Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Милиони хора по света страдат от тази болест
Юбилейното честване започна днес
Така ще се повиши ефективността в системата
реклама

Протезиране на тазобедрена става

Модератори: админ, консултанти

Re: Протезиране на тазобедрена става

Мнениеот nordland » 24 Ное 2008 12:19

Здравейте,кажете нещо за реда във ВМА при предстояща операция на тазо-бедрената става,вида на ставата от лекаря ли се определя или се съобразява и с мнението на пациента и от къде се закупуват изкуствените стави и ниакакви ориентировачни цени за всичко :?: Предварително благодаря :!:
nordland

Мнениеот д-р Загоров » 24 Ное 2008 14:39

Разбира се, че видът на най-подходящия за вас имплант се определя от ортопеда, но все пак се съобразява и с вашите по скоро възможности отколкото желания.
д-р Загоров

Мнениеот nordland » 24 Ное 2008 20:28

Благодаря,Д-р Загоров,а имате ли възможност Вие да ми кажете или да ме насочите каде мога да прочета за видовете изкуствени тазо-бедрени стави и ориентировачни цени,примерно в диапазон от еди колко до еди колко лева или Вие като лекар да препоръчате някаква марка ли,фирма ли и аз не
nordland

Мнениеот mari47 » 11 Дек 2008 11:00

Привет ! Предишната седмица е имало предаване по канал 1 "Здраве" за накакъв нов метод За безкръвно сменяне на стави ? Звучи ми малко невероятно, защото за базкръвни операции на злъчка съм чувала, но за става ? Все пак проверете: Университетска болница "Св. Анна" - доц, д-р Румен Кастелов н-к ортопедично отделение. За справки : тел 02/ 975 93 22 ( от 10- 13 ч.). Аз също страдам от коксартроза и съм за операция, но още не съм се навила. Ако има нещо такова и някой знае подробности нека да се обади ( за съжаление, аз не съм гледала лично това предаване...)
:P mari47 Moже да ми пишете и на мейл - mati47@abv.bg
mari47

Мнениеот Kappy » 11 Дек 2008 20:32

Оперирах си лява тазобедрена става преди година и 4 месеца в ИСУЛ. Операцията се наричаше Кор де компрешън с цел да се удължи времето до смяната и с изкуствена става. Все още имам болки и не мога да ходя без патерица. Аз съм само на 37 год. и искам да водя нормален живот. Къде и кога да си сменя ставата, към кой специалист да се обърна. Моля ако някои е минал по този път да сподели своя опит и да ми даде съвет. Благодаря предварително.
Kappy

Мнениеот vili_0882 » 15 Дек 2008 14:47

Kappy,на мен също ми направиха Декомпресия,февруари месец.........както и при теб,подобрение нямам....на 26 год. съм..........най-вероятно другата година ще сменям ставата.....към ИСУЛ съм се насочиля,тъй като докторите там ми знаят положението :?
Аватар
vili_0882

Мнениеот Gogsss » 19 Дек 2008 17:19

За Операция за смяна на тазобедрена става се насочете към Пирогов или Горна Баня. В Пирогов съм присъствал на такава операция(към 3та травматология под ръководство на доц.Иванов). Ще бъдете доволни. Задължително след операцията под ръководство на лекар се насочете към кинезитерапия.
Аватар
Gogsss

Мнениеот violina » 04 Яну 2009 18:18

за Карру
На 28.10.2008г. се оперирах в МБАЛ"Св.София"гр.София,намира са на бул.България.Това е клиниката на д-р.Манейков,работи със здравна каса.Смених тазобедрена става,доволна съм,вече вървя нормално.Оперира ме д-р Михов,имаше и други в екипа.от Вили-Варна
violina

Мнениеот ivnikolaev » 05 Яну 2009 00:55

има един сайт, където можеш виртуално да си направиш операцията - но търси на англ., в БГ и Руски сайтове няма нищо
ivnikolaev

Мнениеот vili_0882 » 07 Яну 2009 16:43

ivnikolaev,
Можеш да си направиш виртуална операция :shock: :shock: :shock:
Опитай да се изразиш правилно :roll:
Аватар
vili_0882

Мнениеот Yori » 13 Яну 2009 00:44

Здравейте,
Юли месец се оперирах и смених лява тазобедрена става. Притесненията ми около предстоящата операция и периода след това не бяха малко и бяха най-вече предизвикани от липсата на информация в българските сайтове. На запад подобен тип операции са обезпечени със солиден брой сайтове, в които детайлно се описват стъпките на предоперативния, оперативния и следоперативния период. Изключително съм благодарен на д-р Николай Цонев /ІV-та травматология в Пирогов/ не само за чудесната му и изключитално професионална работа по отношение на смяната ми на тазобедрена става, но и за съветите и подкрепата, която получих преди и след операцията. Хиляди благодарности на целия лекарски екип, ръководен от доц. Мишев, на д-р Георгиева, на мед. сестра Дани /Дани, изключителна си/, на д-р Павлов и д-р Нешев, на Рени /която пое рехабилитацията ми след операцията/, на всички, които се грижеха за мен, благодаря ви! И най-вече на теб, Ники!
От дистанцията на времето, операцията ми и всички преживявания покрай нея, изглеждат като странно приключение, което ми върна усмивката и за което се чудя защо съм отлагал толкова време...
Не би трябвало да давам съвети на хората, които имат проблеми с тазобедрените стави и на които им предстои операция, но на всеки, който би искал да получи повече информация за пътя, който предстои да измине, ако вземе решение за подобна операция, не бих отказал да споделя такава.
Успех на всички!
Yori

Мнениеот ti_mak » 10 Фев 2009 16:14

Napraviha operaciq na baba mi . Zaplatihme 1420 leva po bankov p1t . Interesuva me eventualnata vazmojnost 4ast ot tazi suma da ni b1de vastanovena, kak1v e red1.
ti_mak

Мнениеот Yori » 15 Фев 2009 16:12

Здравей ti_mak,
здравната каса поема 1080,00 лв. от операцията и тази сума трябва да ви бъде възстановена. Касата я изплаща на лечебното заведение приблизително месец след операцията. Вашият лекар ще ви каже кои точно документи трябва да представите в счетоводството на болницата, за да ви възстановят тази сума.
Не се сещам на мен точно кои документи ми искаха - мисля че епикризата, лична карта, приходен ордер, с който бях внесъл парите за ставата. Може и още нещо да е имало, но не помня детайлите, така че най-добре е да попитате хирурга, който е оперирал, той ще ви даде точна информация.
Поздрави и успех!
Yori

Мнениеот aneliqv » 17 Апр 2009 12:24

Zdraveite,molq Vi kajete podrobno kakvo zapla6tate za stavata izcqlo li pla6tate sumata ili dovnasqte osttuka nad 1080lv,koito se otpuskat,samata operaciq zapla6ta li se i kolko,izob6to kato cqlo kolko struva operaciqta,molq Vi kajete,ako nqkoi znae podrobnosti neka mi kaje,predstoi mi takava,a ni6to ne znaq,dori iskam suvet,predlagat mi tri bolnici:VMA,Pirogov i Sveta Anna,kude e po dobre?Schte sum Vi blagodarna ako mi kajete.
aneliqv

Мнениеот димитър ханджиев » 20 Апр 2009 22:56

Napraviha operaciq na baba mi . Zaplatihme 1420 leva po bankov p1t . Interesuva me eventualnata vazmojnost 4ast ot tazi suma da ni b1de vastanovena, kak1v e red1.Много е възможно да не ви възтановт пари.Цената, която описвате е много ниска и предполагам, че сте извършили само доплащане, а парите от НЗК ще ги чака фирмата доставила импланта. Тоест ако цената е 2500 и фирмата се съгласи да чака месец и половина тези 1080 лева от здравната каса , то вашата цена ще бъде точно 1420.Това е по-добра практика отколкото плащане на цялата сума, защото облекчава финансово хората. Цената, която сте платили е много ниска и няма протези с такива пари.Най-евтини са българските от Етрополе и те са около1900.
димитър ханджиев

ПредишнаСледваща

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки