ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Фрактура на лакът

Модератори: админ, консултанти

smindux

Фрактура на лакът

Мнение от smindux » 14 сеп 2017 23:14

Здравейте :)
Преди една година получих луксация на лакътна става, придружена с фрактура на улнарния кондил, която беше фиксирана с винт. Снимка след операция можете да видите на следния линк:
https://i.imgur.com/izkfFNX.jpg

Забелязва се и леко отчупване от другата страна, за което доктора ми каза, че няма нужда от фиксация - само ще се намести и калцира.

Проблемът е, че изпитвах леко придърпване и на моменти болка от другата страна. Ходих на рехабилитация, поотпусна ме малко, но продължавах да изпитвам дискомфорт. Вчера реших отново да отида, но при друг специалист. Когато видя снимката долу, ми каза че не е зарастнало правилно и е можело да бъде фиксирано с игли тогава.

https://i.imgur.com/ZjE3eyX.jpg

В момента отново ходя на рехабилитация, като процедурите ми включват лампа Биоптрон и ултразвук с Индовазин. Изписаха ми и Cignon за месец. Предполагам дискомфорта ми се причинява от сухожилие или друга тъкан, която се търка в неправилно калцираната част. Въпросът ми е - възможно ли е с времето самото сухожилие/тъкан да се напасне спрямо променената форма на костта? Има ли и друго решение? От какво да се пазя - мога ли да ходя на фитнес, да подлагам на физическо натоварване въпросната ръка, какво да избягвам? Бойни спортове?

Благодаря предварително

д-р Цончев

Re: Фрактура на лакът

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2017 22:59

Не е разместено въпросното парче и за това не е заиглено. В момента също не е разместено, така че мисля че като мине достатъчно време ще се възстанови напълно.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”