ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Гъбички по ноктите се третират с локални продукти
Има изобилие от такива теории

Навехнат глезен

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
Gergana Mihailova

Навехнат глезен

Мнение от Gergana Mihailova » 31 авг 2017 18:22

Привет!

Преди малко повече от месец навехнах десния си глезен. След прегледа при ортопед и направените рентгенови снимки се установи, че няма счупване, а само разтегнати връзки. Изписа ми един блистер Тилкотил, като паралелно мажех самия глезен с Мобилат гел. Постепенно болката отмина напълно, понякога се появяваше съвсем лек отток, но до сутринта вече беше спаднал.
До онзи ден обаче, когато обух високи обувки. Усетих лека болка, но въпреки това останах с тях в продължение на 30-ина минути. Същата вечер старата болка, но в по-ниска степен, отново се появи и така вече трети ден. Понякога, при повече движение, се появява и лек отток. Въпросът ми е- има ли повод за притеснение и възможно ли е да съм усложнила състоянието на глезена допълнително?

Предварително благодаря!

д-р Цончев

Re: Навехнат глезен

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 21:17

Нормално е, все пак такива травми искат повече време покой за да се възстановят, а високите обувки много натоварват глезена.

Потребителски аватар
Gergana Mihailova

Мнение от Gergana Mihailova » 08 сеп 2017 15:45

Ясно, благодаря Ви!
И още един нововъзникнал въпрос. Тъй като съм от активно спортуващите, а вследствие на тази контузия тотално спрях с всякакъв вид спорт в продължение на...вече почти 2 месеца, силно ме вълнува кога ще мога пак да се върна към спортна дейност? Притеснява ме да не избързам и пак да си докарам някоя нова контузия. Как мислите? Колко време трябва да мине, за да се спортува отново след такъв вид травми? :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 21:14

Трудно е да се каже точно, но поне няколко месеца

Потребителски аватар
Gergana Mihailova

Мнение от Gergana Mihailova » 14 сеп 2017 23:23

О, много кофти.... :cry:
Благодаря още веднъж, д-р Цончев!

dvge

Мнение от dvge » 21 май 2018 09:35

Здравейте,

Синът ми е на 8 години. В рамките на една година три пъти си навяхва крайници и три пъти е гипсиран. Първия път - десният глезен, втория - показалецът на лявата ръка и третия - левият глезен. Последния път беше с гипс почти две седмици. Няколко дни след свалянето стъпи отново накриво и то при нормално ходене. Глезена се поду отново. Отока е в областта на кокалчето и все още не минава. Поставяме ластичен бинт. Каква може да е причината за чести навяхвания?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 май 2018 20:53

При някои деца, често и при грацилни възрастни е въпрос на слабост на съединителната тъкан. При децата това с възрастта се преодолява. Ортопедите какво казват по въпроса?

dvge

Мнение от dvge » 24 май 2018 23:17

Благодаря за отговора. До сега не сме повдигали този въпрос с ортопед, но днес отново имахме нараняване. Сега пък на средния пръст на дясната ръка. Посрещна топка и пръстчето се е извило назад. Веднага се поду и зачерви в средната си част. Вече е почти ежедневие. Затова реших да потърся мнение Ви.

slavov83

Мнение от slavov83 » 26 май 2018 18:02

Здравейте,
Моля ви за мнение...
Преди 40 дни стъпих на криво, като тежестта ми изцяло падна върху единият ми глезен. Чух, че нещо изпращя и глезенът ми се наду от двете страни, като повечето беше от външната страна. Веднага отидох в спешен център, където ми направиха рентген и докторът ми каза, че имам спукване в една кост (тези които са вертикални, по тънката, май се казва фибула) и ми сложиха гипсова шина. Стоях с нея 1 седмица. Кракът ми много се надуваше и ме заболяваше, когато се изправя. Отидох на преглед при друг доктор, който ми каза, че нямам никакво спукване, нито счупване, а имам скъсани връзки на глезена. Махна гипсовата шина и ми каза да си взема пластмасова от типа "въздушен брейс" (air brace). Взех такава и си я сложих. С нея стоях до 30-я ден. След това отидох отново при доктора и той ми каза, да я махна и да започна физиотерапия. Искам да отбележа, че глезенът ми е с различен цвят от нормалното (по-червеникав) и не мога да го движа, като че ли нещо ми пречи и като стъпвам ме боли петата и от страната на външното кокалче. Вече 6 дни ходя на физиотерапия и като че ли няма никакъв ефект. На физиотерапията ми пускат някакъв ток и ми слагат магнити, плюс физически упражнения. Вчера отидох на скенер и резултата от там е: "Състояние след фисура на ляв фибуларен малеол, без дислокация. Петниста Зудекова атрофия по костите на лява глезенна става и ляво ходило."
Какво бихте ме посъветвали?

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”