Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Недостиг на баластни вещества, дехидратация и заседнал начин н...
И как еволюира така, че да инфектира хора
реклама

Възстановяване на нерв

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Възстановяване на нерв

Мнениеот penjurova » 07 Апр 2009 21:12

Здравейте.Преди един месец си прострелях дясното бедро, вследствие на което куршумът е засегнал нерв и не мога да си движа пръстите и стапалото нагор.Първоначално кракът под коляното ми беше изтръпнал, но това постепенно отшумя, а сега имам чувството че "мравки лазят вътре в крака".На какво се дължи това?Дали нерва се възтановява?При скъсан нерв ще има ли такива симптоми?В болницата ми казаха че нерва е бил само притиснат.За колко време горе долу се възтановява нерв?Благодаря предварително за отговора.
penjurova

Re: Възстановяване на нерв

Мнениеот gentleman » 07 Апр 2009 21:45

Две до пет години. Ако нервът е засегнат, много бавно, но се възстановява. При баща ми след екстензия поради счупване на тазобедрена става и прекъсване на нерв над колянната става по време на екстензията на втората година леко си движеше ходилото. На петата година се възстанови напълно. Тогава той беше на 52 години.
gentleman

Мнениеот penjurova » 09 Апр 2009 12:50

Това е много време - от две до пет години.
penjurova

Мнениеот SickMentally » 11 Апр 2009 17:40

Мацка аз имам подобен проблем само че при мен са 2 нерва засегнати и аз немога да си движа крака от глезена нагоре също и надолу пръстите и тях...лекувам се с нивалин и милгама на мен ми казаха иначе 1 год някъде 4е трае възтановяването направи ли си ЕМГ то ще покаже ама щом при напълно прерязан нерв при това на възрастен човек се оправа няма начин ние да не се .. мн движение и търпение... Успех в възтановяването..!!!
SickMentally

Мнениеот aiwa » 08 Окт 2014 18:01

И аз имам същия проблем , дали е от екстензията - 40 дни или от счупването на ставата не знам. Но пия нивалин и милгама вече 2 седмици няма резултат. иначе от счупването мина 4 месеца от екстензията 2. надявам се да не е късно и да се събуди поне малко това стъпало и да почна да го движа и на горе не само надолу. всъщност при мен и палеца на крака (ако така се казва де :))) не се движи, седи клюмнал надолу...някой да е имал подобен проблем? и в най-лошия случай като прохождам след 4 месеца(6 месеца не трябва да стъпвам на крака) ако провлачвам крака , трудно ли се ходи така? някой пък да има подобрен проблем? Ще бъда благодарен на всеки който пише , на 31 съм и травмата е вследствие на птп :( пропуснах да кажа , че палеца и пръста до него са с променена чувствителност и като си поставям крака на земята всякаш не усещам много , а и отгоре на стъпалото е още по безчувствено. Имам и мравучкане в тая област и при пипане болеше много. имам и оток но той е вследствие на операцията, май ..
aiwa

Назад към Нервна система - състояния и заболявания