ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

пластика на предна кръстна връзка

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: пластика на предна кръстна връзка

Мнение от д-р Цончев » 14 яну 2013 18:57

Мога да препоръчам друг ортопед за контролно мнение.

orthosport1

Мнение от orthosport1 » 15 яну 2013 20:52

бих ви препоръчал да направите консултация при още един спортен травматолог.

danito2849

Мнение от danito2849 » 27 апр 2013 13:09

Здравей , Vladip. Виждам , че си писал през януари и може би вече си направил операция , но все пак моята беше миналата седмица и затова мога да дам мнение по темата едва сега. През Ноември 2012г.скъсах ПКВ - установих го чрез ЯМР. Отидох при д-р Владимир Русимов във ВМА и се разбрахме като спадне отока да предприемем лечение. И така до преди една седмица. Операцията ми беше на 22.04 сега е 27.04 и вече си ходя в нас без патерици само с шина. Операцията бе чрез взимане на част от вътрешно сухожилие на бедрото а фиксирането му чрез "копче"- retro button и "винт". Имам само четири дупки около коляното. Изключително безболезнена операция не без помощта на прекрасния анастезиолог разбира се. Като цена - около 2200лв. за имплантите и шина и патерици зависи от цената им- около 200-250лв./ на мой приятел , който си прави операцията преди мен имплантите му бяха около 1600 лв. всичко е по преценка на докторите/. След изписване имаш инжекции за около 250 лв. , които се бият около месец. Клиниката във ВМА е страхотна /стаи , отношение на сестри , доктори и санитари/ , така че ако не си правил още интервенции ти я препоръчвам. Надявам се да съм бил полезен с информацията.

oki4a

Мнение от oki4a » 16 юни 2013 19:13

Някой може ли да ми каже,каква е цената на пластика на предна кръстна връзка...? Благодаря предварително..?

nkc20

Я

Мнение от nkc20 » 04 дек 2014 23:59

Здравейте и от мен!
Първо, искам да споделя разочарованието си от некомпетеността на един ортопед (не съм сигурен дали е некомпетентност или нещо друго, но темата е много дълга и не искам да влизам в подробности в нея). Малко предистория... Януари месец тази година при игра на футбол, стъпих на криво, при което цялата става под коляното се огъна навън. Почувствах адска болка, но след налагане с лед и мазане отокът спадна и започнах да стъпвам почти нормално на крака. Реших все пак да отида на преглед при въпросния ортопед. След около 5 минути преглед ми каза, че имам мускулно разтежение и ми изписа Пиаскледин за пиене и Перскиндол за мазане. Както и да е, след няколко седмици нямах никакви болки и реших пак да пробвам да играя футбол. При изчистване на една топка, при което проблемният крак остана опорен, пак почувствах силна болка. Този път реших да отида и на друг лекар - в Софиямед. Мнението му беше, че се касае за възпаление на менискуса, би ми някаква инжекция и пак ми изписа мазила. Отидох и при първия за второ мнение, той пак си държеше на мускулно разтежение.
И стигаме до преди около месец. През лятото и есента нямах никакви болки, можех да клякам, играех футбол редовно. В началото на ноември на един мач скочих за висока топка, при приземяването кракът ми се огъна и почувствах отново болки, макар и не чак толкова силни като първите два пъти (но се чу изпукване в коляното). До вечерта болките се усилиха, а на следващия ден бяха още по-силни. Ходих в Св. Панталеймон, там ме прегледа д-р Таков и каза, че има съмнение за скъсан менискус и трябва да направя ЯМР. Дадоха ми и една седмица болничен, не са ми обездвижвали крака, но предимно лежах и седях седнал през тази седмица. Следващата седмца вече стъпвах по-нормално и реших да отида и при въпросния господин, от когото съм силно разочарован, ей така - за второ мнение. Той сгъва и разгъва крака в продължение на само около 2 минути и каза, че ми няма нищо, след като съм можел да си сгъвам проблемният крак до същото положение, в което мога и другия... Дори не ми изписа никакви медикаменти този път.
Отидох в крайна сметка на ЯМР, който показа следното:
МР данни за руптура на ACL и дегенеративни промени на заден рог на медиален менискус. Малък ставен излив. Незначителен к.м. едем с описаната локализация
Аз това си го превеждам като скъсана ПКВ и съмнение за частично разкъсване на менискус (поправете ме, ако греша). Мисля да ходя за разчитане на резонанса при д-р Мурадов, доста хора ми го препоръчаха.

Искам да питам обаче нещо друго. Вероятно от претоварването и факта, че доста често здравият ми крак трябваше да поема цялата ми тежест, се появиха болки и в здравото коляно. Болките са точно над капачката и ми се струва, че е нещо по-скоро мускулно. Нормално ли е това и каква би могла да е диагнозата? Отток няма. Също така, често при сгъване и разгъване (по-често при сгъване) се чува силно изпукване в болното коляно, а няколко пъти се случи и в уж здравото. Нормално ли е това?

П.П. Съжалявам, ако не съм писал в правилната тема, както и за това, че постът ми стана доста дълъг.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 дек 2014 08:42

Според мен е по-скоро нормално, тъй като здравия крак поема натоварвания за да се щади другия крак.

nkc20

Мнение от nkc20 » 05 дек 2014 09:47

Благодаря Ви за бързия отговор! Все пак мисля, когато отида за разчитане на ЯМР, да помоля лекаря да прегледа и здравото коляно.
А за изпукванията? Според Вас нормални ли са? Получава се леко блокране на крака при сгъване и при отблокирането изпуква.
Възможно ли е и менискусът да ми е скъсан, освен ПКВ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 дек 2014 14:24

Няма как да кажа трябва да се направи ЯМР или артроскопия за да се види менискуса.

nkc20

Мнение от nkc20 » 03 мар 2015 13:51

Здравейте отново!
На 26.02 претърпях артроскопска интервенция при д-р Мурадов и екипа му в Св. София. Операцията беше на скъсана ПКВ и скъсан менискус. Мина успешно и сега се възстановявам. Вчера ме изписаха от болницата и започнах да приемам Xarelto 10 mg за разреждане на кръвта. Днес обаче забелязахме кръвоизлив на две места (на едното е има посинен участък, а на другото е ивица). Не ме болят (само леко при допир), а са малко по-втвърдени. Звъннахме в болницата и от там една сестра каза, че било нормално след операцията.
Все пак ми е малко притеснено. Някой друг сблъсквал ли се е с пидобен проблем?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 мар 2015 15:08

Ако са в областта на коляното, там където е работено, вероятно е нормално.

teodor__mladenov

Мнение от teodor__mladenov » 05 юни 2015 20:52

... a kato cena za operaciq na PKV,znaete li kolko e..?interesuva me za SF?

Ventsip

Мнение от Ventsip » 12 фев 2016 21:31

От прочетеното в горните постове виждам, че се дискутират различните методи при реконструкция на ПКВ. Не съм специалист и макар и да имам впечатления натрупани от необходимостта ще задържа мнението за себе си. Бих споделил моя личен опит в тази област. Претърпях операции на ПКВ и на двата крака в различно време. Първата беше на лявото коляно при д-р Хубенов, тогава в СБАЛТОСМ в Дианабад през 2009 г. Много съм доволен както от професионализма на доктора и екипа му (точна диагноза, операция...), така и от резултатите. След 7 години коляното ми е стабилно, мога да играя футбол и да го натоварвам. Но... за жалост през есента на миналата година контузих другото коляно и след ново четене из интернет, от там разбрах за новата техника прилагана от д-р Мурадов, но реших да не експериментирам и се обърнах отново към Хубенов. Той работи сега в МБАЛ "Св. Богородица". Трябва да призная, че отново срещнах същият професионализъм, но сега при значително по-добри условия на болничния престой и организация на цялостния лечебен процес. Докторът ме оперира на 8.02.2016. Патерици вече не се използват и още на първия след оперативен ден рехабилитаторът те кара да стъпваш на оперирания крак, което е от голяма полза за запазване на мускулатурата и по-бързото възстановяване. Днес, на четвъртия ден махнах шината и стъпвам без нея, като започнах внимателно да сгъвам крака в коляното чрез плъзгането на петата по леглото. Това скъсява значително процеса на възстановяване. Като цяло за няколко години при същата техника процесът на възстановяване е скъсен и оптимизиран, което е само от полза за пациента. Д-р Хубенов сподели, че пателарното сухожилие, от което се взима част за да се замести скъсаната връзка е със същата хистология, както самата връзка, което го прави изключително подходящо. Освен това сухожилието се взима с малка част от костта в двата му края, така че прикрепването му към двете кости е по-здраво, защото е кост в кост.
Опитът ми край тези две операции и запознаването ми с редица подобни случай описани както в интернет, така и разказани ми лично от хора ме кара да съветвам всеки, когато става въпрос за контузия на коляното, да не се доверява на всеки срещнат ортопед, защото, колкото и да е странно, много от тях сякаш не са и чували за мануалните тестове, чрез които доста сигурно може да се диагностицира скъсването на ПКВ. Много често неразбиращи ортопеди вместо да те препратят при специалист си измислят някакви диагнози от сорта на "разтегнати странични връзки" или "нищо ти няма, слагай лед и го мажи с някакъв мехлем". Резултатите са трагични, защото коляното остава нестабилно и е просто въпрос на време до вторична травма, при която могат да бъдат засегнати и менискуси и състоянието в коляното да се влоши допълнително. По-добре дайте някой лев за преглед при ортопед специалист в коленни травми и човек, който е правил много такива операции, вземете и второ мнение и тогава действайте. Д-р Хубенов има над 3000 реконструкции на ПКВ и е един от водещите в тази сфера. Няма да сгрешите, ако го потърсите за мнение.

snejanka76

Мнение от snejanka76 » 31 мар 2016 10:24

Здравейте! Колко ви струваше операцията при д-р Хубенов?

Ventsip

Мнение от Ventsip » 31 мар 2016 12:18

Операция на предна кръстна връзка при д-р Хубенов струва 2480 лв., като в тази сума влизат изследванията преди операцията, пет пъти рехабелитация след операцията и една процедура с кръвна плазма, както и необходимата шина в началото, която се носи няколко дни след операцията.

versus_8686

Мнение от versus_8686 » 27 апр 2016 12:35

При скъсан мениск или увреда на ПКВ
има ли вероятност да не чувстваш болка , а в същото време да имаш увреда , или винаги е приветствано от силна болка , оток и изпукване .

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”