ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Болест на Чандлър /асептична некроза на бедрена глава/

Модератори: админ, консултанти

MasterVoice

Болест на Чандлър /асептична некроза на бедрена глава/

Мнение от MasterVoice » 24 юли 2017 15:35

Както се казва възпитано: "Здравейте колеги". Ето ме и мен сред вас /овации не са необходими/ :) Изчетох мнения, съвети, препоръки. Но, да караме поред:
1. На 52 съм, мъж /жената мрънка, ама така си пише в личната ми карта/.
2. Няколкократен републикански шампион по колоездене в тийн и младежка възраст /не се хваля, а отбелязвам факт поради неизясненият произход на гадната болест/.
3. При ръст 182, в момента съм около 115 килограма.
4. Никога не съм работил нещо изискващо да вдигна нещо по-тежко от компютърна мишка и не съм прескачал нещо по-високо от котката на жената.

Та, при ЯМР, се оказа, че съм с асептична некроза на дясна бедрена глава /II-ра степен/ и подобни наченки на лява. Лечението ми назначено от ортопед-травматолог в момента е:
- KALCIKINON /драже дневно/
- MIACALCIC 100 IU инжекционно /подкожно/, 15 инжекции през ден.
/отделно си самоназначих по 250 мл костен бульон дневно/

Лекарските препоръки до този момент - бастунче 6 месеца и после отново ЯМР. Та, поради дефицита на проследяване на терапиите /поне в този коментарник/ се ангажирам месечно да ви информирам какво се случва с изящните ми тазобедрени стави. Въпреки фриволния ми епистоларен изказ съм абсолютно сериозен. Че "бих се радвал на мненията ви" ще е лицемерие, но мисля че би било ползотворно да споделите как е протекла при вас борбата /колкото и да е индивидуално/.

д-р Цончев

Re: Болест на Чандлър /асептична некроза на бедрена глава/

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 21:35

Къде са ви поставилил диагнозата?

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”