ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Отичане на десния крак.

Модератори: админ, консултанти

Natikot

Отичане на десния крак.

Мнение от Natikot » 21 мар 2015 13:52

Здравейте , на 33 години съм от повече от 2 месеца търся диагноза . Всичко започна с напречна бразда през средата на бедрото . След около седмица започнах да усещам болка през средата на дясната част на седалището,която минава през външната страна на бедрото , през тази "напречна бразда" и стига до коляното-вътрешната страна. Най силно усещах болката в седалището. В началото се проявяваше при изправено положение на тялото( без значение дали ходя или просто стоя права ) ,минаваше ако седна или легна . Бедрото ми започна да отича по хода на тази напречна бразда. Мек оток , без промяна на цвета , в седнало или легнало положение отока сякаш се разливаше( почти не се виждаше,палпираше се ,но слабо). Разликата в двете бедра варираше от 3 до 5 см. (измерено в най-деелата част на бедрото. Болката в седалището (или таза) започна да не се повлиява от това дали съм права или сенала,болеше постоянно . Болката в самото седро беше по-различна,по-скоро като скубане,дърпане , с усещане на дразнене на кожата,усещане за загряване (подобно на слънчево изгаряне),дразнене от допир на дрехи .
Преглед при невролог и ортопед . Невролога - възпален нерв от настинка(преглежда ме преди почвата на отока на бедрото) След отока отидох при ортопед,който каза че мисли за скъсана обвивка на четириглавия мускул . Каза да продължа лечението от невролога ,което бе Дексофен 2 по 1,витамини комбинация от магнезий и B .
Болките и отока продължаваха без промяна.
Около 3тата седмица ме приеха в хирургично отделение с диагноза Флеботромбоза (каквато нямаше ) Там започнах да се чувствам по добре .
Терапията беше : Фраксипарин ,Детралекс , Медаксон ,дексофен и Хепароид .
След изписване от болницата се чувствах малко по-добре - почти без болки и с намален оток.
За съжаление след около седмица отново започнах да се подувам . Като този път отока беше под дясна тазобердета става . Плътен , неболезнен ,но отново сякаш загряваше и ми се дразнеше кожата. Забелязах,че дясната ми ръка е леко отекла и тя,но без да боли или дразни. Същите отоци ,като на ТЗ се проявиха над коляното ,под колятото по дължина в дясно от коста ,над кокалчето,м/у пръстите на крака и на ръката .
Така е вече месец и половина. Болка почти няма , само това усещане за дразнене,напрежение и парене в тези места. Ходенето повече от 10-15 ми. е почти невъзможно . Започва да отича кракът , като забелязвам тенденция да се смъква все по надоло отока и болката (на ТЗ отока си стои както пред) Влошава се под коляното. Имам усещането ,че се сковавам като ходя ,отича ми вече и ходилото.
Направени изследвания на кръв- всичко в норма,вкл. и ревматоиден фактор,лаймска болест, Пикочна киселина,Албумин.
Ренген на ТЗ ,скенер на малък таз ,ехограф на вътрешни органи.
Преди няколко дена ми пуснаха урина - имам Ешерихия Коли . Приемам Цифран.
Направих ЯМР
МАГНИТНОРЕЗОНАНСНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА ЛЯВО И ДЯСНО БЕДРО
AX T2 ,АХ T1, SAG Т1, SAG STIR, COR T1, COR T2, COR GRE, COR STIR
Тазобедрени стави- феморалните глави и ацетабулуми – с нормална форма и ширина на ставната междина.
Тазови кости и бедра с нормален сигнален интензитет .
Нормално представена мускулатура на дясното бедро.
Мускули на двете бедра-нормално представени. Запазена междумускулна и подкожна мастна тъкан.

Чакам резултати от цитонамазка, имам раничка на шийката.
Правила съм консултации с хирург,ортопед,невролог,ревматолог,гинеколог,съдов хирург.
Извинявам се за безкрайния пост,но трудно се описват 2 месеца и половина ходене по лекари без диагноза. Моля за съвет към какъв специалист да се обърна ,вече съм отчаяна .

Natikot

Re: Отичане на десния крак.

Мнение от Natikot » 16 апр 2015 17:11

Никой не ми отговаря,но аз да кажа какво ново . Консултация със съдов хирург заради съмнение за лимфен оток - не е .Съдовия ме препрати към неврохирург , според който може да е дискова херния.Натисна ме някъде в осбласта на ябълката и много ме заболя ,продължава да боли вече 24 часа ,особедно когато съм права. Днес направих рентгена ,ренгеноложката ми каза,че прешненитеми били "перфектни " . Не знам какво да правя вече...
Изображение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 апр 2015 19:39

Пропуснал съм темата от март месец....
Според описанието вероятно проблема е съдов, но пък сте ходили на съдов специалист...
Доплер на съдовете правен ли е?
Възможно е да се направи и КТ с контраст за да се видят съдовете в долната половина на тялото.
Възможно е аралелно с това да има и неврологичен проблем. Въпросът е кой специалист какво ще установи.

Natikot

Мнение от Natikot » 19 апр 2015 18:25

Благодаря Ви за отговора. Скенер с контрасно вещество направих още в началото на проблема,там всичко излезе Б.О. Доплер на десния крак и преглед с ултразук също направиха. Чудя се вече на къде да ходя . Мисля да направя ЯМР и на гръбнака ,макар вече и финансово да издишам . Ако има проблем около опашната кост дали ще се вижда на ЯМР-то,което направихме на тазовите кости и бедрата?

Natikot

Мнение от Natikot » 19 апр 2015 18:27

П.С. Скенера беше на макък таз и бедра.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 апр 2015 19:44

Щеше да се види, но какъв проблем да има около опашната кост... Да не излезе проблем по типа на неврита...

Natikot

Мнение от Natikot » 26 апр 2015 15:28

Ренгеноложката каза,че на снимките прешлените ми са добре и не вижда причина за болки,сподели че според нея може да имам проблем с опашката . Ако е проблем с периферните нерви (като чета из интернет май там най ми се препокриват симптомите) , Ямр на гръбнак ли трябва да направя ?

Natikot

Мнение от Natikot » 26 апр 2015 15:32

Все така ме боли ,напоследък по малко в кръста ,повече в крака от горната част на бедрото (почва като лента от външната повърхност на бедрото и надоло през средата,после прасец и вече до ходилото) Отока е по същата тази "лента"

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 апр 2015 18:39

Възможно е, ако болката и отокът не преминават е добре да го види невролог. Ако трябва ЯМР той ще прецени.

drBlagoev

Мнение от drBlagoev » 26 май 2015 03:46

Във вашият случай, рентгенови снимки ще имат минимален ефект от гледна точка на диагностика. Рентгенът дава много малко информация за "меките" тъкани, където най-вероятно е причината за проблема ви. (Теоретично е възможно чрез рентгенови снимки да се открие дискова херния или издут диск, но се изискват много прецизни измервания за да се установят изменения в ъгъла и разстоянието на прешлените един спрямо друг или спрямо натуралната им позиция (нещата се усложняват, защото сега говорим за ъгли в тримерно пространство.))

Ако трябва да направя аналогия за какво имам пред вид, в общи линии е същото като да ви се направи рентгенова снимка на главата, и след това рентгеноложката да ви каже, че черепа ви изглежда идеално - следователно няма причина да ви боли глава!

Направете си ЯМР (MRI) на целия гръбнак, и намерете специалист който да разгледа снимките обстойно (особено в района L4-S1).

siy@na

Мнение от siy@na » 04 авг 2017 00:16

Здравейте,
Понеже имам подобен проблем - имам бразда на десния крак, появи се от разтягане, без никаква болкα, и мен ме боли коляното, можете ли да ми кажете как се развиваха нещата при Вас? Браздата изчезна ли? Благодаря!

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”