Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Който не се очаква да предизвиква пристрастяване
Целта е да се възстанови потокът на енергията Чи
Оказва се, че нивата на естрогена са показателни
И кои са тези, които никога не бива да консумираме?
реклама

Протезиране на тазобедрена става

Модератори: админ, консултанти

Re: Протезиране на тазобедрена става

Мнениеот vasi_valentina » 15 Яну 2011 00:09

ами немога да разбера как 10 дни след операцията 6те може да ходиш без патерици а няма да са махнали още конците не е за вярване това каква става е
vasi_valentina

Мнениеот hris_com » 15 Яну 2011 09:47

Da viarvaite!Vapreki,che az niamah shtastieto da izpitam tova.Ako ste za parvi pat,operaciata e mnogo shtadiashta muskulie/malak razrez/koeto e mnogo vajno!I,niama konci priatel!Na zapad tova sa go pravili prez 70-te godini!Mnogo pozdravi ot Burgas!
hris_com

Мнениеот iordani_75 » 16 Яну 2011 19:12

Здравейте, на 35г. съм и искам да споделя моят проблем със вас въпреки ,че става въпрос за протезиране на колянна става. Преди 6 години се наложи да ми сложат колянна протеза защото ми откриха остеосарком на коляното. Операцията е правена в Гърция. Една година след операцията се образува една дупчица от която излиза нещо подобно на гноен секрет и така пет години постоянно излиза до като преди шест месеца ми се проби дупцица и от зад на крака в следствие от което ми взеха секрет и се оказа ,че имам бактерия(и преди това ми е взимано секрет но нямах бактерия).И сега преди два месеца ми направиха нова операция която беше просто едно почистване на крака след продължително приемане на антибиотици но кракът ми продължава да тече. Докторът ми каза че за сега не е засегната коста но ако това стане ще се наложи да ми сменят ставата втори път което е много сложно. Въпросът ми е знае ли някой на колко етапа става реендопротезирането на ставата. Всъщност забравих да ви кажа че имам и лъчелечение от което ми е атрофирала кожата и е почти невъзможно вече да се шие.Някой може ли да ми помогне по темата или да ми предложи някои добри специалисти.
iordani_75

Мнениеот hris_com » 17 Яну 2011 09:10

Zaveite!Mahaite nezabavno starata stava.slagaite novaa/revizia se kazva/lekarite kazvat,che e mnogo slojno za da si vdignat cenata.Az sam vijdal hora s po dva i tri pati smeneni na edin krak.Uspeh!
hris_com

Мнениеот ani_iv » 17 Яну 2011 10:57

Чувала съм че по коленете много добър специалист е доц. д-р Антони Георгиев от ВМА-София. Нека Ви види той и прецени кое е най-добре!А иначе аз имах инфекция и секретираща фистула на едопротезирана тазобедрена става, при което се наложи да я махнат. Стоях 5 месеца без става-само с някакъв цимент вътре, след което ми сложиха нова .За сега 3 месеца след операцията съм добре, нямам инфекция!
ani_iv

Мнениеот vasi_valentina » 17 Яну 2011 14:38

kak stoq 5 meseca bez stava moje6e li da se dviji6 bez pomo6tni sredstva
vasi_valentina

Мнениеот vasi_valentina » 17 Яну 2011 14:39

a tri meseca sled operaciqta s paterici li se dviji6
vasi_valentina

Мнениеот д-р Загоров » 17 Яну 2011 15:07

обикновено туморните протези са доста по специални от обикновените и конструкциите са много по сложни; като се добави и необходимостта от по голямо изрязване на костта, засегната от тумора; смяната на тази изкуствена става без да се прецентя ползи/вреда е много авантюристичен подход и разбира се, много скъп; доста е обидно това с вдигането на цената...жалко , че у хората се насажда такова мнение; нерядко туморните протези се изработват индивидуално, което ги оскъпява много, да не говорим каква квалификация трябва да има хирургът за да се захване с това
Успех
д-р Загоров

Мнениеот ani_iv » 17 Яну 2011 19:40

Ами петте месеца без става разбира се ходих само с патерици, крака нямаше опора и беше доста по-къс-с 6-7 сантиметра!След като ми сложиха ставата можех да ходя без патериците още на 15-ия ден из къщи разбира се!А навън ходя без патерици след около два месеца, но куцам...за съжаление!
ani_iv

Мнениеот vasi_valentina » 17 Яну 2011 21:51

интересувам се защото и на мен ми предстои смяна на ставата . краката изравниха ли ти се.?на колко си години? аз имам скасяване на крака около 5 см.
vasi_valentina

Мнениеот gyulnas » 18 Яну 2011 14:22

здравейте
аз съм с локсация на двете стави от как се помня- първата ми операция беше на 3г. -през 1993г в гр.Пловдив досега ги проклинам за нехайстовото и отношението им към мене -спомените са ми с много експерименти върху мен.общо операциите са 8 до 1997 год.
Сега съм на 20 год. с около 5 см. скъсяване на левия крак. с всеки изминал ден имам все повече болки.
Обмислям операция по скоро заради скъсяването на крака-все пък съм младо момиче. Обмислям варианта да оперирам лятото и тръгнах в процеса на издирването на подходящото място където мога да взема това решение.
прочетох многото мнения и се ориентирах към токуда, а горна баня казват че са били много добри бях там на консултация но не много вдъхновяващи и все още не мога да се реша. младо момиче съм и се чудя какво ще стане АКО рЕЗУлТАТА СлЕД ОПЕрАцИЯТА бЪДЕ мНОГО лОШО с по голямо скъсяване ???? !!!!
моля дайте съвет не искам по лошо да става-ако има риск по добре нищо да не правя
ориентирайте ме към добра болница- а може би в чужбина ?????
gyulnas

Мнениеот д-р Загоров » 18 Яну 2011 17:12

вижте какво съм написал в поста за луксация на тазобедрените стави за индивидуалните импланти. имаше статия във вестниците преди около 3 месеца за тези нови операции в България
д-р Загоров

Мнениеот hris_com » 18 Яну 2011 18:28

Na vnimanieto na gyulnas!Predi dva meseca biah v Tokuda d-rYablanski.V staiata bah s momche kato tvoia problem.I dvamata ostanahme dovolni!
hris_com

Мнениеот krassi13 » 20 Яну 2011 16:13

Здравейте! И аз съм с луксация на ТБ стави, и много операции още от ранна възраст, със скъсяване на десния крак около 2см. До миналата година се чувствах нормално, но от ден на ден се появяват все по-силни болки. След мого консултации с различни лекари вече свикнах с мисълта за смяна на ставата. Вероятно ще се оперирам през декември или януари в клиниката в Горна баня. Спрях се на тази болница, тъй като преди много години съм оперирана там, и тези оерации се правеха основно там. Но главната причина беше, че д-р Чакалски, с когото се консултирах ми вдъхна доверие и му повярвах. Съветвам всички,които са в моето положение, да проучат всички възможни варианти и да се доверят на един лекар, и дано попаднат на правилния.
krassi13

Мнениеот vanyto_9003 » 01 Фев 2011 20:18

ZDRAVEITE NA MAIKA MI I PREDSTOI OPERACIQ ZA SMQNA NA TAZOBEDRENI STAVI ISKAM DA POPITAM KOQ BOLNICA E NAI DOBRATA I KOI ORTOPED.6TE SAM MNOGO BLAGODARNA AKO NQKOI SE OTZOVE I MI POMOGNE.
vanyto_9003

ПредишнаСледваща

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки