ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

мускулни потрепвания

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

емили67

мускулни потрепвания

Мнение от емили67 » 01 юли 2010 18:40

От около 2-3 месеца усещам потрепване на мускули по цялото тяло...все едно ми играе окото...разрових се в нета и изпаднах в паника от диагнозите които открих...изпитвам панически страх...бях при личния лекар той смята че е на психична осново,прати ме на психиатър,тя ми изписа ципралекс,флунаксол и ксанакс,но потрепванията не спряха намаляха но пак ги усещам...днес бях на невролог той ме прати на емг,в сряда ще е изледването...някой имал ли е подобни симптоми...ако може някой да ми помогне

raniaa

Re: мускулни потрепвания

Мнение от raniaa » 01 юли 2010 23:34

Много скоро, почти цял месец усещах т.нар.играене на окото,след като това отмина,започна да потрепва мускул на лицето ми и това няколко дни.Усещала съм и потрепвания на различни мускули по тялото по различно време ,които са продължавали по 1-2 дни.Не се притеснявай-на всеки се е случвало предполагам.

Lidi

Мнение от Lidi » 02 юли 2010 07:49

И аз като Раниаа имах същата случка. Цял месец ми игра едното око - ама цял месец. Бях се изнервила тотално. Изведнъж спря. Беше преди година може би, не знам точно и не знам и от какво беше! Предполагам - нерви.

емили67

Мнение от емили67 » 02 юли 2010 08:24

Благодаря ви за отговорите...

radosi

Мнение от radosi » 28 окт 2010 23:41

Моята история е сходна,
Юни месец много ме болеше главата и правих един зъб от който мислих че е болката вадих и мъдрец. Нещата се пооправиха, но получих и трепкане на десният клепач който след време отшумя. И така няколко месеца всичко си беше наред докато една вечер като легнах усетих как нещо ме стряска .. мяха неволни мускулни потрепвания които вече имам 40 дена. Пил съм симпатил/валериана + калий магнезий Б комплекс. Без особена полза.
Преди да изпадна в това състояние ядох 2 пъти кралски скариди - четох че съдържат ензим който унищожава Б1. Освен това бях много претоварен с работа и ангажименти имах проблеми с заспиването. Сега спя доста добре, днес извадих още един проблемен мъдрец който 99% ми създаваше главоболието в лявата лицева част на главата и черепа.
Всичко започна с обща сутрешна слабост, несигурни треперещи мускули, лека температура 36,7-37,1 която е и до днес, четох много и някой диагнози ме ужасиха и няколко дена бях в филм. Имах и силни болки в врата, сякаш са ми заковоли пирони. Сега врата едва се усеща че боли и то само в крайни положения.
Потрепванията не ми пречат докато спя, до преди да заспя и ако се събудя може да ги усетя ида ме подразнят или разсънят. Освен това сутрин сутрин ми изтръпват пръстите безименен и кутре на лявата или дясната ръка зависи коя съм притиснал . Работата ми е зад компютър и сигурно съм си инервирал уларният нерв който съм притискал като си държа ръцете на облегалките на стола сега смених изцяло всичко. Ръцете ми почти не изтръпват. Не чувствам физ. слабост. Не пия лекарства и имам много добър тонус. Надявам се че с течение на времето ще се подобри химичният баланс и ще престанат.

Ако някой може да сподели нещо, ще му бъда благодарен. Четох че и бъбреците може да причинят такива проблеми, изследвах урината всичко е наред. Всичко е наред и с кръвната картина, храня се правилни и внимавам какво слагам в устата си така че изключвам да съм получил интоксикация от някаква химия, освен ако не съм я вдишал от бургасият въздух :)

radosi

Мнение от radosi » 30 окт 2010 01:55

Моля някой от докторите в сайта, ако му е възможно да ми даде напътствие как да процедирам, лакарите които посещавам в Бургас гадаят. Живял съм 7 години в София, ако можете да ме насочите при специалисти там, имам и направления не жаля и средства за здравето си просто някой да ме поеме и да ми се назначат нужните изследвания.

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!

svetliq

Мнение от svetliq » 30 окт 2010 18:04

Интересно ми е дали потрепванията са по цялото тяло? С каква честота и т.н. Аз имам такива потрепвания вече година и два месеца и явно така ще си останат. Невролога каза, че нищо ми няма и че може да е на нервна почва - подсъзнателно ниво.

radosi

Мнение от radosi » 31 окт 2010 12:00

Моите са по цяло тяло като зони където не съм ги усещал са : лице, корем, гръб.
При вас спонтанно ли се появиха. Някакви други оплаквания имахте/имате ли? Ще се радвам да споделите повече.

svetliq

Мнение от svetliq » 31 окт 2010 18:36

Спонтанно се появиха и не ги свързвам с нищо все още, но са много дразнещи. Мога да кажа, че единственото, което е като обяснение за мен е че се появиха след близо две години страхотно умствено и нервно напрежение.

ai4ka11111

Мнение от ai4ka11111 » 31 окт 2010 20:47

да се включа и аз в темата постоянни ли са пиете ли нещо за тях ?

radosi

Мнение от radosi » 01 ное 2010 00:33

Моите мисля че са постоянни, получих ги мисля след доста продългително натоварено ежедневие и малко в повече ми дойдоха и нервите.

В началото пиех симпатил 2х2 сутрин и вечер. Заедно с Магнезии+калий. Нямаше ефект но пък доста се поуспокоих и започнах да спя по повече и най-вече да ми се спи и да мога да заспивам бързо. Чувството да ми се доспива ме беше напуснало и си лягах когато видех че часовника показва съответният час. Сменях малко симпатила с мента+валериана+глог. Сега вече не взимам медикаменти. Невролога ми изписа Транксен 2х1 5г - но след като се запознах с листовката се страхувам да го взимам. Нямам някакви психически разтройства, не съм напрегнат или поне не се усещам да съм, единствено когато почета за разни страшни заболявания по форумите и после започвам да се следя дали нямам някакви нарушения от прочетените но за щастие не ги откривам.

Работя, физически активен съм, не се изморявам повече от обикновенно, може би сутрините съм малко по отпаднал, но смея да твърдя че и преди съм бил така когато съм си позволявал да спя по повече от 8 часа. Сега редовно си поспивам около 9 часа, с няколко будения през ноща, но и бързи заспивания след тях.

radosi

Мнение от radosi » 08 ное 2010 12:33

Интересно явно при много малко хора се провява това и е доста загадачно дори и за невролозите.

Съдейки по мен мога да изкажа някакав надявам се полезен коментар до хората които също имат подобни симптоми.

В моят случай се оказа че имам изкривяване на гръбнака в областа на врата,което явно може да прави дразнение на коренчетата на нервите излизащи от врата. Тъй като обаче потрепванията не са само в областа на ръцете и раменният пояс, смея да твърдя че проблемите ми са по вече на обща "невроза". Прилагам домашно лечение с сок от моркови, имуностимулатор и повече спокойствие и медитация. Определено има положителен ефект. В положение на медитация не усещам потрепванията.

Отделно на това имам температура която се проявява в часоветеот от 4:30 до 6 часа през деня, за която незнам дали е заради дизбаланс в нервната система или от нещо друго. Ще споделя когато успея да установя нещо повече.

Надявам се че може да съм полезен на някой.

sonias

Мнение от sonias » 11 юни 2011 09:53

какво се оказа при вас????и аз вече няколко седмици съм така и се чувствам ужасно/от страх да не е нещо сериозно/?!!!

ai4ka11111

Мнение от ai4ka11111 » 12 юни 2011 10:18

направете си ЕМГ и изледвани на електролити ако са нормални значи е на нервна почва аз ги имам от 10 години

svetliq

Мнение от svetliq » 12 юни 2011 17:05

При мен не е ясно какво е, факт е че си ги имам и че се примирих и убедих, че не е нещо сериозно. ЕДин съвет - само не четет в нета за болести, аз така се побърках и съсипах живота си. В 90 % от случаите потрепванията са безобидни.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”