Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Учени изследват човешкия микробиом
Ракът отнема живота на над 17 000 българи годишно
Дължи се на инфекция или възпаление
Тази област се оказва проблемна за много хора
реклама

Втора операция на тазобедрена става

Модератори: админ, консултанти

Втора операция на тазобедрена става

Мнениеот tim_81 » 27 Май 2010 09:20

За втори път се включвам в този форум, т. к. преминах и втора операция на тазобедрена става. Първата ми операция за смяна на дясна тазобедрена става беше юни миналата година. Операцията и следоперативното възстановяване мина много гладко. На 22.04.2010г. ми беше направена втора операция на левия крак. По думи на опериращия доктор ставата е била силно износена, но операцията е минала добре, имало е загуба на кръв. В болницата в Плевен останах две седмици след операцията и ме изписаха. След прибирането си у дома бях неподвижна със силни, непоносими болки в левия крак. От коляното на горе кракът ми бе подут. Две седмици по-късно успях да стана с чужда помощ. Сега месец по-късно след като стана с чужда подкрека мога да се движа бавно, но целият ми ляв крак е подут, включително и глезена и имам болки. Уточнявам, че болките не са в областта на операцията, а около коляното и малко по-нагоре. От прочетеното по въпроса разбирам, че това не е нормално след такъв вид операция. Притеснява ме това подуване на крака и болките. Ще съм благодарна на всеки, който може да сподели каквото и да било по темата с мен.
Лек и успешен ден на вскички!
tim_81

Re: Втора операция на тазобедрена става

Мнениеот д-р Цончев » 28 Май 2010 09:28

На контролен преглед не сте ли ходили? Редно е оператора да вземе отношение по въроса.
д-р Цончев

Мнениеот tim_81 » 28 Май 2010 10:36

Благодаря за реакцията д-р Цончев. Все още не съм ходила на преглед, т.к. движенията ми са силно ограничени и не мога да се кача в колата. Затова се интересувам какви са причините и мога ли да предприема нещо в домашни условия, за да не се усложни състоянието ми. При първа възможност ще си направя преглед.
Благодаря!
tim_81

Мнениеот д-р Цончев » 28 Май 2010 12:24

Няма как да кажа... трябва да се погледне от оператора, ако трябва го повикайте у дома.
д-р Цончев

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки