Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
9 от 10 души с увреждане нямат работа
Ваксините се провеждат с най-висок стандарт на безопасност
Ваксина няма да бъде налична до края на годината
реклама

Латерален епикондилит

Модератори: админ, консултанти

Re: Латерален епикондилит

Мнениеот dimi4ite » 13 Мар 2013 10:25

Здрасти Иво,
Какво е състоянието ти в момента, след проведеното лечение. При мен увреждането на тъканта е доста силно явно, защото след болката не се повлиява от нищо. Само с противовъзпалителни леко отслабва но не спира напълно да боли. При мен в дясната ръка имам болки и при сгъване и разгъване на лакътя. Ще ходя на консултация при доктор Хубенов в Драгалевци за да обсъдиме какво да правиме, но незнам кога защото е малко скъпичко при него. А инъче за Плевен съм кореспондирал с д-р Халваджиян, но нямам лични наблюдения. Четох за лекуване с растежни фактори, но и това май е доста скъпичко. Дано при теб нещата са се получили и не се сещаш повече за тези болки.
Поздрави!
dimi4ite

Мнениеот dicho » 16 Мар 2013 11:48

Измина една година от дълго планираната /от мен/операция.Възтановен съм на 100 % с една дума забравих ,че ми е правена такава.Извършвам всякъква тежка и еднообразна работа,ходя за риба ,не че и преди това не го правех но си тръгвах след 2 ,3 часа а сега...Относно самата операция .Упойката е ледокаин /или нещо подобно/пристягат ръката с ластичен бинт /по всъка вероятност за обезкървяване /в горната част на бицепса се поставя турникет ,от манипулацията не се усеща нищо трае, околу 30 мин.Престоя в болница е един ден.Операцията минава по здравна каса с доплащане от 180 лв.Това е в моят случай защото ,,Иван Рилски``Ст.Загора е частна болница и условията са като на три звезден хотел.Пък и нали се сещате колко ще платите в държавната болница/под масата/и пак никой няма да ви обърне внимание.Хора не се притеснявайте!Ако имате още някакви въпроси моля пишете на лични.
dicho

Мнениеот dicho » 16 Мар 2013 12:15

А повод всичките тези инжекции пробвал съм всичко за което съм чул. Нагревки, физиотерапия ,йонофореза и за всичко което се сетите,включително ходих при преподавател в Тракийски университет ,който бил излекувал много тенисисти/терапията беше на няколко етапа инжекции и втриване на някакви мазила с някъква специална машина/.НИЩО!Не съм си слагал само от тези с кръвната плазма/при тях се спряга за цена около 300 лв. ако не се лъжа/като трябвало да се поставят няколко такива.При лекарите важи основният принцип``Нищо лично става дума за пари``
dicho

Мнениеот grozdewa » 21 Мар 2013 10:48

Здравейте,казвам се Цвета от Варна.Вече 7 месеца лекувам дясната си ръка.Минах през три локални инжекции ,две физиотерапии облекчение за малко и болката се появи наново ,лекарят ми предложи операция.Аз реших да потърся второ мнение последва четвърта инжекция,лепенки,сега правя трета физиотерапия и пак предложение за операция.Ако може някой да сподели мнение за добър лекар във Варна.Моля за малко повече информация за Стара Загора. Имам две седмици в който трябва да реша дали ще се оперирам или трябва да напусна работа,защото болничните ми наближават лимита.Предварително благодаря!
grozdewa

Мнениеот dimi4ite » 21 Мар 2013 11:18

Здравей Цвета, болката ти се връща защото трябва доста почивка след проведеното лечение, а това в нашето положение е почти невъзможно. При мен увреждането е достигнало явно до такава степен, че от нищо не се повлиява. За това съм се насочил и аз към операция. Мен ако питаш това със връщането на работа скоро е нож с две остриета. Казвам го защото вече две години страдам от това. За Стара Загора знам това което е написал Дичо, но то ми е достатъчно да се реша на операция, след като нищо друго не ми помага.
Поздрави, Димо!
dimi4ite

Мнениеот dimi4ite » 21 Мар 2013 12:03

Цвета, може също да се поинтересуваш къде във Варна има апаратура за шоково-вълнова терапия. Пише, че се използвало за епикондилит, но до каква степен помага никой не може да каже. Пиши като предприемеш нещо и какво се е случило.
Успешно оздравяване!
dimi4ite

Мнениеот grozdewa » 22 Мар 2013 18:42

Благодаря за отзивчивостта!Вие ходили ли сте на преглед при др.Обретенов
grozdewa

Мнениеот dimi4ite » 22 Мар 2013 22:01

Аз не съм.
dimi4ite

Мнениеот dimi4ite » 20 Апр 2013 18:05

Здравейте на всички, на 18 направих операция на дясната ръка при д-р Хубенов в Света Богородица. Операцията е абсолютно безболезнена и трае само около 30-40 минути с всичките там приготовления и други съпътстващи процедури. Ако някой се интересува за подробности нека пита, ще отговарям ако мога.
dimi4ite

Мнениеот grozdewa » 20 Апр 2013 19:20

Моля за повече подробности.Много ми е спешно
grozdewa

Мнениеот dimi4ite » 20 Апр 2013 19:45

Какво те интересува. Доктора е повече от сигурен струва 400лв. изписаха ме още на обяд. Бие се упойка в лакета, която не боли само боцкането се усеща и после незнам защото нищо не се усеща. Само че те докосват и толкова. Изрязва се засегнатата тъкан и се правят мисля две дупчици в коста за да се храни от там сухожилието.
Успешно оздравявяне!
dimi4ite

Мнениеот undy » 12 Май 2013 11:25

Здравейте.
Мога да кажа,че и тази процедура(която съм описал по-напред),няма кой знае какъв траен ефект.Нямах оплаквания около 40-45 дена,но и с нищо не се натоварвах.
Вярно нямам постоянни болки в лактите сега,но и най-малкото натоварване го усещам.Започва пробождането в характерната точка,скованост и т.н.
Мой познат треньор по тенис на корт ме убеждава да потърся кинезитерапевт ,имал същият проблем и сега ОК.Нещата се получавали само с безболезнени намествания.Препоръча ми баща и син(Данчо и Иван).В НСА са на почит.Мисля да опитам при тях.Да има някой впечатление от тях?
Радвам се,че вече има доказан лек и излекувани хора.Последният вариант е операцията.Която не я изключвам понеже вече съм скептично настроен към всичко.
Поздрави.
undy

Мнениеот Octavio » 18 Дек 2013 02:45

Плаши ме как хората набързо прибягват до тежки инжекции и операции!

Нещо, което със сигурност помага е акупунктура, но все пак намерете добър специалист с много опит. Ръката трябва да почива максимално по време на терапията, а след терапията трябва да се проведе бавна и постепенна рехабилитация.

Другото ново, което някой спомена е шоково-вълновата терапия. Тази методика е нова и дава около 80% резултат. Но пак същото важи, почивка и рехабилитация.

Иначе самото възпаление и болка, особено в началото, могат да се облекчават с лед и гелове, я фастум, я онези немските.
Octavio

Предишна

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки