Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Високото кръвно вече не е проблем само на възрастните
Ракът отнема живота на над 17 000 българи годишно
реклама

Болка в дланта и китката

Модератори: админ, консултанти

Болка в дланта и китката

Мнениеот slavo » 11 Сеп 2008 11:48

Здравейте!

От около две-три седмици усещам тъпа болка във външната част на дясната длан. Тази част точно между кутрето и китката. При отпуснато положение ми няма нищо но при всяко натоварване се усеща. Най-много когато се ръкувам с някой - при съвсем леко стискане ме боли доста. Ходих на ортопед, правиха ми снимка и в крайна сметка ми казаха, че е от прекалено много време прекарано пред компютър и ползване на мишка (програмист съм и се занимавам с това по цял ден). Лекарят ме посъветва да стягам китката и да правя стегнати компреси със спирт през нощта. Купих си една лента и я нося по цял ден на китката, имам подложка за мишката с възглавничка и китката ми е права през цялото време. Правя и компресите, но болката си остава. Мажа дланта и китката с Фастум Гел всяка вечер вече 3 дена. Освен това за мен по-логично е да има изтръпване или слабост от тази работа с мишка, а не болка.
Просто искам да попитам имате ли някакви съвети или предположения.

Поздрави,
Славо.
slavo

Re: Болка в дланта и китката

Мнениеот д-р Цончев » 17 Сеп 2008 16:29

Болката е нормална находка. Най-доброто средство е покой. Освен болка може да се наблюдават и други оплаквания - подуване, изтръпване, засилване на оплакванията нощем и др. Аз лично придобих ганглион на китката (доброкач. тумор с произход сухожилни структури).
д-р Цончев

Мнениеот Tanya G » 29 Сеп 2008 12:21

Zdravei,
stom ima bolka lokalno, znachi deistvitelno ima niakakav problem. Snimkata nai-chesto dava otgovor ako ima niakakv kosten problem,mekite takani niama kak da se uloviat ako ne se napravi naiakakvo doplanitelno izsledvane. V zavisimost ot zasegnatite strukturi se proiaviavat i simptomite,tova che niama slabost i iztrapvane e dobre,tai kato poslednoto govori za eventualno vavlichane i na periferen nerv i saotvetno po-seriozno sastoianie.
Ot tova koeto opisvash i saotvetno profesiata ti, iavno che stava vapros za pretovarvane na muskulite na predmishnicata. Povtariastite se dvijenia na prastite i statichnoto napriagane na na muskulite na predmishnica i kitka v edin moment vodi do preumora i bolka pri dvijenie. Neobhodimo e promiana pozata na rabota, chesti pochivki, raztaiagane na natovarenata muskulatura i saotveno zasilvane na opredeleni muskuli na predmishnicata za da ima stabilnost v kitkata. Nai- dobre potarsete kineziterapevt, koito sled obstoina funkcionalana diagnostika ste vi dade pravilnite saveti za rabotna poza i ste vi izgotvi podhodiasta programa za dvijenie i raztiagane na muskulite na racete.
Tanya G

Мнениеот vivianlili » 16 Ное 2008 20:19

zdraveite az imam sa6tiqt problem ot 2 god.pri men ve4e ima iztrapvane na prastite na rakata.predi 1 god.ortoped mi postavi injekciq vav kitkata i eto godina po kasno simptomite sa sa6tite imam bolka dori kogato otvarqm vratata, po4ti pri vsqko dvijenie na kitkata ima bolka a kogato e v pokoi ne me boli.bih pomolila koito ima informaciq za adekvatno le4enie da mi pi6e,az sam na 44 god.i rabotq a bolkata e v dqsnata raka.blagodarq predvaritelno
vivianlili

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки