Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как реагира имунната система?
Ускоряват химическата реакция в клетките
реклама

хронична болка в ахилеса

Модератори: админ, консултанти

хронична болка в ахилеса

Мнениеот kosigin96 » 16 Юли 2008 16:25

Готвя се за маратон (42 км) през есента и тичам редовно по 2-3 пъти седмично. Средно на бягане: 7-8 км. Преди 2 седмици след като направих 10 км почувствах остра болка в зоната на ахилеса - тъпа и силна, която блокираше ходилото ми. С огромно усилие ходех и едва слизах по стъпалата в блока ни. Веднага му сложих лед. Мазах го с Волтарен и пиех такъв едновременно. И така две седмици. Болката намаля и отново се пуснах да направя 3 км, които така и не завърших, т.к историята с болката се повтори. Плановете ми са тотално объркани, т.к. същото нещо ми се случи и миналата година, като за да се успокои мястот ми трябваше повече от месец покой. Тогава ми се случи след тичане с току-що купени маратонки и с доктора ми "хвърлихме" вината за възпалението върху тях. Напълно се доверявам на доктора за определяне на причината, но сега съм объркан, защото този път болката дойде след бягане със стари маратонки.

На 40 г. съм и искам да направя пълната маратонска дистанция. Не ми се мисли въобще, че ще трябва да спра да тичам и да ходя по планините.

Посъветвайте ме къде да отида за професионална консултация и лечение.

Благодаря!
kosigin96

Re: хронична болка в ахилеса

Мнениеот Ростислав » 30 Юли 2008 02:00

В следствие хроничнто пренатоварване на Ахилесовото сухожилие се развиват редица възпалителни процеси свързани с болка и дегенерация. В следствие продължаване на същото натоварване въпреки болката, рискувате усложняване на проблема в това число и разкъсване на сухожилието. Добре е да се посъветвате със спортен травматолог, който ще назначи нужните изследвания и вземе необходимите мерки.
Последно избутване Ростислав от 30 Юли 2008 02:00
Медицински университет гр. Плевен; УМБАЛ "Д-р Г. Странски" гр. Плевен
Аватар
Ростислав

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки