Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Спящият мозък може да изпълнява задачи
Става дума за определен модел оплешивяване
Седящи, но в добро здраве!
Изборът на продукти е много важен
реклама

Скъсан менискус

Модератори: админ, консултанти

Re: Скъсан менискус

Мнениеот inekses » 08 Яну 2008 21:17

Zdraveite, predi 20 dni si izvih kolqnoto i skusah miniskus.razbrah 4e edinstveniq na4in za re6avane na problema e artroskopiq.v4era q napravih i se okaza 4e e bila tukmo navreme.ne e 4ak tolkova stra6na na fona na predi6nite bolki koito se nalaga6e da turpq (tova e tezi koito se stahuvat da se re6at na neq) dnes ve4e sum v ku6ti.pritesnqva me edinstveno vremeto za vuzstanovqvane.kolko dulgo produljava, za6toto nikoi ne mi dava konkreten otgovor.okoga zapo4va da se pravi fizeoterapiq i kolko dulgo produljava? :roll:
blegodarq vi predvaritelno :)
inekses

Мнениеот djikitaeca » 15 Яну 2008 19:33

така ancora, прегледа беше бърз - доктора го пипна и разбра каква е работата(Доц.Антини Георгиев) . Минискусът ми беше скъсан...мн жалко ,но претурпях операция - на вид рутинна , но не се оказа така ! Претърпях възможно 1 от най-тежките операции на минискус.. той се беше толкова скъсал че даже се беше отделил (направо си рееше най-свободно в коляното ми).. Сега трябва 1 месец да съм с шина , после още 2 без спорт и големи натоварвания , но надявам се ще се справа.. мерси за загрижеността. и смао да добавя - Тони Георгиев е най-добрия според мен!Ако имате подобни проблеми - той е решението! :)
djikitaeca

Мнениеот immortala » 16 Яну 2008 01:01

Здравейте , имам от доста време проблем с коляното правих една артроскопия нищо не се получи и днес направих нов ядрено-магните резонанс във военна болница и заключението е следното : Малък ставен излив. Съспекция за малко скъсване в периферната трета ба задния рог на медиалния менискус. Хондромалация 2-ра степен в областа на оздравял стар ОСД в медиалния феморален кондил. Норнално изобразяване на останалите интра и екстраартикуларни структури.
Може ли някой да ми преведе за какво става дума че вече 2 години и половина ме мъчи тази травма и незнам къде да отида ако се наложи операция . Миналата я правих в клиниката на шойлев в дианабад и не съм очарован от резултатите. Ако някой може да ми каже и колко излиза като цена една тактава операция ще съм много благодарен.
immortala

Мнениеот д-р Цончев » 16 Яну 2008 18:31

Малък ставен излив - малкок количество течност в ставата (неуточнена)
Съспекция за малко скъсване в периферната трета ба задния рог на медиалния менискус - подозрение за малко скъсване в периферната трета ба задния рог на медиалния менискус
Хондромалация 2-ра степен - размекване на ставния хрущял от вътрешната част на бедрената кост, която се намира в ставата
Останалото е ОК.

Препоръчвам консултация с д-р Букарев, ИСУЛ - клиника по ортопедия
д-р Цончев

Мнениеот Д-р.Хинкова » 16 Яну 2008 20:06

В никакъв случай не отлагайте прегледа при специалист-ортопед,но ако ви предложат операция все пак потърсете и второ мнение от специалист.След такава операция дълго време трябва да спазватеопределен режим-с по малко натоварвания.
Д-р.Хинкова

Мнениеот immortala » 17 Яну 2008 01:52

Проблема е че крака ме боли силно отзад и като остана в някакво положение за няколко минути , след това движенията са ми ограничени докато коляното не изпука , а то пука ужасно силно. И затова мислих че трябва да се оперирам още веднъж.
immortala

Мнениеот SNEJJ » 18 Яну 2008 00:51

Здравейте , в неделя на 20.01.2008 ми предстои артроскопия на ляво коляно в резултат на скъсан минискус :cry: и много ме е страх,колко продължава цялата операция,болезнена ли е епидуралната анестезия,въобще има ли някаква болка по време на манипулациите.Досега никога не съм влизала в болница и не са ми правени никакви интервенции.Моля Ви просветлете ме,но не ми икономисвайте нищо,какво да очаквам?????? Аз съм от Варна и ми препоръчаха д-р Кирил Враняшки,някои знае ли нещо ??? Ще ме оперират в болница" Еврохоспитал" -Варна кв.Виница БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО :roll:
SNEJJ

Мнениеот д-р Цончев » 19 Яну 2008 13:38

Не се притеснявайте от самата операция. Прави се с поставяне на упойка в гърба (спинална анестезия), при което вие ще усетите само едно леко убождане в гърба, на мястото където ще се аплицира. Това ще осигури обезболяване от кръста надолу, и няма да усещате болка по време на операцията. Може да усещате натиск, дърпане, но няма да усещате болка. След операцията ще трябва да сте в покой няколко часа докато отшуми действието на упойката и се възстанови чувствителността.
д-р Цончев

Мнениеот mimiriq » 10 Юли 2008 21:41

Здравейте!
Майка ми беше оперирана онзи ден от скъсан минискус в Института в Горна Баня (мисля,че при доктор Стефанова,но не съм сигурна). Вчера я изписаха, но още тогава имаше страхотни болки във врата,не можеше да го движи от болка. Мислехме,че нещата са се успокоили, но днес болките са още по-силни,а лекарката не казва нищо по въпроса. Майка ми мисли,че са прекалили със спиналната упойка(тя е слабичка-55 кг). Утре евентуално пак ще я приемат. Въпросът ми е на какво се дължат тези болки, има ли опасност от парализиране? Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите бързо.
Благодаря ви,
Мария
mimiriq

Мнениеот Д-р.Хинкова » 12 Юли 2008 15:52

Усложненията от спинална анестезия са редки и се изразяват най веве с галвоболие,затруднено уруниране..Изолирани болки във врата може би са свързани с друго.
Д-р.Хинкова

Мнениеот Valkont » 20 Юли 2008 20:30

Здравейте !! Имам известен проблем и в тази връзка от 2 дни зяпам и търся някакъв отговор!!??
Може ли някой да каже какво е усещането при скъсан менискус?? А при разтегнати коленни връзки??
Може ли човек да ходи , може ли да кляка , ако е малко разкъсването и разтежението? И може ли да мине само с времето или как ??
Изчетох мого мнения от д-р Загоров по темата , та не бих му се обидил ако той отговори.....
Valkont

Мнениеот the saint » 13 Яну 2009 22:47

нека и аз да споделя своя опит. Преди няколко месеца контузих коляното си докато играех футбол. Отидох в Пирогов, казаха, че ми няма нищо, но предложиха да ми сложат шина за всеки случаи. Тогава мои приятел ми препоръча д-р Дамянов от спртната клиника Дианабад. Прегледа ме и каза, че имам скъсан вътрешен менискус. Бях силно впечатлен от начина по които ми обясни всичко, от отношението....На следващата седмица ми направи артроскопия. Резултата беше невероятен-на другия ден ходех без болка, а след 2 седмици бях забравил, че съм опериран.
the saint

Мнениеот kakanelka » 26 Яну 2009 14:26

Здравейте, и моят приятел има скъсан менискус, медиален ретинакулум и медиална колатерална връзка вследствие на ски. Направихме ЯМР и се видя. Има и остеофити, износване на хрущял, "свободни ставни тела" и други проблеми поради стари спортни травми. След ЯМР не сме се консултирали с никой още, а мнение от лекаря, който искаме, ще имаме чак след 2 седмици. какво да правим междувременно? Оттокът спадна, но кракът е нестабилен. Дали трябва да се опитва да ходи нормално, дали да го щади максимално, или какво? Ако някой има идеи какво да се прави през този "период на безвремие" докато се чака мнение и дата за операция, моля да сподели! Травмата беше преди 2 седмици.
kakanelka

Мнениеот STD » 05 Фев 2009 13:04

На 4 януари след падане на ски, в спешното отделения на ВМА - приблизително към 18 - 19 h, д-р Ангелов ми постави диагноза - натъртване, което довело до разтягане на ставна капсула, гипсова шина 15 дни и домашно лечение 15 дни. Ефект - атрофия на 4главия мускул, невъзможност да се изправи или свие крака и куп други съпътстващи проблеми - отток, синини и т.н.
Малко хронология:
1. Пред кабинета - нямаше спешни случаи освен мен - за да ме приемат чаках около 15 мин., защото в кабинета сестрата вечеряше.
2. Прие ме сестрата и един "разводач", които се опитваха да намерят доктора и след като не успяха - съвместно направиха оглед на лявото ми коляно - сестрата седейки си на бюрото си, предаваше на някого по телефона констатациите та "разводача", който ми оглеждаше коляното и редеше житейски мъдрости : "Тя била на ски, а аз от обед съм на уиски. Ходила на Боровец, а ние работим на всички празници. Коляното и е подуто - събира вода. Ще и мине, като и покажа спринцовката, с която ще и изтеглиме водата и т.н."
3. Вероятно сестрата е говорила с доктора, т.к. ми каза, че трябва рентгенова снимка.
4. "Разводача" препускаше с мен по коридорите на ВМА бутайки количката до рентгена.
5. Колежката им от рентгена даде екзистенциалното си заключение : "Ще те боли, разбира се - това е болница". На снимката нямаше счупване.
6. Най-накрая видях доктора в спешния кабинет - д-р Ангелов, на чиито умозаключения, поразяващи със своята точност и компетентност, се наслаждавах - " С твоите килограми ( 67 кг. - 165 височина - 37 години) се занимавай се с по-високо интелектуални спортове - шах, табла...." - докато видимо пияният му помощник "разводач" ми гипсираше левия крак в странна геометрична фигура.
7. И така - изкарах с тази шина 15 дни и след това още 15 дни за да се подложа на домашна рехабилитация. Последният съвет, обаче е посланието на д-р Тодоров хирург.
8. И така до 3 февруари, когато след консултации с пострадали приятели, изчетени форуми и сравняване на симптоми по тях - стигнах до болница "Свети Панталеймон" - професор Таков, койно само с 5 минутен преглед, каза "скъсан менискусл. Операция след ЯМР.
9. ЯМР в Пирогов - резултат : "увеснала предна кръсна връзка с едем, разкъсан медиален менискус, костен мозък - едем" - това е сбитата форма на диагнозата.
10. Предстои операция - всички, с които см говорила, вкл. и ортопеди, казват, че най-добрият е Антоний Георгиев. Оперира в "Свети Панталеймон" и ВМА. Някой знае ли олко струва тази операция?
STD

Мнениеот тубата » 10 Фев 2009 14:24

преди 3 месеца си оперирах предна кръстна вразка,изчетох доста посъветвах се с доста приатели минали по този път тренирам джудо и имам много приатели които минаха през тази операция.има двама лекари в софия които са най добри това са Д-р Костадинов той е в Окражна болница и Д-р Тони Георгиев той е в Свети Панталеймон и двамата работат със здравна каса.не че нещто против имам другите доктори ама за повечето съм чувал лоши неща.аз лично избрах Д-р Костадинов и несажалявам
тубата

ПредишнаСледваща

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки