ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Засилва сексуалното удоволствие и при двата пола
Проблемът е сериозен, колкото и затлъстяването
Трябва да регулираме производството на пигмента меланин

Счупване на друга метакарпална кост

Модератори: админ, консултанти

boneswer

Счупване на друга метакарпална кост

Мнение от boneswer » 13 фев 2018 02:27

Здравейте,искам да ви помоля за мнение и евентуално съвет.Преди 9 дни пострадах по време на мач при удар с противников състезател и съответно получих фрактура на метакарпална кост на лявата ръка(по диагноза:''счупване на друга метакарпална кост''..костта,която се намира над средния пръст).Снимаха ме,след което ме гипсираха-плантарно,ако използвам правилния термин (от горната страна на пръстите).Гипсът обхваща всички пръсти,с изключение на палеца и достига до лакътя.След което ми казаха,че понеже било костна фрактура,имало шанс за разместване и може да се наложи операция.На прегледа се оказа,че при спадане на отока има леко разместване и скъсяване и се налага операция.Въпросът ми е наложителна ли е операцията и какви са последствията,в случай че не се подложа на нея...По-голям ли е рискът от повторно счупване,ще има ли сериозни ограничения в обема на движение и ако има къде точно ще се появи това ограничение и най-вече как да процедирам оттук нататък,ако не правя операция.Пускам 2 снимки,едната е веднага след гипсиране,другата е от вчера (8 дни след счупването).Благодаря предварително за отделеното време.
https://imgur.com/a/Ouzb6
https://imgur.com/a/bIfgW

д-р Цончев

Re: Счупване на друга метакарпална кост

Мнение от д-р Цончев » 14 фев 2018 22:38

Според мен е за операция, не е ясно като как ще зарастнеспонтанно, трябва да се фиксираздраво.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”