Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-вероятната причина е успокояващият й ефект
Взаимоотношенията в работата също влияят на продължителността ...
А над 9 хиляди го подкрепят в социалните мрежи
Вирусът на Испанския грип наподобява съвремения вирус на птичи...
реклама

Латерален епикондилит

Модератори: админ, консултанти

Re: Латерален епикондилит

Мнениеот dimi4ite » 13 Мар 2013 10:25

Здрасти Иво,
Какво е състоянието ти в момента, след проведеното лечение. При мен увреждането на тъканта е доста силно явно, защото след болката не се повлиява от нищо. Само с противовъзпалителни леко отслабва но не спира напълно да боли. При мен в дясната ръка имам болки и при сгъване и разгъване на лакътя. Ще ходя на консултация при доктор Хубенов в Драгалевци за да обсъдиме какво да правиме, но незнам кога защото е малко скъпичко при него. А инъче за Плевен съм кореспондирал с д-р Халваджиян, но нямам лични наблюдения. Четох за лекуване с растежни фактори, но и това май е доста скъпичко. Дано при теб нещата са се получили и не се сещаш повече за тези болки.
Поздрави!
dimi4ite

Мнениеот dicho » 16 Мар 2013 11:48

Измина една година от дълго планираната /от мен/операция.Възтановен съм на 100 % с една дума забравих ,че ми е правена такава.Извършвам всякъква тежка и еднообразна работа,ходя за риба ,не че и преди това не го правех но си тръгвах след 2 ,3 часа а сега...Относно самата операция .Упойката е ледокаин /или нещо подобно/пристягат ръката с ластичен бинт /по всъка вероятност за обезкървяване /в горната част на бицепса се поставя турникет ,от манипулацията не се усеща нищо трае, околу 30 мин.Престоя в болница е един ден.Операцията минава по здравна каса с доплащане от 180 лв.Това е в моят случай защото ,,Иван Рилски``Ст.Загора е частна болница и условията са като на три звезден хотел.Пък и нали се сещате колко ще платите в държавната болница/под масата/и пак никой няма да ви обърне внимание.Хора не се притеснявайте!Ако имате още някакви въпроси моля пишете на лични.
dicho

Мнениеот dicho » 16 Мар 2013 12:15

А повод всичките тези инжекции пробвал съм всичко за което съм чул. Нагревки, физиотерапия ,йонофореза и за всичко което се сетите,включително ходих при преподавател в Тракийски университет ,който бил излекувал много тенисисти/терапията беше на няколко етапа инжекции и втриване на някакви мазила с някъква специална машина/.НИЩО!Не съм си слагал само от тези с кръвната плазма/при тях се спряга за цена около 300 лв. ако не се лъжа/като трябвало да се поставят няколко такива.При лекарите важи основният принцип``Нищо лично става дума за пари``
dicho

Мнениеот grozdewa » 21 Мар 2013 10:48

Здравейте,казвам се Цвета от Варна.Вече 7 месеца лекувам дясната си ръка.Минах през три локални инжекции ,две физиотерапии облекчение за малко и болката се появи наново ,лекарят ми предложи операция.Аз реших да потърся второ мнение последва четвърта инжекция,лепенки,сега правя трета физиотерапия и пак предложение за операция.Ако може някой да сподели мнение за добър лекар във Варна.Моля за малко повече информация за Стара Загора. Имам две седмици в който трябва да реша дали ще се оперирам или трябва да напусна работа,защото болничните ми наближават лимита.Предварително благодаря!
grozdewa

Мнениеот dimi4ite » 21 Мар 2013 11:18

Здравей Цвета, болката ти се връща защото трябва доста почивка след проведеното лечение, а това в нашето положение е почти невъзможно. При мен увреждането е достигнало явно до такава степен, че от нищо не се повлиява. За това съм се насочил и аз към операция. Мен ако питаш това със връщането на работа скоро е нож с две остриета. Казвам го защото вече две години страдам от това. За Стара Загора знам това което е написал Дичо, но то ми е достатъчно да се реша на операция, след като нищо друго не ми помага.
Поздрави, Димо!
dimi4ite

Мнениеот dimi4ite » 21 Мар 2013 12:03

Цвета, може също да се поинтересуваш къде във Варна има апаратура за шоково-вълнова терапия. Пише, че се използвало за епикондилит, но до каква степен помага никой не може да каже. Пиши като предприемеш нещо и какво се е случило.
Успешно оздравяване!
dimi4ite

Мнениеот grozdewa » 22 Мар 2013 18:42

Благодаря за отзивчивостта!Вие ходили ли сте на преглед при др.Обретенов
grozdewa

Мнениеот dimi4ite » 22 Мар 2013 22:01

Аз не съм.
dimi4ite

Мнениеот dimi4ite » 20 Апр 2013 18:05

Здравейте на всички, на 18 направих операция на дясната ръка при д-р Хубенов в Света Богородица. Операцията е абсолютно безболезнена и трае само около 30-40 минути с всичките там приготовления и други съпътстващи процедури. Ако някой се интересува за подробности нека пита, ще отговарям ако мога.
dimi4ite

Мнениеот grozdewa » 20 Апр 2013 19:20

Моля за повече подробности.Много ми е спешно
grozdewa

Мнениеот dimi4ite » 20 Апр 2013 19:45

Какво те интересува. Доктора е повече от сигурен струва 400лв. изписаха ме още на обяд. Бие се упойка в лакета, която не боли само боцкането се усеща и после незнам защото нищо не се усеща. Само че те докосват и толкова. Изрязва се засегнатата тъкан и се правят мисля две дупчици в коста за да се храни от там сухожилието.
Успешно оздравявяне!
dimi4ite

Мнениеот undy » 12 Май 2013 11:25

Здравейте.
Мога да кажа,че и тази процедура(която съм описал по-напред),няма кой знае какъв траен ефект.Нямах оплаквания около 40-45 дена,но и с нищо не се натоварвах.
Вярно нямам постоянни болки в лактите сега,но и най-малкото натоварване го усещам.Започва пробождането в характерната точка,скованост и т.н.
Мой познат треньор по тенис на корт ме убеждава да потърся кинезитерапевт ,имал същият проблем и сега ОК.Нещата се получавали само с безболезнени намествания.Препоръча ми баща и син(Данчо и Иван).В НСА са на почит.Мисля да опитам при тях.Да има някой впечатление от тях?
Радвам се,че вече има доказан лек и излекувани хора.Последният вариант е операцията.Която не я изключвам понеже вече съм скептично настроен към всичко.
Поздрави.
undy

Мнениеот Octavio » 18 Дек 2013 02:45

Плаши ме как хората набързо прибягват до тежки инжекции и операции!

Нещо, което със сигурност помага е акупунктура, но все пак намерете добър специалист с много опит. Ръката трябва да почива максимално по време на терапията, а след терапията трябва да се проведе бавна и постепенна рехабилитация.

Другото ново, което някой спомена е шоково-вълновата терапия. Тази методика е нова и дава около 80% резултат. Но пак същото важи, почивка и рехабилитация.

Иначе самото възпаление и болка, особено в началото, могат да се облекчават с лед и гелове, я фастум, я онези немските.
Octavio

Мнениеот sashito66 » 02 Дек 2014 11:46

Здравейте всички! Преди около три години пуснах тази тема с оплакванията си от латералния епикондилит и сега се връщам пак със същите оплаквания след един относително спокоен 3-годишен период. Преди 3 години се наложи да ми бъдат поставени 2 дипрофоса-през 41 дни разстояние, защото след първия болката се върна също така силна и неприятна. На работа тръгнах точно 3 месеца след поставянето на втория кортизон. Върнах се с много страхове, защото нямам възможност да сменя работата, а именно тя е причината да стигна дотам. Сега всичко ми е много по-познато, единствената разлика между тогава и сега е, че чувствам болки вече и по протежение на цялата ръка до рамото, чувствам и една странна отмалялост към китката, като отново епицентърът на болката е в лакътя-сякаш пирон реже мястото при всяко движение, дори и да е елементарно. Вече втора седмица съм в болнични, остават още 6 дни, но не виждам как ще се върна на работа, тъй като сега съм дори по зле, отколкото преди 2 седмици, когато ми дадоха болничните. 6 дни пих флексистад-2 пъти дневно и до днес мажа с волтарен-абсолютно никаква полза. Очаквах, че няма да има полза, защото и преди 3 години нямаше. Не че лекарите не изписват правилото лечение. Просто това явно се оказва изключително упорито заболяване, което не се повлиява от традиционните методи. Не съм ходила все още на никакви други процедури- например физиотерапия. След 2 дни отново ще ходя на ортопед, мисля да го попитам за физиотерапия. Някак не ми се иска отново да стигам до кортизон в лакътя- достатъчно неприятно е, а сигурно е и вредно. За операция да не говорим- самата дума ми е страшна. Искам да попитам има ли хора, които са страдали от това и да са се оправили с някакви нетрадиционни лечения-сега тези лечения добиват все по-голяма популярност.Чета съветите за акупунктура, шокова и електротерапия и други, но ми се иска да сподели някой, който е приложил това при себе си и се е радвал на траен ефект. И също да попитам дали ми се полагат повече дни болнични при това състояние и колко. Защото всеки, който е страдал от това знае колко е упорито заболяването и че е голяма необходимостта от пазене доста време след облекчаване на болките. Ако се върна на работа и започна да правя всичко, което е свързано с нея, означава след няколко дни да не мога да се облека и обуя. Преди 3 години не поисках болнични, а и никой от лекуващите лекари не ми предложи. Освен 4-те седмици платен отпуск, който ми се полагаше, трябваше да си взема още точно 4 месеца неплатен. Добре, че съм в детска градина-държавна работа. Иначе отдавна частната фирма да ме е забравила. Благодаря от сърце, желая здраве на всички!
sashito66

Предишна

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки