Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Открие на изследователи отваря нова насока за търсене на лечен...
От запек страда всеки пети човек
Културата се счита за много мощен антиоксидант
Спиралата може да бъде поставена по всяко време на менструални...
реклама

Изкълчен глезен

Модератори: админ, консултанти

aviorx

Изкълчен глезен

Мнениеот aviorx » 06 май 2011 15:58

Вчера имах нещастието да си изкълча глезена и нещата са малко по сериозни от нормално стъпване на криво.
Слизах по стълбите и стъпих на криво. Първоначално изпитах доста сериозна болка, но след по малко от минута продължих, леко накуцвайки. Мърдах глезена и пръстите във всички посоки. Като се прибрах във вкъщи глезена беше леко надут, сложих лед и спадна, но след това продължи да се подува и доста болеше. Като си легнах, успях да го наместя и постепенно болката намаля и не съм се събуждал. Сутринта се чувствах добре, но когато станах и го раздвижих пак ме заболя.
Обадих се на личния лекар и много не ми стана ясно какво да правя. Каза, че принципно ще отшуми, но може и да съм спукал нещо (посъветва ме да правя снимка). Принципно мога и в момента да движа глезена във всички посоки, но е подут и отока ограничава движението. Вече минаха около 20 часа от инцидента и леко почна и да посинява. Надявам се отока да не се увеличава повече.

Посъветвайте ме какво да правя. В момента съм сам във вкъщи. Не ми се ходи за снимка, надявам се отока постепенно да спадне и крака до 2-3 дни да е във форма

babs

Re: Изкълчен глезен

Мнениеот babs » 06 май 2011 21:52

Здравейте,
Пишете ако желаете на vwlev.lek@mail.bg

д-р Цончев

Re: Изкълчен глезен

Мнениеот д-р Цончев » 07 май 2011 21:54

При всички случаи е добре да се снима и да се погледне от ортопед.

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”