Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Грипните вируси спомагат растежа на налични бактерии в носа...
Така НЗОК ще има регистър кой е бил на преглед
Средствата ще дойдат от ОП "Регионално развитие"
И какво да очакваме в бъдеще?
реклама

Да си правя ли втора операция?

Модератори: админ, консултанти

Да си правя ли втора операция?

Мнениеот peteto179 » 30 Сеп 2008 12:55

На 22юни(тази година),докато се закачах с приятеля ми(размахвайки ръце) си ударих пръста .Почна да ме боли и скоро целият пръст посиня,също така и вътрешната част на ръката.Още на другия ден отидох в болница"Царица Йоана" бившата "Исул ".В спешното беше д-р Антонов,тои ме прегледа и ми даде 10дена болничен.След като ми изтече болничния отидох на работа.Аз работех тогава като сервитьорка.Казах на шефа,че ръката много ме боли но тои ми каза "ще ти мине".Не ме питайте как изкарах деня.На 1юли пак реших да отида на лекар.Най-горната частна пръста не можех да я мърдам,и той стърчеше .На смяна в болницата беше друг доктор,д-р Насер.Той ми пипна пръста и каза ,че имам скъсано сухожилие.Качих се горе на виеозона да видят къде е скъсано.Другия д-р не е познал,защото при скъсано сухожилие винаги има рана ,но при мен я нямаше.На 17 юли ме оперираха в клиниката по ортопедия в "Исул".Диагнозата ми е "Авулзио тенд.м.флекс.профунди диг.ІV ман.син.".Като анамнеза пише"При травма на лява длан получава силна болка на ІV пръст на лява ръка,като след няколко дни на дланта се появил хематом".Раната се оказа ,че трудно зараства.Махнаха миконците малко по-късно от предвиденото.На 6 септември ми махнаха копчето, на което беше закачена телта ,с която беше издърпано сухожилието.Доктора ми каза да го свивам болния пръст.В момента пръста не може и при другата става да се движи,а преди това можеше.Когато си мия ръцете с топла или студена вода ,пръста ми посинява. :( Отидох на консултация при лекар,и той ме успкой,че трябва да ме оперират на 20 октомври.Притеснявам се също,че ми казаха ,че имам слаб пулс(а съм на 29г).Незная какво да правя .Моля помогнете ми.Този път ще ми вземат от сухожилието на дясната ръка.Няма ли друг вариант освен операцията.Благодаря предварително.
peteto179

Re: Да си правя ли втора операция?

Мнениеот DOK » 22 Окт 2008 16:43

Ако все о6те не сте си ре6ила проблема, потърсете в ИСУЛ д-р Бинка Попова - тя е микрохирург на ръка и страхотна. Успех!
DOK

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки