ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Пращене в коляното

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Пращене в коляното

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2017 20:44

Няма такова нещо...

husar68

Мнение от husar68 » 03 авг 2017 15:01

Здравейте д-р Цончев, от около 3 седмици получих едно постоянно щракане в дясното коляно почти безболезнено но на всяка стъпка и при сгъването и разгъването се чува дори самото щракане, имаше и много лек оток под и в страни от капачката. Отидох на ортопед и след доста небрежен преглед включващ 5-6 сгъвания и разгъвания, завъртания навън и навътре, и ходене за да чуе щракането ми постави диагноза менискус. Изписа ми "Мовалис"-таблетки по 1, "Репарил-гел" и физиотерапевтични процедури и ако не се получи подобрение ще се пристъпвало към ортоскопия. Отидох при лекарката физиотерапевт и тя ме изпрати за рентгенови снимки и на двете колена и то под напрежение. При разчитането рентгенолога е открил "ставна мишка" но в лявото (здравото) коляно, а в дясното нищо нередно, но физиотерапевтката като сравни двете снимки установи, че разстоянието между капачката и ставата е по-малко отколкото при лявото, т.е. отнасяло се за някакво изтъняване на хрущяла. Проведохме вече 4 процедури с крио, магнити, ултразвук и нискочестотен ток и 4 таблетки "Мовалис", но има съвсем леко "заглаждане" на щракането, не е така остро като преди. На какво всъщност може да се дължи това щракане, опасно ли е и необходима ли е артроскопия?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2017 21:12

Първо направете едно ЯМР на коленните стави за да се види какво е положението. И потърсете мнението на ортопед специалист по коленни стави.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”