ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Болки в колената и ЯМР

Модератори: админ, консултанти

denislav_zdravkov

Болки в колената и ЯМР

Мнение от denislav_zdravkov » 17 юни 2017 17:08

Здравейте, преди 25 дни след тичане по стъпала и тренировка по кикбокс започнах да усещам силна болка в дясното коляно, отидох при ортопед, който каза, че има просто претоварване на коляното и ми предписа волтарен за пиене, заедно със студени компреси и почивка на коляното. Три дни след това си направих ЯМР при в Русе при д-р Джендова. МРТ находките са нормални с изключение на: - Наличие на ставна ефузия и менискуси с нормална конфигурация и вътрешна структура с нисък интензитет на сигнала.
Успокоих се и продължих да щадя коляното. След седмица отидох пак при ортопеда, който ми смени лекарствата със Вимово и каза да мажа с Перскиндол кул гел и да нося наколенка с отвор. Спрях да използвам налоленката преди три четири дни, тъй като започнах да усещам силни болки под капачката от нея.
Въпросите ми са, нормално ли е след толкова време дс усещам болки в коляното и дискомфорт, като вече започна да ме боли и да има опъване от външната страна и отзад самата сгъвка, като предполагам това е от ограничеността на движенията и старанието кралата да са опънати винаги?
Също така имам операция на другото коляно, от скъсан медиален менискус, и сега ми се появиха силни болки с пукане, и болки също от външната страна като доктора казва, че са в следствие на прехвърляне на натоварването от травмирания крак?
Извинявам се за романът.
Благодаря, предварително.

д-р Цончев

Re: Болки в колената и ЯМР

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2017 21:55

Не виждам нищо притеснително в така описания проблем, дайте му още малко почивка на това коляно и ще се оправи.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”