инфаркт. И се почна с тези трептения по цялото тяло преди година бяха хиляди на ден, ходих на психиятър исзписа ми антидепресант и успокоителни пих ги 2 месеца и май имаше ефект трепканията намляха. Но както повечето от вассс четох в нета за страшната болест и все си мисля че съм болен от нея господ да пази. От 2 седмици пак си вманиячих че съм болен вече имам затруднено преглъщане нз може би от стрреса чак сънуавх че съм болен . И ме болят мускулите 2 , 3 пъти на ден все едно ми бие инжекция мускулно , пак големмм страх. Незнам оптивам се да мисля позитивно но не се пол много, сега имаме бебче на 4 месеца да ми е живо и здраво, трептения си имам по 6 , по 8 на ден, това е моята история, от 2 дена започнах да пия деанксит, сам реших да ги пия и така . поздрави

mirik

Мнение от mirik » 02 май 2016 11:53

Здравейте, приятели! В търсене на какво ли не за тия потрепвания, попаднах на чужда статия, форум по скоро, където се казва, че глутена също има някаква роля за потрепванията. Много от веганите се хранят с най-различни здравословни храни, които им носи здраве. И то не без основание. Има такъв хляб, който е без глутенов, но не е от евтините. Хляба от лимец, доколкото четох съдържа най-малко глутен някъде към 1.6%, но не знам дали това е достатъчно нисък процент, който го прави подходящ за хора с проблеми. А и доколкото съм чел това е най-древния хляб. Има и статии в които се казва, че е много важна диетата на хранене, за да се повлияят по някакъв начин потрепванията. Тоест много зеленчуци, плодове, храни богати на антиоксиданти, много спокойствие и избягване на стреса, което в нашето напрегнато ежедневие незнам доколоко е възможно, защото от стреса се активират най-много.Но тъй като в повечето храни се съдържа глутен, храните в специализираните магазини са най-подходящи.Кофейн, бял хляб, всякакви пшенични храни явно водят до увеличаване на потрепванията. Моля, нека обменяме мнения и ако има хора с подобни потрепвания нека пишат, за да споделяме и се подкрепяме.
Желая здраве на всички!

radosi

Мнение от radosi » 18 авг 2016 19:34

Здравейте,

не съм писал скоро за което се извинвам. Аз превижвях доста трудно един 6 месеца от септември 2010 до Фев. 2011. Имах болки в мускулите и костите потрепвания и дори доста неприятни усещания, разбира се както вас си въобразявах че може да ми има това или онова но с времето нещата се оправиха и се стабилизирах ... бях се подложил на доста голямо натоварване преди да започнат пробелмите. Сега съм малко лабилен - и ако се претоваря започват да се появяват пак потрепванията .. аз имам капризен стомах и като малък съм бил на безглутенова диета която съм преустановил на 5 год възраст. Търсих много взаимовръзки но нищо не откривам освен едно .. в момента в който ми се повреди храносмилателната система а именно имам киселини газове или т.н т.е ял съм храна за която нямам ензими нещата малко се задълбочават и с редовно приемане на магнезий и понякога пробиотици се подобрявам бързо до ниво в което не ми е проблем. Потрепванията са адски неприятни ... а болките които ги съпровождаха преди 6 години бяха още по неприятни . Предполагам че всичко това се дължи на дисбаланс на бактериите като фауна в организма ни, поради което много неща започват да работят неправилно. Антибиотиците и разни храни развалят тотално фауната и затова трябва да се внимава.
Не се фрапирайте и не си въоразявайте че сте болни от нещо, това само може да си сасипе и от здрав да станете болен - психически ;)
Заповядайте тук : https://www.facebook.com/fascikulacii
сега направих тази страничка за да може да си помагаме по ефективно, поздрави на всички и бъдете здрави :)

Темелчо

Мнение от Темелчо » 29 дек 2016 13:50

Здравейте и от мен , и аз имам същия проблем и бих искал да го споделя.Всичко се случи през 2012 год. фефруари месец когато татко почина ,когато той вечерта беше в къщи и на другия ден трябваше да го погребем, рекох да си полегна за около 2-3 часа за да съм по свеж за другия ден,но нещо не се получаваше аха да дойде сънчо и нещо ме сепваше и така до сутринта , беше някакъв кошмар . На другия ден всичко мина както трябва погребахме татко и така до вечерта когата трябваше да се ляга , та лягам аз и всичко се започва отново , сепвания постоянно и постоянно и така до сутринта. Рекох си от стрес ще да е и се почна едно ходене по врачки баячки файда никаква.Минаваше си време ,два три месеца,нещата загрубяваха защото започнаха да се движат я пръст я да ритна с крак или да махна с ръка ,спомням си една вечер между мен и сатаната -пропаст но не много широка- и той се опитва да ме хване за главата замахвайки с ръка аз давам назад, той пак посяга аз пак отдръпвам главата си и му показах среден пръст той за момент се ядоса замисли се нещо и тогава така рязко замахна че аз целия подскочих ,почти се изправих от леглото с голямо сърцебиене.Второто най-болно което ми стана беше когато една вечер легнах да приспивам дъщеря си тогава тя беше на 5 год. лягаме си гушкам си я аз и веднага усещтам душевен мир и покой заспивам така леко като никой път,толкова хубаво ми беше че аз чак към 3 сутринта забелязох че малката не спира да подскача и да се сепва,стана ми много тежко, веднага станах казах на жена ми какво се случваше тя беше скептична но отиде и легна при нея а аз си останах в другата стая и си поплакох доста тежко.От тогава не лягам да преспивам детето си ,малко плачкаше от начало.Ходил съм десетки пъти на психолози пиел съм ревотрил анафранил, ципралекс и куп др. химии нищо не лекува, само потиска времено тая гадост. Не след време започнах да чета Евангелието за това как Исус е лекувал слепи ,инвалиди, хроми и бесновати . И от там аз съм убеден че това нещо е нечист дух ,нямам друго обяснение ако бяха нерви как мога да заразя детето си нерви това 1-во , как в момента в който се унасям и аа да дойде сънчо и в тоя момент я мръдне някой пръст или пък ритна с крак или рамото ми ще мръдне и така цяла вечер това 2-ро. И така чета си евангелие по време на пости и се моля на

Темелчо

Мнение от Темелчо » 29 дек 2016 13:55

Здравейте и от мен , и аз имам същия проблем и бих искал да го споделя.Всичко се случи през 2012 год. фефруари месец когато татко почина ,когато той вечерта беше в къщи и на другия ден трябваше да го погребем, рекох да си полегна за около 2-3 часа за да съм по свеж за другия ден,но нещо не се получаваше аха да дойде сънчо и нещо ме сепваше и така до сутринта , беше някакъв кошмар . На другия ден всичко мина както трябва погребахме татко и така до вечерта когата трябваше да се ляга , та лягам аз и всичко се започва отново , сепвания постоянно и постоянно и така до сутринта. Рекох си от стрес ще да е и се почна едно ходене по врачки баячки файда никаква.Минаваше си време ,два три месеца,нещата загрубяваха защото започнаха да се движат я пръст я да ритна с крак или да махна с ръка ,спомням си една вечер между мен и сатаната -пропаст но не много широка- и той се опитва да ме хване за главата замахвайки с ръка аз давам назад, той пак посяга аз пак отдръпвам главата си и му показах среден пръст той за момент се ядоса замисли се нещо и тогава така рязко замахна че аз целия подскочих ,почти се изправих от леглото с голямо сърцебиене.Второто най-болно което ми стана беше когато една вечер легнах да приспивам дъщеря си тогава тя беше на 5 год. лягаме си гушкам си я аз и веднага усещтам душевен мир и покой заспивам така леко като никой път,толкова хубаво ми беше че аз чак към 3 сутринта забелязох че малката не спира да подскача и да се сепва,стана ми много тежко, веднага станах казах на жена ми какво се случваше тя беше скептична но отиде и легна при нея а аз си останах в другата стая и си поплакох доста тежко.От тогава не лягам да преспивам детето си ,малко плачкаше от начало.Ходил съм десетки пъти на психолози пиел съм ревотрил анафранил, ципралекс и куп др. химии нищо не лекува, само потиска времено тая гадост. Не след време започнах да чета Евангелието за това как Исус е лекувал слепи ,инвалиди, хроми и бесновати . И от там аз съм убеден че това нещо е нечист дух ,нямам друго обяснение ако бяха нерви как мога да заразя детето си нерви това 1-во , как в момента в който се унасям и аа да дойде сънчо и в тоя момент я мръдне някой пръст или пък ритна с крак или рамото ми ще мръдне и така цяла вечер това 2-ро. И така чета си Евангелието по време на пости и се моля на Господа .Защото така е писано искайте и ще ви се даде тропайте и ще ви се отвори.Това е всичко от мен някой ако иака да се свърже с мен оставям GSM 0878922923

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”