ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Изтръпване и болки в дясната ръка

Модератори: админ, консултанти

Mirosvet

Изтръпване и болки в дясната ръка

Мнение от Mirosvet » 21 мар 2013 07:52

Здравейте,
От един месец започна да ми изтръпва дясната ръка по точно, палеца показалеца и средният пръст което нощно време е придружено със силни болки.Не мога да стисна ръката си в юмрук и това е докато се раздвижа сутрин,изтръпването остава но поне не боли.Личният лекар сега ме праща на ортопед..На какво може да се дължи това?

д-р Цончев

Re: Изтръпване и болки в дясната ръка

Мнение от д-р Цончев » 23 мар 2013 08:49

Както го описвате прилича на неврит на радиалния нерв, което може да е в резултат на травма или притискане. Уместно е да се направи консултация с ортопед и невролог.

Mirosvet

Мнение от Mirosvet » 30 мар 2013 11:03

Благодаря Ви , ще бъде направено:)

katin6

Мнение от katin6 » 08 апр 2013 12:42

Търсих място да напиша и попитам. Попаднах на сходни усещания. Имам тръпнене на двете ръце. Тръпненето е на малкото пръстче. Рядко усещам иглички и в пръстите на краката. Направих си снимка на врата, защото в рентгена попитаха къде точно да направят. Оказа се, че по здравна каса могат само на едно място. Започнах от врата. Целият гръбнак ме боли почти непрекъснато. Правя различни управжения. Лаборантката от рентгена каза, че прешлените ми са много смачкани и ошипени. Вероятно така е и до края на гръбнака, защото болката е почти непрекъсната. Дори когато спя усещам болка. Допитах се до невролог. Отговори - без Ядлено магнитен резонанс да не се явявам при него. Проверявам във форумите - не мога да разбера от какво зависи цената на ЯМР - защо е различна? И ако отида сама да си направя и платя, дали ще направят на целия гръб или само както аз посоча - като при снимката? После какво да правя с това изследване? Болката е уморяваща? Гледам сайтове и упътвания, но без упътване от лекар, на своя глава мога ли да отида и да извърша такова изследване? Болка имам и в ходилата. Подологичен уред при един магазин, продавачката каза че имам спаднал напречен свод на единия крак. Снимка на ходилото не го потвърди. Всъщност от къде да започна? Цялата двигателна система е това - от врата до ходилата - боли ме, движа се, но ще става недобре занапред. Аз съм на 53 г. Благодаря ако някои ме упъти???

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 апр 2013 16:58

Добре е невролог да прецени на кои отдели да се направи ЯМР и според неговите указания да се действа. Къде сте се преглеждали?

Cvetelina27

Мнение от Cvetelina27 » 10 окт 2015 17:13

Здравейте!!! От скоро почнах работа като светиьорка в един хотел.
Тук от няколко нощи като спя ми изтръпва дясната ръка, и по рядко лявата.
Една нощ така ми беше изтръпнала ръката и то дясната че не можех да я мръдна, все едно беше парализирана, започнах да я масажирам и да я раздвижвам пръстите и ме отпускаше, но по време на отпускането усещам силна болка. И така почти всяка нощ. Дали може да е от пренатоварване защото работя на табла но нея я нося повече на лявата ръка или лошо оросяване незнам ще можете ли да ми дадете някой съвет ще ви бъда много благодарна а също така в тилъ ме наболява

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 окт 2015 18:21

Възможно е да е от претоварване на ръката, но има вероятност и да е от неудобно легло.

Deniza11

Мнение от Deniza11 » 02 фев 2016 19:51

Здравейте,
От известно време имам изтръпване, налучкване и болки в ръцете и най вече в дясната ръка. Появяваше се и изчезваше. Но днес не изчезва само се усилва и утихва периодично, болката е ужасна и почва пт рамото до пръстите. Моля посъветвайте ме как да процедирам и каква може да е причината. Благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 фев 2016 15:02

Ако все още са налице тези оплаквания е добре да ви види невролог на първо време.

echo.1313

Мнение от echo.1313 » 20 сеп 2017 06:57

Здравейте...От няколко дена имам болка в дясната ръка към китката и нагоре към рамото. Сутрин ми изтръпват пръстите (като иглички).Всички тези сиптоми започнаха след като дадох кръв за изследване. Има ли нещо притепритеснително според Вас....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 19:21

Ако на мястото на убождането при вземането на кръв няма някакъв проблем - не е от това.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”