ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Счупен глезен

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Счупен глезен

Мнение от д-р Цончев » 12 май 2017 21:03

Ортопедите не предлагат ли нещо да се направи по въпроса?

ralica22

Мнение от ralica22 » 04 юни 2017 15:02

Здавейте! На 15 април тази година претърпях катастрофа , последствията бяха - диафиза на бедрената кост ,и счупване на костите на двата глезена. Направена ми е операция на с поставяне на две плаки - една за първа и една за четвърта метатарзална кост и винтове + фиксация на втора и трета кост с киршнерови игли. Въпросът ми е колко време след ваденето на иглите ще почна да стъпвам . От операцията са минали 50 дни

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 05 юни 2017 02:50

Напълно ви съчуствам,....3 години докато се почувствувате, по-пълноценен човек.

сани0528

Мнение от сани0528 » 10 юни 2017 17:26

Здравейте д-р Цончев, на 13.05.2017 си счупих глезена - чиста фрактура на фибулата на десен глезен; счупването е над кокалчето. Гипсираха ме, в първите две седмици гипса ми беше много хлабав и можех да си движа стъпалото нагоре и надолу, като в началото на 3 седмица вече можех да си движа крака и вътре в гипса. На 9 ден ми направиха контролна снимка и ми казаха, че всичко е наред, няма изместване и коста зараства добре. На 7 юни ми се наложи да изляза сама без придружител и заради проливен дъжд, гипса на стъпалото се намокри. Изсуших го със сешоар, но се беше размекнал напълно и все едно нямах гипс. На 8 юни отидох в болницата на преглед. Лекаря ми махна гипса, и ми постави ортеза за глезен, която се обува, като чорап с по две алуминиеви шини отстрани и ластични превръзки; ортезата е от неопрен с памучно покритие отвътре, израелско производство. Не ми направи снимка. Каза ми, че мога да стъпвам с ортезата, но да не натоварвам глезена, а да използвам патериците. Аз мога да си стъпвам, но при сгъване на глезена имам болка и се чува постоянно пукане. Лекарят не ми изписа никаква рехбилитация, каза ми да отида пак на преглед след 26.06. Глезенът ми е подут, има малки кръвоизливи, мажа мястото с хепароид и магнезиево олио, като първоначалния оток спадна наполовина. Моля да ми кажете мога ли да правя упражнения в къщи или да настоявам за рехабилитация в болницата? И това постоянно пукане опасно ли е и на какво е симптом? Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2017 21:58

Рано е още за упражнения. Нека стои още известно време имобилизиран глезена.

nana21

Мнение от nana21 » 09 авг 2017 19:50

Здравейте,
на 26.07 докато слизах по едни стъпала крака ми просто отказа и паднах. Чу се храс и десният ми глезен се поду много бързо кокала ми не се виждаше с 1 мин. Решихме веднага да тръгнем за София, защото бяхме на морето.
По пътя бях с лед върху него. в Пирогов ми погледнаха крака питаха ме какво съм яла явно бяха готови да ме оперират :) на снимката ( която я нямам) ми каза, че нямам счупване, а 3 разтегнати и оплетени връзки. Направиха ми частичен гипс с бинт и така до днес 9.08. Свалиха го отока беше поспаднал но пак го има. Пробвахме да направя крачка, но беше невъзможно да си пренеса цялата тежест върху десният ми крак. Казаха че няма нужда от посторна снимка. и сега съм с олекотен гипс до...23.08 крака ми е гипсиран на 90 градуса и от сутринта много ме боли, преди нямах болка и палеца ми е изтръпнал и не го чуствам много.
Въпроса ми е дали всичко е наред с начина на лечение мислех че сега като ми свалят гипса няма да слагам нов а ще го раздвижвам, до колкото разбрах с ренген не се виждат връзките дали са разтегнати или скъсани и тн. и малко се притеснявам. И другият ми въпрос е колко дълга ще е рехабилитацията когата след горе долу седмица не мога да си стъпя върху крака а уж била лека травмата ми

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 19:34

По принцип такива мекотъканни увреди изискват над 2 месеца за възстановяване.

Polina711

Мнение от Polina711 » 11 сеп 2017 14:46

Здравейте ,
На 03.07.2017 г паднах по стълби счупих глезена на левият крак на 3места и ме оперираха в Пирогов имам пластина с 7 болта от външната страна на глеезена и 2 бр винтове от вътрешната страна Изображение въпроса ми е кога ще мога да почна рехабилитация .
Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 21:59

Това трябва да реши оператора след контролен преглед в зависимост от това как върви възстановяването на костите

Nikyy333

Мнение от Nikyy333 » 19 сеп 2017 18:03

Здравейте, малко се притеснявам, тъй като днес ме оперираха, за да ми махнат пироните (2 на брой) , но единия пирон не е махнат, тъй като е калцирал и е трябвало да се чупи коста, за да се извади. Въпроса ми е имали някакъв проблем пирона да седи в крака ми цял живот. Операцията е на глезена , доктора каза, че няма проблеми, но според мен ме лъже.

Nikyy333

Мнение от Nikyy333 » 21 сеп 2017 08:02

Впоследствие разбрах, че пирона е счупен не е ли малко опасно са стой счупен пирон в крака ми??

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 19:19

Не е проблем. Може да стои неограничено време ако не създавапроблеми.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”