ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

пластика на предна кръстна връзка

Модератори: админ, консултанти

aldo

Re: пластика на предна кръстна връзка

Мнение от aldo » 25 ное 2011 00:24

До kolene ,

какво означава постояннно скъсана ПКВ?

kolene

Мнение от kolene » 25 ное 2011 00:37

Да 3 пъти но няма ефект

aldo

Мнение от aldo » 25 ное 2011 00:43

Какво 3 пъти?

tactless

Мнение от tactless » 25 ное 2011 00:54

аз го питах дали си е правил досега операция на връзката понеже каза че постояно е скъсана

yovev

Мнение от yovev » 16 яну 2012 16:48

Здравейте,
преди малко повече от два месеца получих травма на дясно коляно по време на футбол.
Освен това, от 3-4 години имам по-сериозни болки в коленните стави. Ходил съм и при ортопеди и при ревматолози. Най-новата ми диагноза, след ЯМР е (специално за дясното коляно) скъсана предна кръстна връзка и поражения по външния рог на медиалния менискус.
Тъй като живея във Варна, нямам много голям избор кой да ми прави операцията, но бих искал да направя още поне една консултация преди да запиша час за операция.
Можете ли да ме посъветвате, към кой докторо в София или Плевен да се обърна и по възможност, да ми дадете някакви координати за връзка?
А ако можете да ми дадете информация за д-р Владислав Григоров от терапията във Варна дали е оперирал някого от вас ще ви бъда много благодарен.

П.П
Не съм сигурен, за кой метод точно сме говорили с него, но ставаше въпрос за вземане на сухожилна тъкан от бедрения мускул и слагането й на мястото на връзката. Самата операция е по здравна каса, но се заплащат допълнителни консумативи, които тя не поема и излизат на около 2500 лева включително и тези за менискуса.

aldo

Мнение от aldo » 16 яну 2012 22:54

До yovev,

Моят съвет е да се консултираш с Д-р Мурадов.Той работи в болница "Света София" на бул“България"104.Телефона на регистратурата е 02/8184600.

ivan...

Мнение от ivan... » 17 яну 2012 01:27

Срещни се др Мурадов тоя метод не е добър според мен има доста по добри. Той ще ти каже за твоя случай кое е най добро и успех

gramov

Мнение от gramov » 15 фев 2012 22:53

Здравейте,
Имах гадният късмет да скъсам пкв и минискуси и на 2та крака(не наведнъж де).
1ят път беше преди 15г. по време на тренировка по скок на дължина. При презимяването, кракът се осука и изпращя. Сложиха ми тогава в спешният кабинет гипсова лонгета, да я нося 1 месец. Като я свалих доктора(вече не му помня името) ми каза операция или 1 много специална наколенка, с която мога да тренирам. Избрах наколенката и така ходех, тренирах и т.н. 4г. През тези години коляното ми излизаше многократно от ставата и се пълнеше с кръв. 2000г. вече се реших, че няма да стане така тази работа и ходих при тогава беше доцент Аспарухов. Направи той артроскопия, отстрани минискуса и каза, че и връзката е скъсана и се налага 2ра операция(сега вече ги прави наведнъж). Направи и връзката и вече 11 г. нямам проблеми с този крак.
Сега преди 2 г и 4м. при игра на футбол пак направих белята само, че на другият крак. Веднага след контузията ходих до спешният кабинет и там същи филм гипс. Ходих на другият ден при д-р Ненов. След 1 седмица напави артроскопия, същата процедура, отрстарни минискуса и каза, че и връзката е скъсана и трябва пак да "лягам" под ножа.
Поради факта, че възстановяването след ППКВ е доста дълго се наложи да отложа операцията заради служебни ангажименти. Реших операцията да е при проф. Аспарухов. Операцийте ги прави в болницата в Трявна, от която съм меко казано разочарован. Условията там и персонала са на много ниско ниво. Добре, че професора е супер професионалист. Като пари да кажа какво струва при него: 3 щифта х 415лв.=1245лв 100лв. някаква сонда. 70лв. ортопедични чорапи които предпазват от тромбофлибити и разширени вени(има нужда от тях, на предната операция не слагах такива и ми излезна 1 разширена вена. А и сега след операцията на оперираният крак върху превръзката слагат ластичен бинт и на мен така калпаво ми го бяха сложили, че в глезена беше много стегнат и кракът ми беша станал на тупан. Вчера бях на контролен преглед при професора, и като ми видя крака се ядоса много. Направи нова превръзка и обух чорапа, и след няколк часа отока спадна.) Друго, в болницата се плащат 200лв. избор на екип и по 5,40 на легло за спане. Шината с градусите при него е 230лв. Аз обаче намерих от позната която имаше.
Към момента съм на 12ят ден от операцията и сгъвам вече на 75градуса коляното. Другата седмица свалям конците и почвам по сериозна рехабилитация. Сега правя само стягания на бедреният мускол, понеже е страшно отслабнал.

s_bankin

Мнение от s_bankin » 26 фев 2012 19:16

Ако сте от Варна и имате проблем с ПКВ обърнете се към д-р Калин Михов-завеждащ ортопедия в св. Марина. Мен ме оперрира в София и смятам, че е на виско ниво.

arjentinos

Мнение от arjentinos » 06 мар 2012 12:57

На 16 декември 2011 получих травма в коляното, докато играех футбол. На 2 март 2012, след тежка борба със здравната каса ме одобриха за ЯМР, който показа скъсана предна връзка и менискус. От Русе съм, но съм решил ако се оперирам да е в София. Всички препоръчват д-р Георгиев и д-р Хубенов. Ако някой има актуална информация относно координатите на докторите и цената, която ще струва ще съм много благодарен.

Karlos81

Мнение от Karlos81 » 15 юли 2012 22:46

Искам да споделя мнение, че съм повече от доволен от реабилитацията в спортната травматология в Дианабад "Професор Димитър Шойлев". Тези хора са истински професионалисти и правят чудеса. Повечето са с дългогодишен опит и прилагат неща, които ги няма в учебниците. Цените са съвсем нормални , но работата им е на много високо ниво. Препоръчвам ги на всеки, които има нужда от рехабилитационна намеса! Не на последна място искам да изтъкна и отношението към пациента, което е повече от приятелско. Приемат на всеки пациент проблемите доста присърце.

Po3u

Мнение от Po3u » 09 окт 2012 14:06

Споделям като прясно оперирана - д-р Хубенов е правилният избор.
След като преди половин година от Пирогов почти ми объркаха диагнозата, наскоро д-р Хубенов и екипът му ми реконструираха ПКВ. Болницата е страхотна -частна все пак, но цената не е толкова висока колкото при Георгиев и Мазнейков. Отношението на хората е страхотно, обстановката и храната също. Още в деня след рехабилитацията ме изправиха на крака и започнах да ходя и да правя упражнения. Шевовете се свалят на 12-я ден и след това се ходи напълно нормално :)

Dancho0o

Мнение от Dancho0o » 12 окт 2012 20:20

За пластиката на ПКВ мога само да кажа ,че double bundle техниката не е определяща за бързото възстановяване.На много места отхвърлят тази техника ,тъй като тя усложнява прекалено операцията и резултатите не са по-различни.Също така и за обикновената hamstring техника с 1 бутон и 1 резорбируем винт се приготвя четворен присадък ,т.е здравината на присадъка и при 2те техники е идентична.За възстановяването по-скоро играе роля неизползването на шина и ранната рехабилитация.Така че техниката не играе особена роля при възстановяването.

svilentina

Мнение от svilentina » 16 окт 2012 11:01

Здравейте,ЯМР показа частично скъсване на ПКВ,и ортопеда(Д-р Йотов-Пазарджик) държи да не се изчаква ,а веднага да се оперира и спомена за закрепване с скоба на връзката,тъй като не била напълно скъсана.Някой сблъсквал ли се е с подобен случай и има ли представа за какво става въпрос?

Vladip

Мнение от Vladip » 14 яну 2013 00:00

Здравейте ! Преди месец получих травма, при игра на волейбол. Попаднах на д-р Тимушев от клиника Шойлев. След прегледа той ми каза , че ПКВ е скъсана. Аз за сигурност си направих ЯМР , на който се оказа , че връзката е там , но е преобременена. Както и странична връзка и два скъсани менискуса. При следващата ми среща с доктора , той продължи да твърди, че ПКВ е скъсана и на резонанса са видели само обвивката и. Сега съм объркан и незнам на кого да вярвам. Има ли някой с подобна диагноза? И възможно ли е да се вижда само обвивката на ПКВ , а и не може ли да зарастне с времето ако има частични разкъсвания? Артроскопия , ще се прави за да ми зашият менискусите и тогава доктора , ще види дали връзката е скъсана. Мисля да правя интервенциите в Шойлевата клиника. Ако някой има подобен проблем , моля да пише.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”