ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Рехабилитация след стабилизиране на гръбначен прешлен

Модератори: админ, консултанти

Славянова

Re: Рехабилитация след стабилизиране на гръбначен прешлен

Мнение от Славянова » 21 юли 2017 20:05

Здравейте,
на 5-ти май тази година ми бе направена операция за стабилизиране на ТХ 12 прешлен в УМБАЛ Св. Георги в Пловдив. На контролния преглед след един месец очаквах, че ще ми бъде назначена рехабилитация или дадени напътствия за упражнения които да правя в къщи. Според д-р Калнев, който ме оперира нямам нужда от нищо „ просто се връщаш към нормалния начин на живот. Хората на запад след един месец се връщат на работа„.
Да търся ли според вас рехабилитатор и бихте ли ми препоръчали някой в Пловдив, защото аз съм вече почти 3 месеца в къщи и все още ми е трудно да се справям с ежедневието.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 21:38

Ако ви е трудно самостоятелното възстановяване можете да се обърнете към физиотерапевт, за да прецени какво да се направи.

Славянова

Мнение от Славянова » 27 юли 2017 13:36

Благодаря за съвета. Вече се консултирах с кинезетерапевт, според него такива пациенти се раздвижват на 20-я ден след операцията. Защо тогава моя лекар реши, че аз мога да се справя сама? След поредицата от чужди грешки които ми костваха много болка, стрес и 6„000 лв. за импланти, ми е много трудно да се доверя. За съжаление двама лекари от спешното не видяха спукания прешлен и ме изпратиха с диагноза натъртено. След 40 дена когато поисках нова снимка прешлена вече беше необратимо смачкан.
Според вас не е ли редно специалист да покаже на пациента правилните движения, които да му помогнат да се възстанови без да си навреди?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2017 20:27

Това е рехабилитатора или кинезитерапевта.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”