ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Не мога да си движа глезена нагоре

Модератори: админ, консултанти

antoanelenkov

Не мога да си движа глезена нагоре

Мнение от antoanelenkov » 29 авг 2017 01:44

Здравейте,

Преди 33 дена претърпях контузия от която си преразтегнах/скъсах възки от външната страна на глезена(Все още не знам какво е точно, защото не поискаха да ми направят ЯМР), след което носих шина 28 дена и свалих преди 5 дена. Проблемът е, че на около 15тия ден започнах да чувствам болка от вътрешната страна на глезена, точно под кокалчето при опит за повдигане на глезена нагоре, която не ми позволяваше да го свия под 90 градусов ъгъл. Усеща се като силно разтежение на сухожилия и блокиране на движението. Преди 5 дена започнах рехабилитация, от която много бързо усещам възстановяване във външната част на глезена, където са разкъсаните връзки, но от вътрешната страна няма никаква промяна и започвам да се притеснявам. Ще съм благодарен на всякаква информация от хора имали подобен проблем или по-компетентни лица.

Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Не мога да си движа глезена нагоре

Мнение от д-р Цончев » 29 авг 2017 20:33

Тия травми искат време за пълното възстановяване, 1 месец е малко, така че се въоръжете с търпение и постепенно ще мине.

antoanelenkov

Мнение от antoanelenkov » 29 авг 2017 21:11

д-р Цончев,

Благодаря Ви за бързия отговор. А дали има възможност да имам срастване на ставната капсула или скъсяване на сухожилията и мускулите. И трябва ли да се вземат специални и навременни мерки или с времето тези пробелми също ще утихнат.

Поздрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 22:36

В конкретния случай не виждам опасност от подобни усложнения. Не се притеснявайте.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”