Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В организма ни има стотици хиляди бактерии
Важно е на детето да му се помогне за бързото напредване
Вреди на здравето и външния вид
Прави умът „по-устойчив“ на възрастта
реклама

Много ми пукат колената.

Модератори: админ, консултанти

Мнениеот ilinochka » 30 Юли 2006 21:53

А ако съответно намеря възможност в София да си ги направя тези изследвания -към кого да се обърна?Ще може ли да ми дадете съответните координати на специалисти в тази област?
ilinochka

Мнениеот д-р Загоров » 31 Юли 2006 12:35

Здравейте, оплакванията, които описвате, могат да бъдат предизвикани от няколко заболявания. Мисля, че е редно да се изследвате по-задълбочено и да Ви бъде поставена правилна диагноза. Потърсете лекарска помощ, поставянето на диагноза "от разстояние " може да Ви изиграе лоша шега. Имате нужда от ортопед или ревматолог. Щом сте от Петрич, препоръчвам Ви да потърсите д-р Циканделов или да попитате кога в Петрич идват да преглеждат д-р Мазнейков и неговия екип. Това е само съвет, разбира се. Желая Ви успех.
д-р Загоров

Относно Д-р Мазнейков и компания

Мнениеот Tanya » 09 Авг 2006 12:12

Преди близо една година започнаха да ме болят коленете-пукаха ми ,пълнеха се с вода, скърцаха все неприятни неща.Но за щастие попаднах на Д-р Мазнейков той ми каза, че имам възпаление на синовиалната обвивка /синовит/ и се налага оперативно лечение .Аз му се доверих и не сгреших ,претърпях двете операции всичко мина безпроблемно и сега вече съм забравила какво е да те болят коленете.Чувствам се нов човек искам да кажа на хората които имат проблеми с коленете доверете се на Д-р Мазнейков който работи със Д-р Мурадов ,Д-р Михов и Д-р Загоров, които са изключителни специалисти надарени не само със професионализъм но и с доброта .Доверете им се в новата клиника" Света София" на бул.България 104 и няма да съжелявате. :D
Tanya

Re: Относно Д-р Мазнейков и компания

Мнениеот svrakata » 10 Авг 2006 08:37

Но за щастие попаднах на Д-р Мазнейков той ми каза, че имам възпаление на синовиалната обвивка /синовит/ и се налага оперативно лечение .Аз му се доверих и не сгреших ,претърпях двете операции всичко мина безпроблемно и сега вече съм забравила какво е да те болят коленете.

Уоу,да не се стига дотам,че край с паркура.Мене ме болеше лявото ,но ми мина и сега ме боли дясното по същия начин.Обяснявам си го с това,че колената ми се нагаждат.Дясното още не е минало и чувствам тежест,но ще си дам почивка и ще наблегна на упражненията.Мисля,че ако коляното се товари периодично и умерено,може да се възстанови далеч по-бързо.
Повдигане на пръсти и столче са най- добрите упражнения за колената. :wink:
Изображение
svrakata

Мнениеот svrakata » 25 Авг 2006 19:46

Реших да попитам тук,за да не отварям нова тема,че и без това има достатъчно.
Често,когато вдишам дълбоко,се получава рязка болка в областта на сърцето.По-точно-малко в срани и по-долу от зърното.Няма специален случай в който да се проявява.След като вдишам 2-3 пъти дълбоко и минава.До колкото съм чувал това е белия дроб,който опира в ребрата или нещо такова(въобще не знам).Питал съм познати и приятели и те са имали подобни симптоми,но напоследък при мен се проявява по-често!Възможно ли е да е заради физическото натоварване?
Благодаря!
Изображение
svrakata

Мнениеот д-р Цончев » 25 Авг 2006 19:55

Моля, опишете по-точно характера на болката - стрелкаща, тъпа, пробождаща, по хода на ребрата, стягаща, пречи ли на вдишването, и т.н.
Пиете ли много кафе?
Пушите ли много?
д-р Цончев

Мнениеот svrakata » 25 Авг 2006 21:06

кафе пия напоследък ,щото от началото на Август не съм имал 1 ден почивка и съм всеки ден на работа,не пуша
болката е рязка(стрелкаща)
пречи на дишането в момента ,в който се появи
Изображение
svrakata

Мнениеот niko » 26 Авг 2006 07:59

svrakata и аз имам такава болка от време на време, но е в дясн :)
В началото й се плашех, защото е много неприятна и поне на мен ми пречи да си поема добре въздух. Но вече й свикнах и като се появи (което е рядко) просто изчаквам да премине - обикновенно за минута-2.
Предполагам един ден, някой ще измисли лекарство за подобно нещо, но ще е скъпо, ще помага само в половината случаи и ще има странични ефекти :D
Не знам дали ти помогнах, но дано поне съм те успокоил

:roll:
niko

Мнениеот svrakata » 26 Авг 2006 12:06

Аз не съм се притеснил много,но ми е любопитно на какво се дължи!Благодаря!Изглежда наистина се появява при повече хора.
Изображение
svrakata

Мнениеот Бармалей » 26 Авг 2006 12:13

А-а-а, момчета, тая работа май е от цигарките и кафетата, щото и на мен ми се е случвало, особено по сесийно време, когато ги дъним в по-големи количества. Аз в такива случаи просто стискам зъбки и чакам да мине, ако ли пък не.... /ама до сега се е минавало/ :D
Бармалей

Мнениеот svrakata » 26 Авг 2006 12:37

Да съм пил досега 10 кафета и да съм изпушил толкоз цигари...
...не вярвам!
Изображение
svrakata

Мнениеот Бармалей » 26 Авг 2006 12:53

Брей-и-и-и, ма тиси скала човек! Аз за това си къркам и си пафкам, че ако утре умра да се не чудя от къде ми е дошло :D
Бармалей

Мнениеот svrakata » 08 Сеп 2006 01:22

вече го няма,айде леко нощ,че съм :shock:
Изображение
svrakata

Мнениеот niko » 10 Сеп 2006 00:36

Т`ва за болката в ляво си е направо за нова тема
8)
niko

Мнениеот svrakata » 19 Сеп 2006 21:56

Премина окончателно и от месец насам не съм усещал нищо обезпокояващо.Но така и не разбрах от какво се получава!
Изображение
svrakata

Предишна

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки