Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
С хатха йога уравновесяваме силите в организма
Може ли прилошаването в автомобил да се дължи на тях
Детайлът осъзнаване на съня е ключов
реклама

Силна болка във коляното-диагноза??

Модератори: админ, консултанти

Силна болка във коляното-диагноза??

Мнениеот brena » 29 Юли 2007 13:44

Изображение
Изображение

Здравейте,
Имам огромен проблем, свързан е със страшна и нетърпима, непресттанна болка във вътрешната част на коляното до капачката. Мастото на болката е кръг със диаметър около 5-6 см, точно от вътрешната част на коляното...
Болката се появи още преди 1 година, когато карах велоенергометър по-дълго време около 1-2 часа....продължи около 2-3 месеца, беше слаба и болеше най-вече при клякане....но отшумя...
Сега преди 1 месец ползвах "степер" правих около 300 стъпала през ден, след 5 дни отново започнаха болки във коляното, във началото слаби, но сега са нетърпими...
Искам да Ви, спомена че имах такава болка и във лакътя на дясната ръка, мисля че се натоварих доста, болката е нетърпима, повече от 3-4 месеца, поду се малко, остана сега малка подутина, мина от само себе си, просто повече време продържи...
Описвам Ви болката, точно за да ми помогнете, мисля че болката във лакътя, вътре във коста е същата като тази във коляното. Обхваща малко място, като се натисне боли до смърт...като че ли една точка, едно кръгче ....

Болката във коляното е следната:
Страшно боли като се свива и изправя коляното, нещо прещтраква вътре, като че ли се захапва нещо, нещо като че ли пречи на капачката, боли ужасно когато се лежи настрани, не боли когато се лежи по гръб, когато се кляка пука и боли при изправяне , когато се седи продължително време не може да се изправи коляното от болка, когато се върви боли вътре във коляното..
При свиване и изправяне е адска болка вътре във коляното, вътрешната половина на коляното
Боли когато се извива коляното настрани, когато се усуква..
Сложих си еластична наколенка, но боли не се търпи..
Сега си сложих бинт еластичен, но го увих около капачката, като че ли малко отпусна, но много малко..
Вечер е нетърпимо, цяла нощ трябва да спя на гръб изправена, краката опънати...
Понякога боли нетърпимо, после изведнъж спира но за кратко...
Преди като вървях ми минаваше, като спра после трудно се раздвивжвам, но сега е ужас, нетърпим...

Да ходих на лекар и то на двама, там е проблема ми...
Правих снимка на ръката нищо няма на коста, просто нещо със меките тъкани...
Правих снимка на коляното няма нищо на коста.....

Посетих двама лекари, установих че и двамата имат абсолютно различно мнение по въпроса заколяното ми...

Първия лекар установи след адски натискания и болки, след което два три дни бях по-зле, той установи че съм за операция на менискуса, спешна ....искаше да ми слага инжекция някаква....

Втория установи че първия греши, каза за някакво заболяване на меките тъкани, свърза го и със ръката ми ..
Той каза че не е менискуса, че няма никакъв проблем със менискуса, каза да ми бие инжекция някаква и това е, .....

Моля Ви, пишете ми я ясно, искам да разбера каква е диагнозата от двамата лекари, особено втория.....за меките тъкани

Пия "Аолин" , болката е нетърпима, не мога да се движа навън, страх ме е, понеже първия лекар ми каза че менискуса е отлепен и ще се скъса напълно, да взема спешни мерки, щяло коляното да ми откаже и да се заключи ...

а втория каза че само ще имам страшни болки,трябва да ми бие инжекция някаква хидро....

Прикачих Ви диагнозите, обяснете ми ги, дайте ми адрес на който да се консултирам, имам предвид във интернет....

Не съм от София...това е огромен проблем, ако се налага нещо трябва да съм сигурна за да дойда въвСофия....страх ме е да не направя беля, нещо страшно да стане, да се залежа....

Моля спешно ми помогнете, понеже болката е ужасна и непрестанна...

Дори сега на компютъра едва се седи, болката е нетърпима, дори обхваша и крака, особено като седя, ако леко го вдигна но не напълно малко спира, но после отново...

Разчетете ми диагнозите, които са горе....
brena

Мнениеот д-р Загоров » 30 Юли 2007 11:09

Здравейте! Аз съм ортопед, работя в София. В заведението, където работя, се занимаваме изключително с колянна хирургия. Оплакванията, които описвате много приличат на менискална болка или такава свързана със синовиална възпалена "гънка" вътре в коляното. Диагнозата на втория лекар е инсерционит, т.е. възпаление на залавното място на мускул, но там където описвате болкатаняма залавно място на мускули, така, че мнението ми е, че е много вероятно дса става въпрос за скъсан мениск. Това прави нещата относително спешни или поне "не търпящи неглижиране". Телефонът ми е 0887859567, ако желаете да насрочим преглед. Не мога да Ви помогна повече от разстояние. Ако клиничната картина е неясна, има вероятност да Ви препоръчам ЯМР, което ще доуточни диагнозата. Желая Ви успех!
д-р Загоров

Мнениеот brena » 30 Юли 2007 12:11

Здравейте,

Благодаря Ви, аз съм от Бургас, това означава че нямам удоволствието да посещавам такива лекари като Вас, посетих тук двама най-добрите лекари във Бургас, пратих Ви техните диагнози, две напълно различни диагнози.

Мисля че нещо греша и не мога да Ви опиша точно болката, ще се опитам понеже това е много важно, всеки път когато си свивам и изправям коляното като вървя, , капачката ми нещо прищипва като че ли, не точно под капачката, а малко отстрани навътре към крака ..пука, когато си повдигам крака усещам капачката си и болката под нея, просто си усещам капачката на коляното странно и боли...като че ли ми се намества, все едно не е на мястото си, нещо се прищтипва и откача, всичко това усещам като болка, придърпване, прескачане точно под капачката на крака си, но малко повече към вътрешната част на крака ...

Притеснява ме факта че и двамата лекари направиха обстойни прегледи на коляното ми, видяха и смимка на коляното, първия лекар който каза че съм за операция направи прегледа толкова болезнене, легнах по гръб, свих крака във коляното нагоре под прав ъгъл, после почна да натиска със пръст силно на лявото коляно една точка отвътрешната страна на коляното, просто напипа едно боледнено място и докато натискаше, въртеше стъпалото наляво и надясно...след това два три дни болката на това място беше неуписуема...той каза за операция...

Втория лекар, направи по дълъг преглед там освен по гръб, легнах и по корем, по леко направи прегледа, питаше ме за болката, след това каза че не вярна диагнозата на първия лекар, настоя и то доста убедително да ми направи инжекции...препоръча обезболяващи до тогава докато със инжекция притъпи болката...

Д-р Загоров,

Моля Ви, помогнете ми, представа си нямате във Бургас за какво става дума, двама лекари със абсолютно различни диагнози!
Болката сутрин до обяд се засилва, после пия Аолин почти спира, после вечер ту се появява ту изчезва, има моменти все едно нямам болка изобщо, после във определено положение е толкова силна че направо не се търпи , повярвайте ми.

Боли при усукване, боли като се легне настрани, тогава е най-силна болката, когато се лежи по гръб е спокойно, боли като дълго време се седи, като се върви също...

Какво да правя, да направя ли ядрено -магнитен резунанс, налага ли се наистина, ами ако е нещо по просто...
От вчера имам като че ли и подутина лека отвътре на коляното
Незнам как да Ви опиша мястото на болката - отвътрешната част на капачката малко долу, има вдлъбнатина като се сложи ръката се чува пукване
Мога ли да ходя дълго време, има ли начин да разбера влошава ли се или не, как да различа коя от двете диагнози е, само единствено мога да кажа , че такава болка имах във лакътя, точно на коста, болката беше нетърпима и дълго време около 3 месеца, поду се, сега също има подутина но болката там изчезна както и дойде....стана след претоварване на ръката ми...
Дали имам проблеми със меките тъкани, нещо такова ми каза лекаря...

Ако е за операция за какво да следя, какво да наблюдавам за да преценя какво да правя, как да различа двете диагнози, ако е зле ще продължава ли болката и колко време..
Кракът ми е стабилен, стоя си на него, вървя си, но боли,

Втория лекар ми спомена, че ако пия обезболяващи и ми минава не е сложно и не е спешно, така ли е...но щепродължи дълго и болезнено ...не е скъсан менискус ...

Моля Ви , да ми простите , знам че е направо чудо, ако със писани ми помогнете, знам че трябва да дойда при Вас, но как, имам ангажименти, мога само ако е нещо сериозно, само тогава...

Ако внимателно прочетете моитте обяснение , може да ми помогнете от разстояние ...

Благодаря Ви...
brena

Мнениеот brena » 31 Юли 2007 10:24

Здравейте отново,
Простете, предполагам че не може да се пише от един и същи човек два пъти, но наистина е спешно и имам нужда от Вашето компетенстно мнение.

Понеже още нещо може да Ви обясня, това ще може да Ви насочи какво точно става със коляното ми, а аз си държа на коляното ми, понеже съм твърде млада за да махна със ръка, а не ми е възможно да дойда поне за във мовента във София.

Направи ми впечатление, понеже вечер не мога да спя нормално ще Ви обясня защо..
Не мога да разбера, как така когато лежа гръб коляното не ме боли..
Когато легна настрани- наляво или надясно, като че ли се изсипва всичката болка от целия свят във коляното ми, точно под капачката се опасва от край до край цялото ми коляното .....силна, нетърпима болка, ако веднага не се обърна болката става п о-силна и по-силна до натърпимост, веднага реагирам и обръщам крака си, като се обръщам по гръб, веднага болката преминава и спира на момента....

Простете ми,

Благодаря Ви,
brena

Мнениеот д-р Загоров » 31 Юли 2007 10:26

Съжелявам, не е сериозно да се правят опити за лечение от разстояние. Пак Ви казвам, преобладаващата част от оплакванията приличат на скъсване на мениска, но не е изключено проблемът да е и в нестабилност на капачката или пък отчупване на хрущялно парче...Много са вариантите...при внимателен преглед би трябвало да отпаднат повечето от тях. Не мога да ви дам никакви прогнози колко е сериозно. ЯМР може да помогне много, но в голяма част от случаите може да се спести (а си е скъпо изследване и трудно пациент може да си го уреди през здравна каса). Проблемът прилича на вътреставен, което най-вероятно "завършва" с артроскопия, миниинвазивна операция.
д-р Загоров

Мнениеот brena » 31 Юли 2007 11:54

Благодаря Ви,
Явно Ви притеснявам излишно, но понеже нямам възмомжност да дойда до София, какво ми препоръчвате, имам причини да не мога да дойда там..
А тук, вече Ви писах, двама от най-добрите лекари ми казват различна диагноза, как да повярвам отново и да отида на друг..

Eто нещо със което ще ми помогнете , вярвам във това !

Стоях продължително на компютъра, след това не можех да стана и да вървя, кракът ми беше като отсечен от коляното надолу, адска болка, просто като че ли коляното ми виси и се клати надолу , нещо във коляното държи крака ми, но със болка....Ако не се вземе някакво лекарство не се търпи, повярвайте ...

След обаче клякане около 2-3 минути, станах като нова, без болка почти никаква във коляното, все едно не е било....вървя си спокойно, няма болка, няма придърпване...няма нищо, след едно клякане само .....

Сега го свивам, изправям,спокойно само има малко пукане във капачката....

Моля Ви,
Можете ли да ми обясните, как да разбера че съм за спешна помощ, или не съм...
Навярно по това, ако болката намалява от ден на ден, значи се подобрявам и да изтърпя със болкоуспокояващи..
Ако продължава все по -силна, и по-силна, ако няма облекчение след болкоуспокояващите, ако от ден на ден няма дори и малако подобрение и намаляне на болката, значи е сложно и спешно...

Такова ли е положението ми.....

Как да разбера на къде отиват нещата по принцип...

Какво да следя във положението си, Вие можете да ми помогнете , понеже Ви описах всичко във яснота и точност, а това е достатъчно за един много добър лекар за да помогне дори и от разстояние,

Вие, простете но знаете повече, прочетохте повече, изслушахте ме повече, получихпте яснота повече от другите лекари, със които говорих само 5 минути и то неизчерпателно......
brena

Мнениеот д-р Загоров » 31 Юли 2007 17:01

При цялото ми уважение, мисля че и аз Ви обясних добре, не мога да ви помогна повече от разстояние, кракът си е ваш, вие знаете кога да му отделите нужното внимание. Пак ви казвам, изглежда , че причината е мениск, "изглежда" означава, че в медицината 2+2 не винаги е 4, повече няма да коментирам. Имайте доверие на който искате, надявам се да съм ви бил от полза. Успех!
д-р Загоров

Локална остра болка в ставата на коляното

Мнениеот kulaksazov » 16 Яну 2013 20:49

Към д-р Загоров - само един въпрос:
Възможно ли е от някакво лекарство - антибиотик и/или хранителна добавка, както и от комбинация между няколко (евентуално несъвместими) да се получи локална остра болка в колянната става и да отшуми след няколко дни.
Питам, защото за остър простатит ми предписаха антибиотик, аз го пиех с мултивитамини:
Антибиотик - левофлоксацин 1х 24 ч;
Мултивитамини - A biz Zна АВОФарма;
Хранителни добавки: Linex(реклама тече в момента по телевизията)
CystiRen 2x2 таблетки.
Интересно ми е дали може да се получат такива остри болки, особено след като най-напред започнаха от единото коляно, тъкмо отшумяха - сега ме боли другото коляно и в добавка някъде около глезена, пак локална точка.
kulaksazov

Re: Силна болка във коляното-диагноза??

Мнениеот darsi362 » 21 Фев 2013 10:11

Здравейте!Ще споделя моя проблем и искрено моля за помощ!Аз съм лекоатлетка от 5 години..Преди няколко седмици във фитнеса пълен клек с лоста и ме пронизиза хоризонтална болка в дясното коляно.Бързо огшумя,но преди два дни като клекнах(без щанга) едвам се изправих..Болката е адски силна при всяко свиване на коляното.Мазах го със змииска отрова,но не помага.След два дни имам състезание.Моля кажете ми какво ми е и какво да правя.
darsi362

Мнениеот д-р Цончев » 22 Фев 2013 13:31

Трябва от ортопед да се види това коляно, да се снима, ЯМР евентуално. Не е за натоварване...
д-р Цончев

Мнениеот markizzz » 26 Мар 2013 16:05

Здравейте,бих искала и аз да споделя своя проблем с коляното,който датира от 2007г.Изпитвах силни болки и заради това тръгнах по лекари.Посетих ревматолог,ортопед,който ме прегледа,назначи ми лечение за 10 дни и след повторен преглед ми каза,че имам проблем с вените.а не с костите.От там отидох на преглед при съдов хирург,който ме прегледа и каза.че няма нищо обезпокоително и по моя преценка да пия лятото детралекс.Така след посещенията при трима лекари ходенето ми по кабинетите приключи.но не и болката.Нямах подуване.не сьм тренирала никакьв спорт и намам контузии.Имам малко детенце с което играем на пода.но след това аз изпигвам мн силни болки.когато се изправя.Започна коляното да прищраква и се поду от лявата страна.Вчера ми беше поставена диагноза мастна тъкан под капачката.назначиха ми лечение за 10 дни афламил и дееп рилийв и ако ме боли да отида пак за да ми сложи инжикция.която не ми каза каква е.Искам да попитам дали ако сваля килограми ще повлияя по някакьв начин тази тькан или само ще облекча натоварването на костите? И дали има някаква профилктика.нещо.което да правя,за да не се появи пак тази болка както предния път след напрактика същото лечение само че с други медикаменти.
Благодаря за отделеното време.
Бъдете здрави.
markizzz

Мнениеот д-р Цончев » 27 Мар 2013 15:22

При всички случаи регулирането на телесното тегло ще е от полза, и то не само за ставите.
д-р Цончев

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки