Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той поглъща 20 на сто от енергията ни
Акнето не се дължи на консумация на определени храни
За бременност, болката при раждането, захранването на бебето, ...
реклама

Болка в дланта и китката

Модератори: консултанти, админ

slavo

Болка в дланта и китката

Мнениеот slavo » 11 сеп 2008 11:48

Здравейте!

От около две-три седмици усещам тъпа болка във външната част на дясната длан. Тази част точно между кутрето и китката. При отпуснато положение ми няма нищо но при всяко натоварване се усеща. Най-много когато се ръкувам с някой - при съвсем леко стискане ме боли доста. Ходих на ортопед, правиха ми снимка и в крайна сметка ми казаха, че е от прекалено много време прекарано пред компютър и ползване на мишка (програмист съм и се занимавам с това по цял ден). Лекарят ме посъветва да стягам китката и да правя стегнати компреси със спирт през нощта. Купих си една лента и я нося по цял ден на китката, имам подложка за мишката с възглавничка и китката ми е права през цялото време. Правя и компресите, но болката си остава. Мажа дланта и китката с Фастум Гел всяка вечер вече 3 дена. Освен това за мен по-логично е да има изтръпване или слабост от тази работа с мишка, а не болка.
Просто искам да попитам имате ли някакви съвети или предположения.

Поздрави,
Славо.

д-р Цончев

Re: Болка в дланта и китката

Мнениеот д-р Цончев » 17 сеп 2008 16:29

Болката е нормална находка. Най-доброто средство е покой. Освен болка може да се наблюдават и други оплаквания - подуване, изтръпване, засилване на оплакванията нощем и др. Аз лично придобих ганглион на китката (доброкач. тумор с произход сухожилни структури).

Tanya G

Мнениеот Tanya G » 29 сеп 2008 12:21

Zdravei,
stom ima bolka lokalno, znachi deistvitelno ima niakakav problem. Snimkata nai-chesto dava otgovor ako ima niakakv kosten problem,mekite takani niama kak da se uloviat ako ne se napravi naiakakvo doplanitelno izsledvane. V zavisimost ot zasegnatite strukturi se proiaviavat i simptomite,tova che niama slabost i iztrapvane e dobre,tai kato poslednoto govori za eventualno vavlichane i na periferen nerv i saotvetno po-seriozno sastoianie.
Ot tova koeto opisvash i saotvetno profesiata ti, iavno che stava vapros za pretovarvane na muskulite na predmishnicata. Povtariastite se dvijenia na prastite i statichnoto napriagane na na muskulite na predmishnica i kitka v edin moment vodi do preumora i bolka pri dvijenie. Neobhodimo e promiana pozata na rabota, chesti pochivki, raztaiagane na natovarenata muskulatura i saotveno zasilvane na opredeleni muskuli na predmishnicata za da ima stabilnost v kitkata. Nai- dobre potarsete kineziterapevt, koito sled obstoina funkcionalana diagnostika ste vi dade pravilnite saveti za rabotna poza i ste vi izgotvi podhodiasta programa za dvijenie i raztiagane na muskulite na racete.

vivianlili

Мнениеот vivianlili » 16 ное 2008 20:19

zdraveite az imam sa6tiqt problem ot 2 god.pri men ve4e ima iztrapvane na prastite na rakata.predi 1 god.ortoped mi postavi injekciq vav kitkata i eto godina po kasno simptomite sa sa6tite imam bolka dori kogato otvarqm vratata, po4ti pri vsqko dvijenie na kitkata ima bolka a kogato e v pokoi ne me boli.bih pomolila koito ima informaciq za adekvatno le4enie da mi pi6e,az sam na 44 god.i rabotq a bolkata e v dqsnata raka.blagodarq predvaritelno

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”