Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Липсва профилактика на деца с респираторни заболявания
Всеки пациент ще има ясен лимит за доболнична помощ
До момента се смяташе, че този период е 6 седмици
реклама

Втора операция на тазобедрена става

Модератори: админ, консултанти

Втора операция на тазобедрена става

Мнениеот tim_81 » 27 Май 2010 09:20

За втори път се включвам в този форум, т. к. преминах и втора операция на тазобедрена става. Първата ми операция за смяна на дясна тазобедрена става беше юни миналата година. Операцията и следоперативното възстановяване мина много гладко. На 22.04.2010г. ми беше направена втора операция на левия крак. По думи на опериращия доктор ставата е била силно износена, но операцията е минала добре, имало е загуба на кръв. В болницата в Плевен останах две седмици след операцията и ме изписаха. След прибирането си у дома бях неподвижна със силни, непоносими болки в левия крак. От коляното на горе кракът ми бе подут. Две седмици по-късно успях да стана с чужда помощ. Сега месец по-късно след като стана с чужда подкрека мога да се движа бавно, но целият ми ляв крак е подут, включително и глезена и имам болки. Уточнявам, че болките не са в областта на операцията, а около коляното и малко по-нагоре. От прочетеното по въпроса разбирам, че това не е нормално след такъв вид операция. Притеснява ме това подуване на крака и болките. Ще съм благодарна на всеки, който може да сподели каквото и да било по темата с мен.
Лек и успешен ден на вскички!
tim_81

Re: Втора операция на тазобедрена става

Мнениеот д-р Цончев » 28 Май 2010 09:28

На контролен преглед не сте ли ходили? Редно е оператора да вземе отношение по въроса.
д-р Цончев

Мнениеот tim_81 » 28 Май 2010 10:36

Благодаря за реакцията д-р Цончев. Все още не съм ходила на преглед, т.к. движенията ми са силно ограничени и не мога да се кача в колата. Затова се интересувам какви са причините и мога ли да предприема нещо в домашни условия, за да не се усложни състоянието ми. При първа възможност ще си направя преглед.
Благодаря!
tim_81

Мнениеот д-р Цончев » 28 Май 2010 12:24

Няма как да кажа... трябва да се погледне от оператора, ако трябва го повикайте у дома.
д-р Цончев

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки