Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Спортуване и хубава храна ни пазят от летаргията
Заболяването е рядко срещано, но опасно
Страната ни е спасила и трима чужденци
Всяка година се откриват около 2000 нови случая
реклама

Протезиране на тазобедрена става

Модератори: админ, консултанти

Протезиране на тазобедрена става

Мнениеот darkchest » 11 Мар 2008 12:38

Здравейте,
майка ми е със счупване на тазобедрената става. Лекарите казаха че трябва да се сложи изкуствена.
Въпросът ми е къде се извършват такива операции, колко струват и ако не може да се оперира има ли друг вариант.
darkchest

Re: Протезиране на тазобедрена става

Мнениеот vili_0882 » 11 Мар 2008 15:38

Ендопротезиране извършват във ИСУЛ(не зная да ли сте от София).Операцията ще ви струва около 500лв. и вече зависи каква става ще си закупите,цените варират от 1500-3000лв.Имай те в предвид че здравната каса поема от цената на ставата приблизително 980лв.
Февруари месец ми правиха операция там и пациентите на които беше правена тази манипулация са доволни.
За Горна баня нямам инфо.
Аватар
vili_0882

Мнениеот almisheva » 10 Апр 2008 12:17

Здравейте, мога да Ви препоръчам специалистите от "Пирогов" ІV клиника под ръководството на доц. Мишев. Аз самата се подложих на такава операция преди по-малко от месец.
almisheva

Мнениеот slavinka » 18 Апр 2008 16:10

Zdraveite,az sam operirana v Gorna bania predi 4 godini.Kam momenta se 4uvstvam mnogo dobre.Blagodarna sam ot cialoto si sarce na veche prof.Tanchev.Operira me toi i negovia ekip-Grabnachna hirurgia.
slavinka

Мнениеот ivnikolaev » 19 Май 2008 13:01

Процедурата по поставяне на тазобедрена става се заплаща от НЗОК по клинична пътека “Оперативни процедури с алопластика на тазобедрена и колянна става“. Извън цената на клиничната пътека, допълнително, НЗОК заплаща и цената на самата става – 900 лв. Поставянето на по-скъпа изкуствена става е по желание на пациента, като той трябва да доплати разликата в цената. Пари на ръка не се дават, защото е отработена по-сигурна схема - хирургът ви изпраща да си купите става за около 2500 лв. от фирма, която той ви посочва, защото "държал на доброто си име и нямало да се излага да ви поставя евтина става". Не ви се дава никакво обяснение за вида на ставата, която ще ви постави, какви предимства има и пр. Такива са впечатленията ми от един хирург от Пирогов.
ivnikolaev

Мнениеот georgia1 » 29 Юни 2008 13:39

Здравейте, препоръчвам Токуда и д-р Яблански, същата цена, добри условия, перфектни грижи и много добър специалист.
georgia1

Мнениеот toush » 07 Юли 2008 16:49

Здравей те на всички.
Предстои ми смяна на тазобедрена става,помогнете с идеи къде да прочета повече за различните видове стави.Да се ориентирам в годност, проиход,цена и нещо такова.
Благодаря на всички помогнали предварително
toush

Мнениеот mitaka72 » 08 Юли 2008 13:37

na 17.06.2008 mi smeniha tazobedrenata stava s izkustvena v sofiq v voenno medicinska akademia ekipa na doc.Zlatev.stavata struva 4800lv ot koito zdravnata kasa poema 1080lv a vie dopla6tate 3770lv.Tova v momenta e nai skapata stava ima i po eftini no ne gi prepora4vat za po mladi hora.
mitaka72

Мнениеот ivnikolaev » 15 Авг 2008 16:25

На 4 места бях, и в Горна Баня също... останах с най-добри впечатления от доц. Мишев от Пирогов, след седмица ще ме оперира. Вдъхва доверие, добър е (и усмихнат) :-) !
ivnikolaev

Мнениеот ivnikolaev » 02 Сеп 2008 11:58

"Рок-концертът отшумя.
Залата е вече празна."
- Доц. Мишев и Д-р Цонев от IV-травматалогия в Пирогов (11-т- етаж),
свършиха една перфектна работа.(ОТ МАТЕЯ СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ,ГЛАВА 7,
ст.16-18). Бях 10 дена в отделението, самата операция от "кръцни-заший"
продължи 2:10, но през останалите 238 часа за мен се грижеха
санитарките и медицинските сестри, и лошото е, че не мога да намеря
достатъчно добри думи за труда им. Ще ми се да направя един блог на
тема "алопластика" на фона на тоталното изпростяване на нацията, но и
на 1 да му е от полза, ще съм доволен. Замислям се за кампанията срещу
пироговци, за доктор "хванат" с 60 лв. рушвет и подобни инсинуации на
Румен Петков (например показната кампания срещу Замундата, историята с
Волен Сидеров, смешната ексхумация на сестрите Белнейски...хайде... всъщност говорим за здраве, нали?). Поздрави и на д-р Георгиева, анестезиоложката, щото без нея операцията нямаше да е
такава, каквато беше. Пожелавам успех в плановете й.
ivnikolaev

Мнениеот mitaka72 » 03 Сеп 2008 13:20

iamam vapros ako niakoi moje da mi otgovori 6te sam mu mnogo blagodarna.Pri operacia za smiana na tazobedrenata stavo sled tova polagali se na pacientta pensia po bolest.
mitaka72

Мнениеот ivnikolaev » 11 Сеп 2008 18:20

Първа група ше имаш, във всеки случай няма да е по-малка от тази която имаш дсега. Успех!
ivnikolaev

Мнениеот ivnikolaev » 22 Сеп 2008 01:48

Днес се престраших и доста походих из стаята без нищо, малко понакуцвах, щото от 4 години мускулите на крака ми са доста заслабнали, но всичко е въпрос до дни и протеини да си тръгна нормално.
Браво на доц. Мишев, защото при тези операции има различни техники и в зависимост от това срокът на възстановяване е различен.
Операцията никак не е тежка, както се говори, една рутинна операция, нещо като "ЛОГАНОВ ЩИФТ", само че на крака, 150 пъти по-скъпа, но си заслужава струва парите. Изображение За разлика от тази снимка, кочто дръпнах от Нета, моята е като произведение на изкуството.
ivnikolaev

Мнениеот vvva4 » 06 Ное 2008 07:58

Не се ли получава отхвърлане на новата става от организма, и защо?
vvva4

Мнениеот biser4o » 15 Ное 2008 00:44

zdravei te ot tri godini mi otkriha koksartroza i veche e vreme za operaciq kade daq napravq nai spolochliva zashtoto sam mnogo mlad za taq bolest samo na 31 godini kolko godini im davat garanciq :( :( :x
biser4o

Следваща

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки