Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Изключително важно е на детето да му се помогне
Той може да повлияе на бактериите в червата
Рибата трябва да присъства в хранителния режим
Или как да не се разболеем при работна среща
реклама

Вегетативна нервна система?

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Вегетативна нервна система?

Мнениеот dreemer » 27 Яну 2009 12:35

Значи,от около година имам едно такова изпотяване по крайниците,често настивам,температура-максимум 37.3,къркорене на червата,тежест понякога след хранене,силен метеоризъм или газове след хранене,но никак не съм си променял хранителните навици.
Понеже все ходя по лекари,и все резултатите добри,на гастроентеролог ми откриха гастрит-което е нормално,
последно бях на невролог,той ме изпрати на хематолог-интернист и след направените изследвания,каза да съм спокоен,нямам данни за хематологично заболяване и ми даде направление за психиатър,с думите че най-вероятно е от вегетативната нервна система.
Значи,миналата година пих ксанакс 8 месеца и после ретровил,но ретровила го спрях декември от ряз.

Така ,искам само да попитам-възможно ли е аджеба,да имаш газове,къркорене из червата и една отпуснатост в ануса,главобол,чувствителност към светлина и това да се дължи на вегетативна нервна система?

Последно алат беше завишен,но аз ям и пия и пуша без да се въздържам,последно изпихме 2.5 литра водка 2 човека:),пуша над 2 кутии цигари дневно и въобще заседнал ми е начина на жиовт като цяло.
а като млад не пиех,не пушех и бях футболист.....

Та моля ви най-учтиво за съвет!
dreemer

Re: Вегетативна нервна система?

Мнениеот iwa » 27 Яну 2009 15:36

Ами тя вегетативната нервна система контролира всички тези органи в които имате проблеми.И тъй като всичко е наред, проблема си е в нея .Или по точно във вас - например спрете цигарите , започнете да спортувате и макар и не като с магическа пръчка нещата ще се променят.
iwa

Мнениеот dreemer » 27 Яну 2009 16:20

мерси,това за цигарите и аз съм го мислил:)
Утре съм на псиаътър,макар и дълго да отхвърлях такъв един преглед,дано е за добро!
Желая много здраве на всички!
dreemer

Мнениеот sveettla » 09 Мар 2009 18:13

Тъй като прочетох тук за вегетативната нс а и аз имам подобен проблем и съм писала във форума, но все пак след цялото ми ходене по лекари вкл и психиатър той ми изписа Ефектин , но страничните ефекти са просто ужасни те са като симптомите ми. Аз се чувствам ужасно зле и ако оттова лекарство ми стане малко по зле от това просто ще умра. Писала съм го и другаде но пак ще го напиша имам изтръпване по цялото тяло и стомаха и червата и хранопровода и езика , треперя , сърцебиене и напоследък ми е толкова лошо че не мога да ям почти.Кажете ми акво да правя.Казаха ми че това е много тежка невроза която много трудно се лекува.Има ли някакъв друг вид лечение освен тези антидепресанти или нещо друго което да помага. Ако някой знае или се е сблъсквал сподобен проблем да ми пише.
sveettla

Мнениеот damaqnti » 04 Сеп 2009 21:18

ne samo e vazmojno no e i po4ti sigorno :lol:
damaqnti

Мнениеот damaqnti » 04 Сеп 2009 21:20

сори че пиша на латиница но,все някога ще започна на БГ ето поне се старая :roll:
damaqnti

Мнениеот iwa » 07 Сеп 2009 15:08

Зад оплакванията ти стои голямато количество адреналин.Най- доброто и достъпно средство за намляването му е спортуването.
iwa

Назад към Нервна система - състояния и заболявания