Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Така отговарят 61% служители от фарма индустрията
Това е крачка напред във възстановяването на органи
Той действа като „гаечен ключ"
реклама

треперене на ръцете

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

треперене на ръцете

Мнениеот tiz » 16 Дек 2009 19:34

Здравейте, ето го и моят проблем.

Напоследък много ми треперят ръцете. Те винаги са потрепервали но сега е по-силно. Като ходя по някога на фитнес и правя упражнения за бицепс примерно понякога цялото ми тяло започва да трепери. Когато правя коремни преси също треперя. До скоро не ми правеше впечатление но напоследак не се търпи. Когато съм в покои нищо не ми трепери но когато пуша цигара или надигам чаша ми потреперват ръцете и това прави впечатление. Отидох на невролог и тя откри че имам Тремор на Минор. Изписа ми Атаракс 25мг по 1/2 сутрин и вечер и ми обясни че можело да се дължи на много неща и така да го пия 1 месец за да видим дали има промяна. Но от тоя атаракс започна да ми потреперва даже и врата и стана по зле. За това за сега го спрях. Пия и пуша от около 7-8 години, напоследак прекалявам с пиенето и с пушенето. На 27г съм. Бихте ли ме насочили към кои специалист да се обърна за да чуя и друго мнение.
tiz

Re: треперене на ръцете

Мнениеот cveteto70 » 16 Дек 2009 23:14

проверете си щитовидната жлеза.по-точно да ви се пуснат хормони.
cveteto70

Мнениеот Dimitar77 » 18 Дек 2009 11:29

Здравей tiz,
Аз имам абсолютно същото треперене. Появи ми се преди около 2 години. При мен всичко започна от едно причерняване, когато имах чувството че ще припадна. След това започнах да получавам едно стягане в тила и изтръпване на крайниците. Личния лекар ми изписа тогава атаракс. Стягането в тила изчезна, но ми се появи това треперене и досега си го имам. Когато се развълнувам или притесня става по-зле. Много често получавам и потрепвания на различни мускули по тялото. Незнам някой дали може да даде някакъв съвет. Забелязал ли си, че треперенето се появява или усилва при напрягане на мускулите - поне при мен е така. Междувременно ми се появи и пищене в дясното ухо
Dimitar77

Мнениеот Dimitar77 » 18 Дек 2009 11:35

Само да допълня, че и при ставане от сън треморе е по-силно изразен.
Dimitar77

Мнениеот tiz » 28 Дек 2009 21:00

Здравей,

И аз ги имам тия потрепервания на мускулите от време на време. Ходи ли при лекар и какво ти каза той. Също какви изследвания си си правил.
tiz

Мнениеот Dimitar77 » 29 Дек 2009 19:25

Не съм правил никакви по-специални изследвания. Личния лекар и невролога казват, че е на нервна почва. Имаше предположение за нервно-вегетативна дистония. Опитвам се да не обръщам внимание на това, но от време на време се притеснявам че може да е нещо сериозно. Незнам какви изследвания трябва да си направя.
Dimitar77

Мнениеот griton » 02 Яну 2010 19:58

Моля помогнете!Баща ми има болки в дясната ръка и от няколко месеца започна и да му трепери.Личния лекар му постави диагноза Паркинсон и му предписа лекарства,от които дори и болката не минава.Не знам към какъв лекар трябва да се обърнем за по-обстоен преглед, точна диагноза и съответно лечение!Моля препоръчайте ми някой специалист и изобщо невролог ли трябва да е той?
griton

Мнениеот д-р Цончев » 03 Яну 2010 16:45

Невролог трябва да е. Мога да препоръчам такъв в София.
д-р Цончев

Мнениеот griton » 04 Яну 2010 14:13

Благодаря Д-р Цончев. Да моля,препоръчайте ми някой добър невролог!
griton

Мнениеот ivo3333 » 05 Яну 2010 14:06

Аз също имам проблема с треперене на ръцете.При мен съществува от 20 години в момента съм на 40г.Опитвал съм лечение с няколко вида успокуителни разбира се изписани от невролог, но за сега никакъв резултатл.Диагнозата ми е тремор на минор.Нещо странно или необяснимо за мен остава факта ,че при употреба на 100гр.алкохол концентриран ръцете ми спират да треперят , а от лекарствата ,които съм ползвал нямам никакъв резултат.Държа да подчертая ,че много рядко употребявам или съм употребявал алкохол.Почертавам това за да не ви вкарам в грешна посока ,че съм някакъв алкохолик.Бих се зарадвал и на някакво мнение или съвет от д-р Цончев.
ivo3333

Мнениеот д-р Цончев » 06 Яну 2010 17:40

griton
София, ИСУЛ, доц. Цанкова, доц. Василева.
д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 06 Яну 2010 17:44

ivo3333
трудно ми е да дам мнение по вашия проблемч. Алкохолът може да се очаква да има такъв ефект в тази дозировка. Щитовидна жлеза огледана ли е?
д-р Цончев

Мнениеот planetka » 11 Мар 2010 16:40

Здравейте.На моя съпруг днес му поставиха диагноза Тремор на Минор.От 3 години му трепери дясната ръка и двата крака.Това Паркинсон ли е , или наистина Тремор на Минор.Може ли да се лекува?Изписаха му Акинетон 2х1/2т.Неговия баща беше с доказан Паркинсон,лекуваше се с Юмекс,но със слаб ефект.Дано някой ми отговори.
planetka

Мнениеот Laura10 » 10 Апр 2010 15:41

Първо искам да кажа на planetka,че може наистина да е Тремор на Минор понеже за Паркинсона до колкото знам треперенето не е основен симптом,а има и други,които са по-характерни за заболяването.Мен обаче ме притеснява фактът,че бащата на съпруга ви е бил с доказан Паркинсон,защото рискът е по-голям,ако имаш роднини с това заболяване.
Колкото до треперенето на мен ми треперят постояноо ръцете и краката,когато седна и ги крастосам.Треперенето се увеличава,когато се притесня в комбинация със сърцебиене.Тогава вече става явно и за хората около мен.Искам да попитам дали други страдащи от тремор имат и ускорен пулс?
Аз лично съм си правила най-важни изследвания,като посетих и д-р Василева в Исул.Тя обаче не ми предписа лекарства с оглед,че съм едва на 19,а и зардаи това,че може да се появят странични ефекти,които само да усложнят положението.
Laura10

Мнениеот cveteto70 » 10 Апр 2010 17:38

пускани ли са ви хормони на щитовидната жлеза.
cveteto70

Следваща

Назад към Нервна система - състояния и заболявания