Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Над половината не знаят че са ХИВ-позитивни
Намалява се значително риска от хиперстимулиране
Причините отстрана на организма
Това отчитат от Центъра за изследване на рака в Мигичан
реклама

Изкълчен глезен

Модератори: админ, консултанти

Изкълчен глезен

Мнениеот aviorx » 06 Май 2011 15:58

Вчера имах нещастието да си изкълча глезена и нещата са малко по сериозни от нормално стъпване на криво.
Слизах по стълбите и стъпих на криво. Първоначално изпитах доста сериозна болка, но след по малко от минута продължих, леко накуцвайки. Мърдах глезена и пръстите във всички посоки. Като се прибрах във вкъщи глезена беше леко надут, сложих лед и спадна, но след това продължи да се подува и доста болеше. Като си легнах, успях да го наместя и постепенно болката намаля и не съм се събуждал. Сутринта се чувствах добре, но когато станах и го раздвижих пак ме заболя.
Обадих се на личния лекар и много не ми стана ясно какво да правя. Каза, че принципно ще отшуми, но може и да съм спукал нещо (посъветва ме да правя снимка). Принципно мога и в момента да движа глезена във всички посоки, но е подут и отока ограничава движението. Вече минаха около 20 часа от инцидента и леко почна и да посинява. Надявам се отока да не се увеличава повече.

Посъветвайте ме какво да правя. В момента съм сам във вкъщи. Не ми се ходи за снимка, надявам се отока постепенно да спадне и крака до 2-3 дни да е във форма
aviorx

Re: Изкълчен глезен

Мнениеот babs » 06 Май 2011 21:52

Здравейте,
Пишете ако желаете на vwlev.lek@mail.bg
babs

Re: Изкълчен глезен

Мнениеот д-р Цончев » 07 Май 2011 21:54

При всички случаи е добре да се снима и да се погледне от ортопед.
д-р Цончев

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки