Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това отчитат от Центъра за изследване на рака в Мигичан
Помага дори и при тежки заболявания
За какво трябва да внимавате обаче при консумацията им
Той ще помага ранени в главата американски войници
реклама

Скъсан менискус

Модератори: админ, консултанти

Re: Скъсан менискус

Мнениеот susila » 07 Юли 2011 14:22

Ами при мен няма нито пукане, нито скърцане. Усещам напрежение /като лека болка в коляното/ когато прехвърля изцяло тежестта на тялото върху този крак и съответно пак лека болка, когато седна с кръстосани крака, /като за йога /, т.е. когато има усукване на крака. За това ми е питането, такава лека болка нормална ли е 1 год. след операцията? Такова ми беше положението и преди операцията, КАК ГО ВИДЯХА ТОЗИ СКЪСАН МЕНИСКУС, бедна ми е фантазията. Ако наистина е бил скъсан менискуса, не е ли трябвало да ме боли повече, или са си казали, "Кво толкова ще стане, я дай да поизпелим малко, та да си усвоим паричките, пък после квото е такова."
susila

Мнениеот w630i » 08 Юли 2011 11:24

Спортуваш ли активно?Болката ти подсказва ,че си жив!Събира ли течности и надува ли се коляното при физически натоварвания?След физическо натоварване,самото коляно излъчва ли по-голяма топлина от другите ти части на тялото?:)Е те непоказаха ли ти парчето минискус което вадят от ставата ?:)
w630i

Мнениеот susila » 08 Юли 2011 16:08

НЕ спортувам. Пак казвам, не Пука, не се Надува, не Събира Течност, не Скърца, САМО лека, но неприятна болка, когато извия крака в определено положение, или прехвърла тежестта на тялото върху този крак. При операцията нищо не са ми вадили, САМО ПИЛЯХА. Понеже бях с епидурална упойка, виждах всичко на монитора, през цялото време ги наблюдавах, какво ми правиха. И положението ми СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА Е СЪЩОТО, КАКТО ПРЕДИ НЕЯ. Затова искам да потитам НЯКОЙ ОПЕРИРАН как се чувства, ИЗЧЕЗВА ЛИ БОЛКАТА НА 100%, ИЛИ СЕ УСЕЩА, МАКАР И ЛЕКА БОЛКА. ЗАЩОТО ПРИ МЕН ОПЕРИРАНОТО КОЛЯНО НЕ Е КАТО ЗДРАВОТО, И СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ЧЕ НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ.
susila

Мнениеот pepsi_1978 » 09 Юли 2011 08:29

Здравейте.Искам да попитам дали някой може да ми обясни на разбираем език какво трябва да се направи в моя слуай и колко пари ще ми излезе операцията през здравната каса,защото ми казаха,е трябва да се оперирам.Ето и заклюението от ЯМР.МРТ данни за парциални лизии на задния рог на медиалния мениск и предната кръстна връзка.Костна контузия на медиалния тибиален кондил,Хидропс.Малка поплитеална киста.И колко време след това ще се възтановявам.Благодаря ви предварително.
pepsi_1978

Мнениеот д-р Загоров » 20 Юли 2011 09:00

Ако частичното скъсване на предната кръстна връзка води до нестабилност на коляното, трябва да се направи частична или пълна реконструкция на връзката, менускусът трябва да се третира според находката (частично изрязване, шев и т.н.). Колкото за цената, тя със сигурност варира на различните места. Дано съм бил от полза. Успех!
д-р Загоров

Мнениеот susila » 01 Сеп 2011 15:34

Направена ми е операция на менискуса, преди около 1 година, но коляното продължава да ме боли, не е много силно, но боли. Няма пукане, нито скърцане. Усещам напрежение /като лека болка в коляното/ когато прехвърля изцяло тежестта на тялото върху този крак и доста силно ме опъва когато седна със седна с кръстосани крака, /като за йога /, т.е. когато има усукване на крака. За това ми е питането, такава болка нормална ли е 1 год. след операцията? Такава ми беше болката и преди операцията, т.е. преди и след операцията положението ми е едно и също. КАК ГО ВИДЯХА ТОЗИ СКЪСАН МЕНИСКУС, бедна ми е фантазията. Ако наистина е бил скъсан менискуса, не е ли трябвало да ме боли повече ? @@@@
susila

Мнениеот д-р Цончев » 01 Сеп 2011 18:06

Ако е правено ЯМР на коляното - там се вижда.
д-р Цончев

Мнениеот toncho86 » 22 Ное 2011 16:41

Преди две седмици играхме футбол с приятели и след преглед при Тони Георгиев стана ясно, че съм си скъсал менискуса. Според вас добре ли е да чакам до пролетта, за да не си правя операцията сега в студа, или да приключвам по-бързо с това?
toncho86

Мнениеот aldo » 22 Ное 2011 22:46

до toncho86 ,
мисля ,че не е нужно да чакате до пролетта , а да си решите проблема по-бързо.
aldo

Мнениеот galin74 » 06 Дек 2011 00:15

Здравеите,преди 4 месеца ме заболя коляното имаше лек оток.След преглед при ортопед и направен ЯМР се установи скасване на менискос.В момента имам рядко много леки болки и прещтаквания в коляното.Въпроса мие трябвали да се оперира коляното?Ортопеда които прави операции казва да.Адруг ортопед казва не щом не ми прави проблеми само ако ми блокира крака(такасе процедирало по рано,операци са правени само при блокаж).Можели да имам осложнения по касно ако него оперирам сега?
galin74

Мнениеот д-р Загоров » 08 Дек 2011 13:36

оперира се ако има болка и дразнене на ставата, не само при блокаж. ако се отлага дълго време се получават увреждания на хрущяла.
д-р Загоров

Мнениеот dkk14 » 28 Яну 2012 22:49

Здравейте,

Преди няколко месеца по време на футбол усуках леко коляното. Имаше моментна силна болка, но после си доиграх спокойно и така, на другия ден едвам си разгъвах крака и имаше силна болка по външната част на коляното, казаха ми разтегнато сухожилие, да почивам и т.н. Почивах аз два-три месеца, но усещах лека болка. Както и да е почнах пак да си играя по 3-4 пъти на седмица. Болка нямаше по време на мача единствения проблем беше, че след мач ми се подуваше меката тъкан в задната част на коляното точно на свивката. Направих ЯМР и резултата е следния:

Находката отговаря на инкомплетна лезия на медиален минискус. Частична руптутра на ПКВ. Хондромалация на пателата.

Моля за севети и благодаря предварително. Също ако може да препоръчате добър терапевт в Пловдив!
dkk14

Мнениеот aldo » 29 Яну 2012 11:16

dkk14,

не търси терапевт,а отиди на преглед при спортен травматолог,който разбира от колена.
Не знам кой в Пловдив се занимава с това,но мога да препоръчам доктор в София. :D
aldo

Мнениеот galin74 » 13 Фев 2012 23:34

Здравеите,след колко време започва физиотерапията след операция на скасан менискус?
galin74

Мнениеот krasi1965 » 25 Фев 2012 16:12

Преди 5 дни се оперирах в клиника "Вита" - скъсан менискус. Операцията ми бе направена от най-добрите в тази област - д-р Андреев и д-р Велков.
Мога да кажа само едно : Богове
krasi1965

ПредишнаСледваща

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки