ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

мускулни потрепвания

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

sonias

Re: мускулни потрепвания

Мнение от sonias » 12 юни 2011 19:30

Благодаря за съвета да не чета за болести в нета.......и аз си знам,... че не бива......но попрочетох вече това - онова....наистина има неща ,които биха могли да умопомрачат недостатъчно информираните хора/като мен/,разбирам до толкова, че да се притесня .Надявам се и при мен ,а и при другите с такива симптоми ,да се окаже нещо невро-психогенно или каквото там по-безобидно.

sonias

Мнение от sonias » 22 юни 2011 09:47

Направих си изследване на електролити и ЕМГ -всичко е нормално.Много добър невролог прави ЕМГ-то и прегледа и според него е неврогенно - миокимия.Изписа ми Ривотрил и Диаспорал .Някой има ли мнение за Ривотрил.До сега не съм пила хапчета ..освен Парацетамол и се колебая дали да го взема.

svetliq

Мнение от svetliq » 25 юни 2011 13:29

Според мен такива медикаменти недейте да пиете,предизвикват зависимост, имат странични ефекти, трудно се отказва човек от тях. За да ви е изписал Ривотрил е сметнал, че нещо не сте наред психически, ама не знам защо. Отговорете си Вие.

sonias

Мнение от sonias » 27 юли 2011 16:35

А тези потрепвания,които имате ,виждате ли ги ,докато се случат и усещат ли се, ако си поставите ръката върху тях ??? Има ли места където се локализират по-често или са безразборно къде ли не???
При мен отначало бяха по цялото тяло ,но рядко 5,6 пъти през деня....но напоследък усещам почти постоянно по ходилото на единия си крак и това ме принуждава постоянно да правя движения с него ,за да не ги чувствам,защото са много дразнещи.И това е след като започнах да пия Ривотрил в много малки дози ,както ми го изписаха и не знам има ли връзка с това или не....????

svetliq

Мнение от svetliq » 07 авг 2011 15:41

В най - лошите си дни имах десетки хиляди на ден по най - различни части на тялото, сред които скалпа, клепачите, задните части, бедра, пръсци, пръсти на ръце и крака, корем - абев навсякъде където можеш да се сетиш - голям ад
да моите се виждат и се усещат

lz2sdc

Мнение от lz2sdc » 05 авг 2012 11:17

Както са ви казали и сте прочели, потрепванията имат връзка с нервната система. Това въобще не означава, че сте психично болни. Да обаче в Интернет дезинформацията по този проблем е доста голяма. Има връзка със стреса и психологическата натовареност на мозъка дори усилената физическа дейност. Работа, семейни проблеми, всяко не естествено действие нарушаващо баланса в тялото и т.н.

Аз, също имах този проблем и то предимно вечер като се отпуснех в леглото. Докато си в полу будно състояние, стряскаш се, подскачаш, през деня клепача потрепва, всякакви видове не контролирани потрепвания. Защо става така?! Известно е, че нервната система комуникира на принципа на електрическите сигнали, предавани между невроните образуващи нервните влакна. Знаем, че с минимален електрически ток, можем да предизвикаме свиване на даден мускул. Да обаче, нервните влакна осъществяващи преноса на сигналите до мозъка, не са направени от медни жички. Те са клетки - неврони и по между си трябва да комуникират. Постоянна комуникация с най-големия "неврон" -> мозъка! Как става това без наличието на медна жица? Майката природа си е създала свои механизми, които ако нарушим, Тя започва да ни стрясква и побутва, кара ни да трепкаме с клепачи за да си "отворим" очите - вътрешните. Карани да осъзнаем своя простичък проблем, а той е: Обезводняване и липса на СОЛ. Именно солта е основния електролит в над 70%-то ни воднисто тяло. Липсата на сол - йоните на солта, предизвиква тези не контролирани движения. Нарушената комуникация в цялото ни тяло, довежда бързо до всевъзможни болести, дори и считаните за неизлечими -рак, диабет, автоимунни и т.н.

Някой ще кажат: "Ами аз пия много вода, чиста пречистена .." да но тя отмива солта, а както знаем дестилираната вода е най-лошия проводник на електричество. Ако пиете много вода, но в храната ви няма достатъчно сол - баланса е нарушен. Ако в приемате с храната си много сол, но не пиете вода - баланса пак е нарушен. После излизат статии - българина употребявал много сол... Така е, но ако пиеше и достатъчно вода, нямаше да бъде болен. Защо не пие вода - защото е под стрес, а когато си стресиран, не се сещаш за водата. Добавянето на малко сол променя електролитния баланс на водата. Невроните комуникират правилно, доставят правилната информация до мозъка, който взима правилните решения в определена ситуация. Иначе става като в онази детска игра - "счупен телефон" :) Ако не осъзнаем на време какво правим - чупим тялото си.

Решението на 90% от всичките ни болести идва само с прочитане и осъзнаване на тази книга:
Кислородната вода страж на здравето - Иван Павлович Неумивакин

Според Иван Павлович Неумивакин - Болестите не съществуват. Те са само състояния, а трите основни неща, които поддържат живота в тялото ни са кислород, вода и малко сол. Колко проста истина. Истина, която ни държи далеко от болести, лекарства и безскрупулни и алчни фармацевтични души.

Бъдете здрави!

lilia777777

Мнение от lilia777777 » 26 апр 2015 16:43

Защо никой не е написал след време каква ви е разврьзката с потрепванията;-)

nacional22

Мнение от nacional22 » 05 юли 2015 15:55

Да нека някой който има подобрение да напише какво му е помогнало . И аз от година ги имам просто е уникално неприятно може би дори побъркващо .. При мен дойдоха от прекомерен стрес надявам се да мине и да не е сериозна увреда , но моля ако има някакви медикаменти за подтискането им поне споделете докато организма овладее ситуацията , макар че съм изгубил надежда....

lz2sdc

Мнение от lz2sdc » 10 дек 2015 23:12

lilia777777 написа:Защо никой не е написал след време каква ви е разврьзката с потрепванията;-)
nacional22 написа:Да нека някой който има подобрение да напише какво му е помогнало . И аз от година ги имам просто е уникално неприятно може би дори побъркващо .. При мен дойдоха от прекомерен стрес надявам се да мине и да не е сериозна увреда , но моля ако има някакви медикаменти за подтискането им поне споделете докато организма овладее ситуацията , макар че съм изгубил надежда....
След три години... Мислех, че с мнението си помагам, но нека се само-цитирам:
Аз, също имах този проблем и то предимно вечер като се отпуснех в леглото.
От доста години нямам този проблем, и не съм използвал никакви лекарства, само водичка пречистена-трапезна (за малки деца) или изворна (имаме изворче на 15 км от нас), с разтворена морска сол, но НЕ и трапезна, която дори е и вредна поради не природния си, а изкуствено-химически произход.

Относно водата и солта - ето цитата на дозата и приема от форума, който съм посочил:
'На 1 кг телесно тегло е необходимо да се приемат 30 мл обикновена чешмяна или чиста планинска вода и на 2 л вода се слага 3 грама сол. Водата се разделя на 6 дози и се приема по една доза половин до 1 часа преди хранене (закуска, обяд, вечеря) и 2,5 часа след нахранване, т. е. общо 6 дози. Само режима на пиене на тази вода със сол дава фантастичен резултат. Както пише авторът, това е революция в здравеопазването. Сега пия по З л вода на ден с 4,5 г сол, понеже съм около 96 кг.'
Източника - това на мен ми помогна.

Ако би искал да си помогнеш, прочети тази книга: Кислородната вода страж на здравето - Иван Павлович Неумивакин
Това е коректен линк, предния който съм дал, се е счупил в годините.
Е трябва мааалко да се потруди човек и все нещо да прочете за да узнае как и защо... трябва и маалко вяра, щото и Христос преди да излекува болни, слепи, хроми... винаги е питал дали човека вярва и казвал 'Нека бъде според вярата ти'... Ако не вярваш, нищо и никой не може да ти помогне... Овладей и стреса - това е по-важно от всичко!

Ако човек проумее, че природата с простичките си механизми е истинския лечител и повярва в силата й, то болестите наистина не биха съществували... но как пък, нали трябва и да има фармация, която да генерира печалби над трилиони хартийки годишно.. Да, именно - 'хартийките' са в основата на много проблеми свързани с здравето на съвременния - все повече боледуващ духовно и физически - човек. Никой ли не вижда, че съвременната медицина не лекува, а поддържа едно хронично състояние на полуизлекуване, за да се генерират печалби от зависимостите към всевъзможните все нови и нови лекарства?
Успех!

vattene

Мнение от vattene » 18 яну 2016 13:24

Здравейте, аз също имам този проблем от около месец и половина, потрепвания на мускулите (като все едно ти играе окото), вечер преди да заспя стряскания, които понякога са леки и успявам да се унеса и зася, друг път са по-интензивни и силни и почти не спя. Ходих при 3 ма невролози и смятат , че е на нервна почва, при единия ми правиха иглена ЕМГ, но ми се стори доста за кратко - 10 мин. на единия и 10 мин. на другия крак, предстои ми отново посещение при невролог, тъй като съм доста притеснена. Може би трябва да отбележа че няколко месеца преди това се хранех по методите и препоръките на Д-р Гайдурков, тъй като имам и заболяване на щитовидната жлеза,който отрича солта като добавка в храненето и допускам това като някаква причина за състоянието ми в момента. Приех и изказването на Iz2sdc за логично и започнах да приемам вода със сол, все още нещата са същите, но предполагам, че трябва време за да се отрази приема на водата по този начин върху организма, за това бих искала да го попитам при него след колко време е настъпило подобрение.Благодаря. Желая здраве на всички.

nikola2323

Мнение от nikola2323 » 30 яну 2016 19:05

Сякаш имаш трептящо сърце в мускулите.. Пулсира за 5/10 секунди и спира :| .. Но не се безпокойте... В 90% от случаите не е сериозно! Отдъхнете си и бъдете щастливи!
Сигурно ви пулсират мускулите на:
-Очите
-Прасеца/Началото а крака ви
-Устните/Устата
-Лявата страна на главата ви
-Дупето
-Части от корема

mirik

Мнение от mirik » 04 фев 2016 18:27

nikola2323 какво точно пиеш относно потрепванията?

mirik

Мнение от mirik » 04 фев 2016 18:44

Ако има нови потребители нека обменяме мнения

Valencia

Мнение от Valencia » 08 фев 2016 19:37

Здравейте,
На 23.10.2015 започна да ми "играе" долния десен клепач след девет дневно лечение с антибиотик. До момента не е спрял и наистина е ужано изнервящо. При мен проблемът, че доста ми отслабна имунната система, дори ми излезна т.нар. херпес зостер. Сега освен, че ще пия Изопринозин няколко месеца, бях на невролог и за тика на окото ми изписа Милгама и Мовалис, понеже каза, че явно имам недостиг на витамини Б6 и 12. Точна причина за този проблем не можа да ми даде, но откакто пия лекарствата, проблемът намля, не е изчезнал съвсем, но вече не е толкова осезаемо и често. Милгамата трябва да я пия един месец, а са минали 10 дена.

mirik

Мнение от mirik » 09 фев 2016 20:08

При мен потрепванията са по цялото тяло и са много дразнещи. Особено вечер се активизират и е много неприятно. По ходилата ги виждам и прасците как се съкращават мускулите и по други части също така. Имам ги от много време, пил съм магнезий, калций, келтикан. В момента невролог ми изсписа танакан - тинктура, серопрам, флунаксол и баклофен.Пия ги от около 5 дни. Понякога когато съм доста време на крак виждам как леко се движат пръстите на краката. Направо е много изнервящо.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”