ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Въпрос - Лопатка/ Плешка

Модератори: админ, консултанти

PulsPotrebitel

Въпрос - Лопатка/ Плешка

Мнение от PulsPotrebitel » 08 юли 2017 16:07

Преди година, имах травма свързана с падане. Падането беше назад(хлъзгане на стълби), и инстинктивно паднах на лакътя си ( десния ) , не знам как съм се усукал/ завъртял. След случката, имам някакво леко усещане ,че лопатката ми не е много равномерна ( дясната ), леко изпъкнала бих казал.. Ортопедът, който гледа лакътя, каза че нищо ми нямало, нормално било да няма абсолютна симетрия на тялото и т.н , и не ми пусна снимка ( за лопатките ) .. Но преди това да стане, не беше така ..
Ще приложа 2 снимки :
http://imgur.com/a/PzktK ( преди година )
http://imgur.com/a/MWrB9 ( Настояща )
- Позата, "преувеличава" нещата, но искам да се види разликата.. Питах познати, не виждали разлика. В отпуснато състояние не се забелязва дори, но както казах усещам,че не е на 100 % равномерна ..
- Искам да знам към какъв лекар да се обърна (невролог, ревматолог ) и съответно дали има някакъв смисъл да правя снимка на лопатките(плешките) , и дали би се установило нещо на тях ?

д-р Цончев

Re: Въпрос - Лопатка/ Плешка

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2017 21:14

Аз лично не виждам някакъв проблем в тия снимки

PulsPotrebitel

Мнение от PulsPotrebitel » 17 юли 2017 21:41

Благодаря за мнението. Много търсих по моя въпрос, но уви. Вчера , незнайно как , мисля че открих какво трябва да се направи . На снимките , дори и на живо е изключително трудно да се види, но си го усещам аз .

https://www.youtube.com/watch?v=pCJqVEXSNc8

- С видеото, смятам че ще успеете да разберете, какво се опитвам да обясня. Смятам че е точно такова разместването ми, какво мислите вие докторе. Това от кинезитерапевт ли трябва да се извърши, и дали пък не може да окепази нещата..
Бях се отчаял,че никъде няма нищо, но попаднах някак си на това видео, нищо на български не можах да намеря, но за мое щастие явно имало хора с подобен тип "разместване" .. ? Изглежда доста просто, самото наместване ?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 18 юли 2017 13:48

Всъщност като гледам видеото, опасенията, че нещо се е разместило може и да са релевантни.
Ортопед би бил според мен най-правилният избор на специалист, но почакайте и други мнения.
Разберете ли как се именува действието, което специалистът от видеото извършва, ще Ви даде предимство при обяснението на проблема Ви, когато посетите лекар.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

PulsPotrebitel

Мнение от PulsPotrebitel » 18 юли 2017 16:47

И аз мисля, като вас . Както споменах, при ортопед бях ходил преди 4,5 месеца ( когато е и травмата ) , но нищо не констатира. Отделно, че и личната гледа, нищо нямало. Най- логичният отговор за мен , че или не са достатъчно компетентни или просто не разбират. И за мен лично не става ясно, какво точно се извършва и как се именува действието, но не изглежда сложна процедурата .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 01:02

Прави различни тракции на скапулата...

PulsPotrebitel

Мнение от PulsPotrebitel » 20 юли 2017 12:53

Тоест ? Трябва да ми направи тракция на скапулата, така ли да разбирам ? Към какъв специалист трябва да се насоча, и дали може да окепази нещата ? На снимката , съм привел рамото, за да се види по ясно, иначе в естествена поза, разликата не се вижда, както на клипа при момичето. Не съм споменал, че нямам абсолютни никакви болки, тренирам редовно и т.н . В града ми има спортен рехабилитационен център, може би там е най- удачно да мина ? Какво е мнението ви, да търся ли човек да прави това нещо, и дали са нужни някакви рентгенови снимки да се правят преди такива манипулации ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 21:44

Аз лично не препоръчвам такива неща... доста несполучливи опити са ми минали през ръцете.

PulsPotrebitel

Мнение от PulsPotrebitel » 26 юли 2017 16:01

Разбирам. И без да създавам излишен спам, мнението ви е да не търся специалист. Въпреки, видеото в което всичко изглежда доста елементарно, казвате , че може да не я намести точно ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2017 20:28

Ами.... всякакви ги има - можещи и псевдоможещи, как да избере човек...

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”